Sayfa 125/999 İlkİlk ... 2575115123124125126127135175225625 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 993 - 1,000 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Mevduat ne yazık ki her zaman enflasyonun altında kazandırıyor. Uzun vadede hep zarardayız. Altın alan teyzeler çoğu kişiden iyi kazandı.
    Mevduatın dolar olanı makbuldür. TL mevduat için dedikleriniz doğru.

%4-5 dolar faizi her zaman enflasyonun üzerinde getiri sağlıyor.

2.  Alıntı Originally Posted by mertkucukuncu Yazıyı Oku
    Hangi fonlar bunlar ?

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Para piyasası fonları

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by eren2008 Yazıyı Oku
    Para piyasası fonları

para piyasası fonları bistten nakite geçtiğinizde yeniden alım için beklerken paranızı tutmak için idealdir, ancak uzun süreli tutulacaksa yıllık işletim ücreti mkk masrafı vs giderleri de hesaplayıp karşılaştırılmalı ve ona göre karar verilmeli bence... syg.

4.  Alıntı Originally Posted by Banaspati Yazıyı Oku
    para piyasası fonları bistten nakite geçtiğinizde yeniden alım için beklerken paranızı tutmak için idealdir, ancak uzun süreli tutulacaksa yıllık işletim ücreti mkk masrafı vs giderleri de hesaplayıp karşılaştırılmalı ve ona göre karar verilmeli bence... syg.
    20-21 arası mevduata göre daha cazip duruyorlar.En azından oluşabilecek fırsatları değerlendirme açısından bu oranlar ile mevduata para bağlamaktan iyidir.

5.  Alıntı Originally Posted by Banaspati Yazıyı Oku
    Bir çok bankada bu işlem için otomatik alım emri var .. sattığında yatırım hesabına gelen parayla otomatik fon alıyor . ben kullanıyorum .. alım satım işlemleri için gün içerinde 13 : 30 son işlem saati .. ilgilenen arkadaşlar olursa kısaca bilgi paylaşmak istedim .. herkese bol kazançlar ..
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir ....
    Adam olmayana , Düşman bile olmam ....

6.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku

Katiliyorum. Eger garanticiyseniz (borsaya girmiyorsaniz) Turkiye'de sanki en temizi bu. Ha bugun ha yarin devaluasyon oldu korkusuyla yasamazsiniz dolar eninde sonunda yukselecek diyorsaniz.

Dovize karar kildiktan sonra ikinci asama ise eurobond mu yurtdisi banka hesabi mi meselesi. ABD de savings hesaplarinda %2.45. 6 yillik CD lerde %3.1 oranlar var. Eurobond mu yoksa degisken vadeli CD ler mi ya da turev enstrumanlar mi... iyi arastirmak gerek.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,158
     Alıntı Originally Posted by mustafab Yazıyı Oku
    Katiliyorum. Eger garanticiyseniz (borsaya girmiyorsaniz) Turkiye'de sanki en temizi bu. Ha bugun ha yarin devaluasyon oldu korkusuyla yasamazsiniz dolar eninde sonunda yukselecek diyorsaniz.

Dovize karar kildiktan sonra ikinci asama ise eurobond mu yurtdisi banka hesabi mi meselesi. ABD de savings hesaplarinda %2.45. 6 yillik CD lerde %3.1 oranlar var. Eurobond mu yoksa degisken vadeli CD ler mi ya da turev enstrumanlar mi... iyi arastirmak gerek.
    Yurtdisi faiz getirileri stopaj yolu ile vergilendirilmez yurticinde oldugu gibi.
    Burada beyan edilir diger gelirlerle beraber, belli bir siniri gecince ki bu sinir cok dusuktur.
    %15-35 arasinda vergiyi odeyince yurtdisindan doviz faizi elde etmenin hic de avantajli olmadigini gorursunuz.
    Ha benim kafam rahat olsun derseniz malum nedenlerden dolayi ona bir sey diyemem.
    Ben tc hazinesinin eurobondlarini tercih ederdim elimde yuklu ve dusuk maliyetli dolarim olsaydi.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

8.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku

Şimdi ben Kasım ayında tl bağladım %27 den. Aylık 8k getirisi var. O tarihte dolar 5.48 di. Doların nasıl enflasyon üzerinde gelir getirdiğini ben mi anlamıyorum anlatabilir misiniz.

Ek olarak yine bilmediğim için soruyorum. Diyelim dolar düştü. Enflasyonun üstünde nasıl getiri sağlar

MI MAX cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 125/999 İlkİlk ... 2575115123124125126127135175225625 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •