Sayfa 455/999 İlkİlk ... 355405445453454455456457465505555955 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 3,633 - 3,640 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. Başkanlık gelince vergide adalet olacaktı. DOLAYLI VERGİ oranı hala %70 ve ekonomik daralma son sürat devam ediyor.

DOLAYLI VERGİ azalmadıkça en iyi yatırım nakittir yani faizciliktir! Bu tüyoyu unutmayın. Ne zaman ki devletin kafası dank eder, Avrupa Birliği ile uyumlu vergi yasaları çıkartır, DOLAYLI VERGİ oranı düşmeye başlar, o zaman gider faiz dışı yatırım yaparsınız! Şöyle düşünün; AVRUPA BİRLİĞİ içinde DOLAYLI VERGİ ortalaması %25. Bizim ki %70. Fazla söze gerek yok, bu durumda üretim falan olmaz, bu durumda en iyi yatırım nakittir ve faizciliktir. Aksini söyleyen salaktır! Matematikten anlamıyordur!

DOLAYLI VERGİ bizde de düşmeye başlayınca haber verin, faizden paramı çeker BIST e kaydırırım.

https://www.sozcu.com.tr/2013/ekonom...rekoru-365637/

https://www.sozcu.com.tr/2017/ekonom...amlar-1783525/

Alıntı Originally Posted by Diproyals Yazıyı Oku
    Bu geceden itibaren benzinde 27-30 kuruşluk, motorinde ise 10 kuruşluk zam bekleniyor. EPGİS, akaryakıtta zammı önlemek için Eşel Mobil uygulamasının devreye alınması çağrısında bulundu

2.  Alıntı Originally Posted by karcal Yazıyı Oku
    Fiziki altın yatırırken mağduriyet olur mu acaba

Düşüncelerimin hiç kimse için tavsiye niteliği olmadığını belirtmek isterim Saygılarımla
    Olur.. Yüzde 2 civarı.. Hurda çarpanı ile geri alıyorlar.. 24 ayar 223,94... 22 ayara çevirirken 223,94/995.915 demesi lazımken 905 ile çarpıyor.. Bankanın kendi spreadiyle beraber yüzde 2 2,5 arası kayıp oluyor
    ADEL/TTRAK/ÇİMSA/TOFAŞ/AKSA/BRSAN/PETUN/INDES. /BRİSA/ARÇELİK/EREĞLİ/TÜPRAŞ/FORD OTOSAN/SODA

3. Herkesin yanıldığı nokta 2009 dan sonraki fed kaynaklı parasal genişleme etkisiyle bilhassa ülkemizde insanlar konutta 0,63 /1 arası konut ihtiyaçlarını/ 0,8-1 bandında ihtiyaç kredisi kullanarak ciddi bir talep oluşturdu... Lakin o zamanlar gıda enflasyonu ve elektrik su doğalgaz benzin gibi giderler bu kadar yüksek değildi... Artık Türk halkının büyük çoğunluğu gelirlerinin önemli bir kısmını bu giderlere harcıyor.. Ve tasarruf etcek bir para yaratamıyor.. Bir senelik para maliyeti yüzde 20 18 arasında iken kim zorunlu ihtiyaç dışında kredi kullanır... Sadece kredi kartı yada kredilerini daha geniş vadeye yaymaya çalışanlar... Alım gücünün bu kadar düştüğü Bi ortamda sıfır faizli kredi verseniz bile ben kredilerde talep canlanması beklemiyorum.. Çünkü faizlerin düşmesi beyaz eşya, elektronik, mobilya, konut, otomotiv sektörlerinde satıcıların fiyatları yukarı çekmesini beraber getirecektir..
    ADEL/TTRAK/ÇİMSA/TOFAŞ/AKSA/BRSAN/PETUN/INDES. /BRİSA/ARÇELİK/EREĞLİ/TÜPRAŞ/FORD OTOSAN/SODA

Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    Olur.. Yüzde 2 civarı.. Hurda çarpanı ile geri alıyorlar.. 24 ayar 223,94... 22 ayara çevirirken 223,94/995.915 demesi lazımken 905 ile çarpıyor.. Bankanın kendi spreadiyle beraber yüzde 2 2,5 arası kayıp oluyor
    Hocam, öncelikle sağolun. Bu örnek hangi banka için? Devletin altın tahvili için mi?
    There is no escaping risk altogether and the future looks pretty grim.. So, not being aware of the facts can't be regarded as an excuse. Rules, without them, we'd live with the animals. If the rule you followed brought you to this, of what use was the rule?

5.  Alıntı Originally Posted by bahad1r Yazıyı Oku
    Hocam, öncelikle sağolun. Bu örnek hangi banka için? Devletin altın tahvili için mi?
    İşbankası izmir Karşıyaka şubesine gelen altın rafinerisi çalışanına sormuştum..sadece Bi kere ziraat 915 çarpanı ile elektroniğe çevirdi dediğiniz tahvil gibi olanı.. Ama emin olun tahvilin süresi dolduğunda ya alış satış makası ile oynayacaklardır internetten satmak isterseniz yada fiziki olarak istediğinizde mutlaka başka maliyet çıkaracaktır ziraat

6. Elinizdeki yüklü altın varsa kesinlikle kasa kiralayıp tutun derim... Bankalara kaptırmayın derim.. Mobilya alımında ben ödememi fiziki altın ile yaptım.. Devlet yastık altındaki altınları Günyüzüne çıkarmak istiyosa kobileri bu yönde teşvik etmeli.. Şu an yastık altında ciddi Bi altın var.. Ekonominin tekrar hızlanması için çözüm yolu faizleri düşürüp kredi talebi yaratmak değil bana göre... İnsanlara tasarruf sahiplerine atıl altınlarını, dövizleri harcamaları için alan yaratmak öncelikli olmalı bana göre

7.  Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    24 Ayar Gram Altın Varsa Fiziki Kuveytturk Birebir Alıyor Gişelerinden Hesaba Gram Olarak Yatırıyor,
    Diğer Bankalar 995 İle Çarpıp Yatırıyor.

22 Ayarda iar Ekspertizi Geliyor Bankaların Altın Günlerine Onlarda Kayıp Çok.

8.  Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    Elinizdeki yüklü altın varsa kesinlikle kasa kiralayıp tutun derim... Bankalara kaptırmayın derim.. Mobilya alımında ben ödememi fiziki altın ile yaptım.. Devlet yastık altındaki altınları Günyüzüne çıkarmak istiyosa kobileri bu yönde teşvik etmeli.. Şu an yastık altında ciddi Bi altın var.. Ekonominin tekrar hızlanması için çözüm yolu faizleri düşürüp kredi talebi yaratmak değil bana göre... İnsanlara tasarruf sahiplerine atıl altınlarını, dövizleri harcamaları için alan yaratmak öncelikli olmalı bana göre
    Hocam Alem Adamsınız Altın İle Mobilya Almak
    Kasa Ücreti Alıyor Bankalar.

Sayfa 455/999 İlkİlk ... 355405445453454455456457465505555955 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •