Arama sonucu : 5 madde; 1 - 5 arası.

Konu: Para kazanmanın en ekstrem yolu; İstatistik Bilimi - Yön Arayışı 1

1. Para kazanmanın en ekstrem yolu; İstatistik Bilimi - Yön Arayışı 1

Başlığa aldanmayın, ilginizi çekti değil mi? Bu başlıkta balık almayı değil, balık tutmayı öğreneceğiz.
    Bir çoğumuz bir bütün olarak, denemediğimiz yollar, yapmadığımız şeyler kalmamıştır. Keza aynı şey benim içinde geçerli. Yıllarımı ve gecelerimi bu işe adadım. Bunun bir formülü vardır dedim.
    Formülü söylüyorum; RESSAM olmak.

tek farkı, bu ressamlar resimi parayla çiziyorlar. Örneğin bir ressam, bir kişinin tablosunu kaleme aldığında, kişinin bir gözünü yapmadan veya bir kaşını, veya bir kulağını eksik yaparsa resimi tamamlamış olur mu?

Ya da şöyle örneklendireyim,
    Ortalama insan omuriliği kaç cm 'den oluşmaktadır? Erkeklerde 45cm, kadınlarda 43 cm. Bunlar ortalama rakamlar, rakamlar şaşmaz. Bunu değiştirebilir miyiz? Hayır. Bu bilimsel doğruluğu bir veridir.
    Bugün bana desen ki, omurilik yakında 80CM olacakmış, dersen inanır mıyım? Tabii ki hayır. Çünkü bilimsel verisi 45CM ortalama.

Borsa da böyledir, birileri çıkar endeks uçacak, kaçacak, şu rakama gidecek. İnanır mıyım? Hayır. Çünkü gidebileceği alan belli. Ancak; rakamlar tahmin edilebilir ve ortalamalar üzerinden konuşulabilir.

Şimdi gelelim esas meseleye;

RESSAM bize ne çiziyor? Bir tablo, bir şeyler anlatmaya çalışacak.
    Hemen altta atacağım grafiği iyi inceleyin, ben bazı kısımlarda yardımcı oldum. Bu resim 10 yılda çizilen bir resim.
    Ressam gayet başarılı.

Dikey trend, yatay trend, dikey trend, yatay trend. Sıralamalarda aynı şekilde 1-2-3 şeklinde. 1. 'yi çizmiş 2.'yi çizmeye başlayacak.

İşte istatistik bilimi burada devreye giriyor. Ressamın elini nereye süreceğini, ne renk kullanacağını öngörebiliyoruz. Ressam farklı yol deneyebilir mi kulağı çizmek için? Evet deneyebilir, fakat bunu biz bilemeyiz, ancak TAHMİN edebiliriz.

Not; grafik bir süre sonra kalkacaktır.
    Devam edecek.....

2. hayırlı olsunda cok fazla acıklayıcı olmamış gibi hocam istatistik ve bilim ?
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

3.  Alıntı Originally Posted by berryforeva Yazıyı Oku
    Başlığa aldanmayın, ilginizi çekti değil mi? Bu başlıkta balık almayı değil, balık tutmayı öğreneceğiz.
    Bir çoğumuz bir bütün olarak, denemediğimiz yollar, yapmadığımız şeyler kalmamıştır. Keza aynı şey benim içinde geçerli. Yıllarımı ve gecelerimi bu işe adadım. Bunun bir formülü vardır dedim.

tek farkı, bu ressamlar resimi parayla çiziyorlar. Örneğin bir ressam, bir kişinin tablosunu kaleme aldığında, kişinin bir gözünü yapmadan veya bir kaşını, veya bir kulağını eksik yaparsa resimi tamamlamış olur mu?

Ortalama insan omuriliği kaç cm 'den oluşmaktadır? Erkeklerde 45cm, kadınlarda 43 cm. Bunlar ortalama rakamlar, rakamlar şaşmaz. Bunu değiştirebilir miyiz? Hayır. Bu bilimsel doğruluğu bir veridir.
    Bugün bana desen ki, omurilik yakında 80CM olacakmış, dersen inanır mıyım? Tabii ki hayır. Çünkü bilimsel verisi 45CM ortalama.

Borsa da böyledir, birileri çıkar endeks uçacak, kaçacak, şu rakama gidecek. İnanır mıyım? Hayır. Çünkü gidebileceği alan belli. Ancak; rakamlar tahmin edilebilir ve ortalamalar üzerinden konuşulabilir.

Hemen altta atacağım grafiği iyi inceleyin, ben bazı kısımlarda yardımcı oldum. Bu resim 10 yılda çizilen bir resim.
    Ressam gayet başarılı.

Dikey trend, yatay trend, dikey trend, yatay trend. Sıralamalarda aynı şekilde 1-2-3 şeklinde. 1. 'yi çizmiş 2.'yi çizmeye başlayacak.

İşte istatistik bilimi burada devreye giriyor. Ressamın elini nereye süreceğini, ne renk kullanacağını öngörebiliyoruz. Ressam farklı yol deneyebilir mi kulağı çizmek için? Evet deneyebilir, fakat bunu biz bilemeyiz, ancak TAHMİN edebiliriz.

Devam edecek.....

Selamlar, ressam üst çizgiye değdirdi ve geri döndü.
    Şimdi daha önce 3 adımda gerçekleştirdiği metaforu bu seferde yapabilir.

1. Çizim tamam
    2. Çizim tamam
    3. Çizim bekleniyor. Eğer çizikleri geçerse farklı strateji var demektir.

Alıntı Originally Posted by berryforeva Yazıyı Oku

Ressam gayet başarılı.

Devam edecek.....

Alıntı Originally Posted by berryforeva Yazıyı Oku
    Selamlar, ressam üst çizgiye değdirdi ve geri döndü.
    Şimdi daha önce 3 adımda gerçekleştirdiği metaforu bu seferde yapabilir.

1. Çizim tamam
    2. Çizim tamam
    3. Çizim bekleniyor. Eğer çizikleri geçerse farklı strateji var demektir.
    Başlık da ilgi çekici, yaklaşım tarzı da... İzlemedeyim, başarılar.

5.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Başlık da ilgi çekici, yaklaşım tarzı da... İzlemedeyim, başarılar.
    Teşekkürler, stratejinin 2. çiziği resimde görüldüğü gibi, bu işin istatistiği %18 ila %25 arası bir düzeltmeye programlanmış durumda. Metaforumuz bu şekilde.

Tekrar edeyim, bu bir istatistiktir. %100 gerçekçiliği yoktur, biz geçmişe dayanarak gelecek hakkında tahmin yürütüyoruz. 2. çizik geçildiğinde iş farklı hal alır. Ve 2. çiziğin teyiti için bu ayın bitmesini bekleyeceğiz.

Yeni Aylık Pozisyon Short/Açığa Satış.
    Beklenen düşüş %18 - 25

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •