Sayfa 516/999 İlkİlk ... 16416466506514515516517518526566616 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 4,121 - 4,128 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by memorex Yazıyı Oku
    meteliğe kurşun atmak değil miydi o?
    yani o derece fakiriz ne atacağımızı şaşırdık

2.  Alıntı Originally Posted by mertkucukuncu Yazıyı Oku
    Bak bu benim iddiam, unutma, faizleri yukseltirken para bulamadiklari icin millet dovizi bozup tl faize gecsin diye stopaj bile dusurecekler. Yazarsin ilerde, ben hep burda olacagim

Yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir.

Xiaomi Mi MIX 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    bende aksini düşünüyorum Mert bey piyasayı da yapan bu galiba...Yerleşiklerin döviz alması (fiziki olmadıkça) hava civa kalır. Bankada rakımı görürsün o kadar.

Piyasa bu durgunluğu kaldıramaz o nedenle önce enflasyonu sonra faizleri indirip piyasaya can suyu vermeye çalışacaklar..

Yoksa bu durumda %50 faizde alsan boşa...

Piyasanın düzelmesi şart sıcak para vs biberden sokarlar bu durgunluk ve karamsarlığı dindirirler kısa vade de ...

My ideas..

Alıntı Originally Posted by zaxxss Yazıyı Oku
    bende aksini düşünüyorum Mert bey piyasayı da yapan bu galiba...Yerleşiklerin döviz alması (fiziki olmadıkça) hava civa kalır. Bankada rakımı görürsün o kadar.

Piyasa bu durgunluğu kaldıramaz o nedenle önce enflasyonu sonra faizleri indirip piyasaya can suyu vermeye çalışacaklar..

Yoksa bu durumda %50 faizde alsan boşa...

Piyasanın düzelmesi şart sıcak para vs biberden sokarlar bu durgunluk ve karamsarlığı dindirirler kısa vade de ...

My ideas..
    Butun fikirlere acigim, zamanla gorecegiz

Yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir.

Xiaomi Mi MIX 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Haberde seyrettim cop karistiran teyze kilicdara dava acacakmis rencide oldugu icin meger teyze fakirlikten degil hayvanlar icin yiyecek topluyormus. Teyzenin 4 katli evi varmis. Teyze mevduat basligina da takiliyor olabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,165
    TL bir iluzyondur..
    Birikimleri major, gercek varliklarda tutmak lazim.
    Yuksek faizine aldanmamak lazim.
    2-5 sene kur yatay gider bir bakmissiniz 6 ayda tum kazancinizi alir ve tum yaptiginiz tl yuksek faiz pazarliklari bosa gitmis, doviz biriktirip onu faizde veya eurobondda veya doviz cinsi alinip satilan varliklarda degerlendirmek daha iyi imis dersiniz.
    Uzun vadede aralarinda cok da bir fark kalmaz.
    Benim tl bir iluzyondur demem tl getirisi bir iluzyondur seklinde anlasilmali.
    Yoksa TL de bir para birimidir.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    TL bir iluzyondur..
    Birikimleri major, gercek varliklarda tutmak lazim.
    Yuksek faizine aldanmamak lazim.
    2-5 sene kur yatay gider bir bakmissiniz 6 ayda tum kazancinizi alir ve tum yaptiginiz tl yuksek faiz pazarliklari bosa gitmis, doviz biriktirip onu faizde veya eurobondda veya doviz cinsi alinip satilan varliklarda degerlendirmek daha iyi imis dersiniz.
    Uzun vadede aralarinda cok da bir fark kalmaz.
    Benim tl bir iluzyondur demem tl getirisi bir iluzyondur seklinde anlasilmali.
    Yoksa TL de bir para birimidir.
    Syg,
    Eğer günlük çözümler yerine geleceğe dair umut veren kararlar alınsa TL’yi tercih ederdim.
    Cuma günü para dönüşüm vardı. Açıkçası sormadım bile zira 2 gün önce bono satmak için aradıklarında oran vermişlerdi. Şimdilik likit fonda kalmayı tercih ettim.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    O egeli ben değilim

7. (dolar altın) bu iki yatırım aracını portföyüne alacak kişi uzun vade bozmamayı göze alacaksa yatırım yapmalı yoksa 3 ay sonra şuraya çıkar bende en tepeden satar şu kadar kar ederim diye alıyorsa umduğu gibi olmaz birde üzerine paraya ihtiyaç olursa bozmak gerekirse ciddi zarar ettirir unutabileceğin paran olmalı yok sayacaksın bu şekilde düşünürsen psikolojik olarak da rahatlarsın yoksa her gün ekrana bakıp şu kadar çıktı iyi kazandım bu kadar düştü battım diyen biri isen kesinlikle bulaşmamak lazım

Alıntı Originally Posted by cimri Yazıyı Oku
    İyi ki borsa yapmıyorsunuz. Üç beş gün ters poz.da kalsanız kanser olursunuz.
    Allah korusun hocam agzinizi hayra acin

Sayfa 516/999 İlkİlk ... 16416466506514515516517518526566616 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •