Sayfa 171/339 İlkİlk ... 71121161169170171172173181221271 ... SonSon
Arama sonucu : 2712 madde; 1,361 - 1,368 arası.

Konu: TUCLK - Tuğçelik Aluminyum Metal Mamulleri

2021/3 FİNANSAL RAPORUNDAN ;

MAHLE BEHR ve VALEO da siparişlerimiz yaklaşık iki katına
    çıkarılmış olup her iki firmaya gerçekleştireceğimiz üretimden 2016 yılı itibariyle 8 yıl boyunca
    ortalama her yıl 14-15 Milyon euro satış cirosu hedeflenmektedir. Beyaz eşya tarafında BSH-(Bosch ve
    Siemens) firmasının global tedarikçisi olan Tuğçelik Ä¢uanda BSH-(Bosch ve Siemens) in Çerkezköy
    çamaşır makinesi fabrikası için üretim yapmaktadır. BSH için yıllık satış hedefi ise 4-5 milyon Euro dur.

ÜRETİM VE SATIŞLAR
    Beyaz eşya ve otomotivde 2021 yılının 1. çeyreğinde alüminyum üretimden sağlanan brüt kar yaklaşık 15
    milyon TL dir. Ciromuzda meydana gelen artışın gelecek yılda devam etmesi beklenmektedir. Planlanan
    üretim artışlarıyla beraber gelecek yıl bilançoya olumlu şekilde yansıyacaktır.

ÇALIŞAN SAYISI
    Topluluğun 31 Aralık 2020 dönemi içerisinde ortalama çalışan sayısı 291dir (31 Aralık 2019: 288)
    Şirketin 31 Mart 2021 tarihi itibariyle personel sayısı 309 dur. (31 Aralık 2020 291 dir)

ŞİRKETİN HESAP DÖNEMİNDE YAPMIŞ OLDUĞU YATIRIMLAR
    Tuğçelik yurtdışı otomotiv müşterilerinden BOSCH ve VALEO için yeni hatlar devreye almaya devam
    etmektedir. Bu süreçte firmamıza yeni büyük tonajlı döküm tezgahları, CNC işleme tezgahı, bekletme
    ocakları ve kalite kontrol cihazı yatırımları yapılmıştır. Yeni üretim hattımız tam otomasyon sistemi ile
    çalışmaktadır.

2. Pazarlama ve satış giderleri ciroya göre çok düşük ciro arttığında karlılık katlamalı artar bence bu 3 aylikta ozsermayesini 23 milyon artırmış bu her çeyrekte olursa bu bile en az bana göre 140 milyon dolar etmesi gerekir bu sene 35-40 TL hisse başı değer eder, seneye yüzde 35 ciro artışı olursa yeni bir jantsa doğar mı acep..??

3.  Alıntı Originally Posted by kreon Yazıyı Oku
    Pazarlama ve satış giderleri ciroya göre çok düşük ciro arttığında karlılık katlamalı artar bence bu 3 aylikta ozsermayesini 23 milyon artırmış bu her çeyrekte olursa bu bile en az bana göre 140 milyon dolar etmesi gerekir bu sene 35-40 TL hisse başı değer eder, seneye yüzde 35 ciro artışı olursa yeni bir jantsa doğar mı acep..??
    Umarim devam eder ve dikkatleri iyice uzerine ceker alinacak uygun fiyatta bist30 harici cok kalmadi onlarda bize uymuyor Forumda bahsedildigi gibi bir bedelli gelebilir borclardan ve yatirimlardan dolayı. Ben sirket sahibi olsam yapardim krediyle su ortamda iş yapmaya gerek yok

Bu Gebze Fabrikasını araştırıyorum ama bulduğum en güncel bilgi, bir tweetter kullanıcısı mail atmış, çalışmalar devam ediyor denilmiş. Galiba bir de face de bir paylaşım vardı, son hazırlıklar vs diye.

Tamam bu kadar önemli bir konu bu.
    Eee öyleyse niye şirket web sayfasında tek bir resim, bilgi yok. Sanki hiç öyle bir şey yokmuş gibi. Şirket sadece İstanbul Sancaktepede yaklaşık 10 dönümlük fabrikadan ibaretmiş gibi .

Peki finansal rapor ve faaliyet raporuna ne demeli. Sadece yapılan yatırım harcamalarını görüyorsunuz. Ne Gebze den ne Yeni fabrikadan tek satır yok.

Ama fabrika var Allahtan bunu anlıyoruz.

2 Yıl sonra üretimi yapılacak iş anlaşmalarını KAP ta yayınla. 30 Milyon Euroluk fabrika ne durumda, hiç bir yerde tek satır geçme.

ENTERESAN DEĞİL Mİ?

5. Ee oda patron/yonetim farkı Zaten patron ve yonetim guven verseydi cok daha yukarilarda olurdu muhtemelen...

6.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Bu Gebze Fabrikasını araştırıyorum ama bulduğum en güncel bilgi, bir tweetter kullanıcısı mail atmış, çalışmalar devam ediyor denilmiş. Galiba bir de face de bir paylaşım vardı, son hazırlıklar vs diye.

Tamam bu kadar önemli bir konu bu.
    Eee öyleyse niye şirket web sayfasında tek bir resim, bilgi yok. Sanki hiç öyle bir şey yokmuş gibi. Şirket sadece İstanbul Sancaktepede yaklaşık 10 dönümlük fabrikadan ibaretmiş gibi .

Peki finansal rapor ve faaliyet raporuna ne demeli. Sadece yapılan yatırım harcamalarını görüyorsunuz. Ne Gebze den ne Yeni fabrikadan tek satır yok.

Ama fabrika var Allahtan bunu anlıyoruz.

2 Yıl sonra üretimi yapılacak iş anlaşmalarını KAP ta yayınla. 30 Milyon Euroluk fabrika ne durumda, hiç bir yerde tek satır geçme.

ENTERESAN DEĞİL Mİ?
    Enteresan.

Bunun yanında Ankara’da da bir arsa almışlar 2014 senesinde.
    Arsa Kazan’da.
    Başka bir şirketten alınmış. Hazır binası falan da var.
    O arsa ve bina şu an atıl durumda.
    Orayı Ne yapacaklar ya da ne yapmayı düşünüyorlar onu da öğrenmek lazım.

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app

İyi ki bilmiyor kalabalıklar,/ Yağmura bakmayı cam arkasından/
    İnsandan insana şükür ki fark var; / -Birine cennet birine zindan- /İyi ki bilmiyor kalabalıklar

7. http://www.businessworld.in/article/...MJbFw.whatsapp

Haber önemli.

Başlığın Türkçesi şöyle:

Elektrikli Araçlar: Alüminyum İmalatçıları İçin Büyük Artış

Alüminyum endüstrisi, yerli elektrikli araç endüstrisi tarafından sağlanan büyüme hattıyla talepte büyük bir artışa tanık olmaya hazırlanıyor.

Ve borsamızda alüminyum döküm işinde olan tek şirket tuclk.

Hatta borsayı bırakın Türkiye’de araç parçası üreten alüminyum dökümcü sayısı bile bir elin parmağını geçmez.

Ve piyasa değeri sadece 324 milyon.

Bu şirketin gidecek çok yolu var.

En azından şu hikayeyle, beklentilerle 1 milyar pd olmalı.

Elektrikli araç devrinde alüminyum kullanımı korkunç artacak.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İyi ki bilmiyor kalabalıklar,/ Yağmura bakmayı cam arkasından/
    İnsandan insana şükür ki fark var; / -Birine cennet birine zindan- /İyi ki bilmiyor kalabalıklar

8. Şirket Anadolu satışlarına lojistik destek amacıyla aldığını açıklamıştı, bina ve arsa organize sanayi sitesinde bulunuyor.

Sayfa 171/339 İlkİlk ... 71121161169170171172173181221271 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •