Sayfa 60/181 İlkİlk ... 1050585960616270110160 ... SonSon
Arama sonucu : 1448 madde; 473 - 480 arası.

Konu: TBORG - Türk Tuborg

1. Endex düşüyor,TBORG düşüyor. Endex çıkıyor TBORG düşüyor. Dolar çıkıyor TBOR düşüyor.. Dolar düşüyor TBORG düşüyor. O kadar zarar eden dandik şirketler bile bu kadar saçma düşmüyor. Nedir bu TBORG un derdi? Bilen varsa birşeyler yazsın lütfen...

2. Kimse kalmadı galiba..!!!

3.  Alıntı Originally Posted by tekinn Yazıyı Oku
    Kimse kalmadı galiba..!!!
    Ben buradayim ama ne konusacak ne de sabredecek gücüm kalmadi artik.

SM-N910C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Endex % 3 artmış..Nerdeyse bütün kağıtlar artıda bizimki yine yerinde patinaj yapıyor... Satmıyorummm..!!! Y.t.d.

5.  Alıntı Originally Posted by ali069 Yazıyı Oku
    Türk Tuborg - Şirket Bilgi Notu (Yatırım Finansman)
    IBB'nin Türk Tuborg'u 2008 yılında satın almasından itibaren, şirket güçlü sonuçlar sergiliyor: Rekabet Kurulu'nun değişen mevzuatı ile Anadolu Efes'in bakkal ve marketlere verdiği buzdolabının %20'lik alanını rakiplerine açma zorunluluğu getirmesi ve yeni yönetimin genç ve sağlığına önem veren tüketicilere hitap eden yeni pazarlama stratejileri, Tuborg'un pazar payını geçtiğimiz yıllarda önemli ölçüde artırmasına yol açtı. 2012'den 2017'ye Türk Tuborg'un yıllık ortalama satış gelirleri, FAVÖK ve net karı sırasıyla %31, %48 ve %49 oranında büyüdü.

Ancak, Tuborg'un önümüzdeki yıllarda iç pazardaki büyüme ivmesi, geçmiş yıllardaki kadar güçlü olamayabilir: Son yıllarda, Tuborg'un gösterdiği güçlü performansla karşı karşıya kalan Efes, pazar payını korumak için piyasaya yeni markalar sunmaya başladı. Böylece son dönemde şirketlerin pazar paylarının bir miktar dengelendiği gözlenmektedir. Ayrıca, Anadolu Grubu tarafından kontrol edilen Migros'un hızlı büyümesi ve Tuborg'un ithal edilen bazı markalarının Efes'in ortaklarından AB Inbev'e ait olması da gelecek yıllarda Tuborg'un büyüme ivmesi üzerinde risk oluşturmaktadır.

Tuborg'un nakit yaratma kabiliyeti düşünüldüğü kadar güçlü olmayabilir: FAVÖK tarafındaki çok başarılı performansa rağmen, geçtiğimiz yıllarda yüksek yatırım harcaması ve işletme sermayesi ihtiyacı nedeniyle Tuborg'un nakit yaratma kabiliyeti zayıf kaldı. Yüksek yatırım harcaması ve işletme sermayesi ihtiyacı iş modelinin (ve hızlı büyümesinin) bir parçası gibi görünüyor ve bu nedenle de kolayca düzeltilemeyebilir.

Yüksek temettü potansiyeli: Tuborg'un güçlü net nakit posizyonu nedeniyle temettü ödeme potansiyeli güçlü görünüyor. 2017 yılı haricinde, şirket geçtiğimiz 10 yıl içerisinde herhangi bir temettü dağıtımı gerçekleştirmemiştir. 2018 yılında ise şirket güçlü net nakit pozisyonu (592 milyon TL) nedeniyle (2017 yılındaki kazançlarından) kayda değer bir miktarda temettü dağıtabilir. Şirket geçen yıl temettü kararını 25 Nisan'da açıklamıştı.

https://www.yf.com.tr/media/report/s...-03-2018-08-41
    güzel bilgiler için teşekkürler, elimde tuborg yok, ara ara takip ediyorum, buradaki arkadaşlar genelde yükselmiyor iki ileri bir geri demişler ama grafiğine baktım birçok hisseden iyi, gayet güzel denilebilecek bir çıkış ivmesinde hareket etmiş, sanırım yüksek fiyattan aldılar. kötü performans isteyenler goody e gubrf a baksınlar bence.

bu hissenin olayı nedir? iyi kazanmış ama temettü vermiyor, biraz cimri gibi. kabaca araştırdım da,
    2016 da dağıtılabilir 147,7 milyon tl karın 16,3 ünü dağıtmış gerisi olağanüstü yedek - karın % 11 ini dağıtmış
    2017 yılı için dağıtılabilir 294 milyon tl karın 58,8 ünü dağıtmayı planlıyor gerisi olağanüstü yedek - karın % 20 sini dağıtacak
    hisse başı neredeyse 1 tl kar elde ediyor.

kısaca kar ediyor ama parayı dağıtmıyor ortalama % 85 ini içeride tutuyor, peki bu parayla ne yapıyor firma? yatırımları mı var? hissenin halka açık oranı da çok düşük, bu konuda bir çalışma var mı?

toplantı tutanaklarına baktım, geçen yıl toplantıda bir kişi firmanın geleceğe dönük çalışmaları nedir diye sormuş, toplantı başkanı çalışmalar yasal mevzuatlar çerçevesinde eksiksiz sürüyor gibi garip bir cevap vermiş. bu firmanın geleceğe dönük çalışmaları nedir cidden bilen var mı?
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler eğitim amaçlı kendi kişisel görüşlerime dayanmaktadır. katılmadığınız görüşüm olursa yapıcı bir dille gelen her tür eleştiri beni sevindirir. herkese bol kazançlar.

6. Ne olacak bu TBORG un hali ?... Kaç gündür kimseden ses sedada yok..!

7. 3-5 lotla içine etmeye devam edin bakalım. Endex + olsada - olsada hep düş bakalım...Kapatıyorsunuz galiba..!! Y.t.d.

8. 11.10'a 500 lot satış yazdım. 10.74'e kadar verdi
    Akıllı ol, "POZİSYONLANMA", FLAT eskiden candı. SEMER seçilirken, EŞEĞİN fikri değil, ÖLÇÜSÜ alınır..! Demem o ki : İNSANSAN fikrini, EŞEKSEN ölçünü alırım...!

Sayfa 60/181 İlkİlk ... 1050585960616270110160 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •