Sayfa 406/999 İlkİlk ... 306356396404405406407408416456506906 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 3,241 - 3,248 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    fonlarda dikkat edin..
    bugüne kadar ki yüksek getirileri bugünden sonrada yüksek getiri sağlayacağı manasına GELMEZ..
    İçeriğine bakın..
    1 aydır borsa iyi performans gösteriyor 1 aylık yüksek getiri sağlayan bir fonun içinde yüzde 20 30 40 hisse vardır aa ne güzel der atlarsın önümüzde ay borsa düşer fon yüzde 5 eksi getirir..
    satsan der satmasan ayrı dert aylık yüzde 1.5 net faiz varken
    1 ayda bi anda yüzde 6-7 zarara girersin
    700-800K parada 35 40K paradır ki çocuk oyuncağı değil bu miktar..

Daha evvel başıma geldi de yazim istedim..
    ODEA da iken ata yatırım ın hedge fon gibi bişiyi vardı bi baktım 6 aylık getirisi yüzde 25 mi ne (o zamanlar faiz 12)
    leynnn
    hemen atladım..
    ertesi gün yüzde 1 düştü..
    dedim olabilir
    bi gün geçti bi yüzde 1 daha düştü..
    MT yi aradım ..sabredin falan..
    3 ay sonra mevduatta beklesem alacağım paranın 1-2 bin üstü bir karla zor bela çıktık..
    İnternet bankacılığından kendim sattım..
    MT aradı "..." bey ne yaptınız siz diye..

İçeriğini iyi bilmeden lap diye atlamayın
    Tabiki bir hafta yada 1 ay iyi getirdi sonra düşük getirebilir onun için günlük, haftalık tefasdan takip etmeniz gerekli, zaten bu durum geçici 2 aya kadar mevduat ile arasındaki fark kapanır.
    Ayrıca sizin örnek verdiğiniz fon hisse fonu sanırım onlarda risk var zaten.

2. iş portföy para piyasası fonu 22.95% mevduat karşılığı günlük. 2 günlük 23.25%

3.  Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    Tabiki bir hafta yada 1 ay iyi getirdi sonra düşük getirebilir onun için günlük, haftalık tefasdan takip etmeniz gerekli, zaten bu durum geçici 2 aya kadar mevduat ile arasındaki fark kapanır.
    Ayrıca sizin örnek verdiğiniz fon hisse fonu sanırım onlarda risk var zaten.
    Hedge fon işte..
    hisse de var ama diğer yandan da short poz açıyorlar vob da..
    Makasdan faydalanıyor gibi gibi..
    Borsa trend yaptımı fon yönetici de doğru poz da ise (yüzde 91 hisse yüzde 9 short poz mesela)
    Tıkır tıkır kazandırıyor..
    Ama 2 günlük bi terso harekette kamyon yükü içeri giriyorsun..

O dediğim fon sonradan kapatıldı falan diye duydum..
    ATA nın fon yöneticisi de ayrıldı falan..
    Çok şikayet almış o fon müşterilerden..
    Birde bizim borsa gibi neydüğü belirsiz çok yüksek spekülatif bir borsada hedge fon..
    Yaniiii..
    Fon yöneticisi ne yapsın..
    Bak ocak başı hava ne durumda borsa nerede
    short ağırlıklı yüklensen 1 ayda anahtarı bırakırsın

4.  Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    Peki 7 den 6 dan dolar alıp kaç aydır zarar yazan kişilere söyle güveni liman dolar diye ne diyecekler sana )))
    Ülkemizde Dolara bir yatırım aracı olarak bakıldığı için bu sorunun çıkması normal. Yurt içi yerleşiklerin dolarize olmasının bir kısmı yatırım aracı, bir kısmı ise tl ye karşı güvensizliğin sonucu çareyi dolar almakta görmüş. Yani güvenli liman. Teori ile pratik arasında farklılıklar olsa bile hangi kitaba baksanız güvenli limanlar bellidir.

Yazılarım yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

5.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Hedge fon işte..
    hisse de var ama diğer yandan da short poz açıyorlar vob da..
    Makasdan faydalanıyor gibi gibi..
    Borsa trend yaptımı fon yönetici de doğru poz da ise (yüzde 91 hisse yüzde 9 short poz mesela)
    Tıkır tıkır kazandırıyor..
    Ama 2 günlük bi terso harekette kamyon yükü içeri giriyorsun..

O dediğim fon sonradan kapatıldı falan diye duydum..
    ATA nın fon yöneticisi de ayrıldı falan..
    Çok şikayet almış o fon müşterilerden..
    Birde bizim borsa gibi neydüğü belirsiz çok yüksek spekülatif bir borsada hedge fon..
    Yaniiii..
    Fon yöneticisi ne yapsın..
    Bak ocak başı hava ne durumda borsa nerede
    short ağırlıklı yüklensen 1 ayda anahtarı bırakırsın
    Tamam işte onlar derece olarak 9 yani en riskli fonlar biste göre hareket ediyorlar genelde şuan iyi yazıyor bist çıktığı için ama yarın çakıldı mı bist - yazıyor fon
    para piyasası şemsiye fonları 1 yani en risksiz fondur ve 7/24 fondan çıkma imkanı var.

6.  Alıntı Originally Posted by karamizah Yazıyı Oku
    Ülkemizde Dolara bir yatırım aracı olarak bakıldığı için bu sorunun çıkması normal. Yurt içi yerleşiklerin dolarize olmasının bir kısmı yatırım aracı, bir kısmı ise tl ye karşı güvensizliğin sonucu çareyi dolar almakta görmüş. Yani güvenli liman. Teori ile pratik arasında farklılıklar olsa bile hangi kitaba baksanız güvenli limanlar bellidir.

Yazılarım yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir
    Ben örnek verdim anlatmak istediğim ne kadar iyi trader olursan ol bir gün kar edersin ertesi ay zarar edebilirsin garantisi yok. Sürekli kazan kazan yok.

7. Dış piyasalar bozulursa ülke içindeki enstrümanların da dengesi çok değişecek...Dışarıyı da (özellikle ABD piyasalarını) yakın takip edin...Bence...

8.  Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    Tamam işte onlar derece olarak 9 yani en riskli fonlar biste göre hareket ediyorlar genelde şuan iyi yazıyor bist çıktığı için ama yarın çakıldı mı bist - yazıyor fon
    para piyasası şemsiye fonları 1 yani en risksiz fondur ve 7/24 fondan çıkma imkanı var.
    Bankaların veya banka ailesi çatısı altındaki finans kurumlarının tahvil bonoları var
    Onlar daha mantıklı diye düşünüyorum
    En azından vade sonunda belli bir faizi var..

Deniz leasing in bonosu vardı
    Faiz 26 iken bunun ki 28 idi mesela..
    24 iken 25 idi falan..

Vadem dolunca soracam..

Mevduatcılığın amacı az ama DEVAMLI kazanmaktır..
    Ona buna atlayıp orada kar burada zarar yazmaya başladığınız anda mevduatcılıkdan çıkmış olursun..
    Mevduatcının elindeki tek silahı bu DEVAMLI getiridir..
    Bunu unutmasın mevduatçılar..
    Mevduat ağır bir gemi gibidir..
    Yönü şaşırdın mı eski yöne dönmek için harcayacağın efor çok büyük olur
    Bir fonda hatta dolarda şunda bunda yüzde 4-5 içeri girmek demek 6 ay geriye kaymak demek olur
    Sonrasında başka mecralarda çıkarım bu zararı dersin
    bi daha kayarsan

DİKKAT DİYORUM mevduatçı arkadaşlara..

Sayfa 406/999 İlkİlk ... 306356396404405406407408416456506906 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •