Special Days Image
Sayfa 396/999 İlkİlk ... 296346386394395396397398406446496896 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 3,161 - 3,168 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    PPF'lerin büyük coğunluğu TPP ve ters repoda degerlendiriyor parayi. Tpp'de faizler 24 gibi bir seviyede su an ve gecen aylardaki yuksek oranlardan donuslerde oldugu icin haliyle yeni baglanacak mevduat oranlarida dustugu icin bir sure boyle devam edecek getiri yuksekligi. Faizler bir sure sabit bir seviyeye inerse ppflerde de getiri orani mevduatla ayni veya kesintilerle birlikte mevduattan düsük olacak haliyle.
    Anladım. teşekkür ederim cevabınız için.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

2.  Alıntı Originally Posted by bjkay Yazıyı Oku
    Garantiden reklam geldi. Hosgeldin faizi 32 gun 25bin uzeri %21.25 ve 90 gun 21.35
    Link varmi ?

3.  Alıntı Originally Posted by GrandturkInvest Yazıyı Oku
    kendi hesabım'daki dönüşleri hesaplayarak. Yani başka yerde bulamazsınız.
    Teşekkürler.

4.  Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    Getiriyi vakif ta gorebiliyor musunuz yoksa hesapliyor musunuz?? Yillik mk ini hergun veriyor mu sitesinde

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    sitesinde günlük getirisini gösteriyor , bugünkü getirisi mk lığı brüt %23.68 e karşılık geliyor

VakıfBank - Günlük Finans Bilgileri
    https://subesizbankacilik.vakifbank....nlukFinans.htm

İçinde özel sektör tahvili BİNDE 1.1 oranında , özel sektör kira sertifikaları BİNDE 4.8 var görünüyor.

5.  Alıntı Originally Posted by Omega0607 Yazıyı Oku
    Ppf dediğiniz nedir anlamadım.Bu benim yukarda bahsettiğinimin oranımı iyi sizinkimi ? hangisi daha avantajlı ne dersiniz ?

senin mk brüt 22.80 iken mesela vakıf 6.fonda bugünkü getiri brüt 23.68 olmuş dün 23.91 olmuştu, şu sıralar ppf ler rakipsiz.Normal zamanda faizlere suni baskı olmasa ppf lerin getirisi mevduatın altında olur fakat anormal baskı yüzünden rakipsiz durumda.

6.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Yanlış bakmadıysam bu fonun içinde özel sektör tahvili %56 getiri oranı ondan yüksek olabilir. Bir de sıkı takip etmek gerekir ki; bu getiriyi daha ne kadar sürdürülebilinecek.
    öst nin %56 getirili olduğunu nereden gördüğünüzü merak ettim linki varsa koyar mısın?

ÖST toplam fonun BİNDE 1.1 i kadar korkulacak büyüklükte değil yani.İçinde eser miktarda öst olmayan ppf ler de var onlardan birini de alabilirsiniz, tercih meselesi.Ben seçim öncesi ya da sonrası olumsuz bir dalgalanma olursa kamu bankalarından birinde olmayı tercih ettiğim için Vakıf 6.fon tercih ettim.Ziraatinkinde öst yok onu tercih edebilirsiniz.

7.  Alıntı Originally Posted by memorex Yazıyı Oku
    senin mk brüt 22.80 iken mesela vakıf 6.fonda bugünkü getiri brüt 23.68 olmuş dün 23.91 olmuştu, şu sıralar ppf ler rakipsiz.Normal zamanda faizlere suni baskı olmasa ppf lerin getirisi mevduatın altında olur fakat anormal baskı yüzünden rakipsiz durumda.
    Anladım .Peki son bir soru ..Mevduata göre ppflerin riski varmıdır hocam ..Tskler

8.  Alıntı Originally Posted by Omega0607 Yazıyı Oku
    Anladım .Peki son bir soru ..Mevduata göre ppflerin riski varmıdır hocam ..Tskler

Batan banka duydumda batan PPF duymadım hiç.Hele ki Ziraat, Vakıf gibi seçerseniz gayet güvencelidirler.
    Tek sıkıntısı günlük takibini yapıp oranların düşüp düşmediğini kontrol etmek gerekiyor.

Sayfa 396/999 İlkİlk ... 296346386394395396397398406446496896 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •