Sayfa 89/401 İlkİlk ... 3979878889909199139189 ... SonSon
Arama sonucu : 3202 madde; 705 - 712 arası.

Konu: ALKA - Alkim Kağıt

1. bir müddet 4.40 4.50 arasını dolduracak gibi ytd

Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    kağıt hammadde fiyatların baktığımızda hiç bir zaman bu kadar agresif çıkmamıştı...bunun nedeni bir önceki çeyrekte çok agresif düşmesiydi...o düşme ile stoklardan yaklaşık 15 milyon kar erimesi oldu...bu çeyrekte de tersi gerçekleşecek olarak görüyorum..sadece stoklardan 10,5 milyon kar artışı bekliyorum...bunu hep birlikte görmek nasip olursa görürüz..benim kar beklentim şu anki verilere göre 20 milyon tl civarıdır...

bakalım ne kadar gelecek ?? ben de çok merak ediyorum..
    1 ocak 2019 da bir paket fotokopi kağıdı ne kadar şimdi ne kadar hiç zam yok eğer bir matbaacı , yada kırtasiyeci tanıdığınız varsa bunu doğrular , yani stok karı şuan sözkonusu değil

3. Finanstan islem yapan 35000 adeti city ile deutsche kaptirdi ...beter olsun 🤣

SM-A530F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Fikirlerim beni baglar asla yatirim tavsiyesi degildir.

4. 4.43 direncimiz güçlü alımlarla kırarsa hızlanır gibi ytd

5.  Alıntı Originally Posted by Atma Yazıyı Oku
    1 ocak 2019 da bir paket fotokopi kağıdı ne kadar şimdi ne kadar hiç zam yok eğer bir matbaacı , yada kırtasiyeci tanıdığınız varsa bunu doğrular , yani stok karı şuan sözkonusu değil
    Yeni fiyatların bir şekilde yansıması lazım. .şu anda bu fiyattan Satılanlar fiyat ucuzlamiş iken alınan mallar olmalı. .sizde tanidiginiz bir kırtasiyeci ye sorun bakalım bu sattığın Mali ne zaman aldınız? ?şimdi alırsan fabrikadan kaça alabilirsiniz diye ??

Size uluslararası kagıt fiyatları grafiğini gösterdim. ..yurtiçi fiyatları yurtdışından bağımsız belirlenemez. .çünkü tamamı dolar ile vede serbest piyasa koşullarından satın alınıyor. ..

6. Ülkemizde kullanılan kagidin yüzde 80 ı yurtdışından ve dolar bazında satinaliniyor. .sadece yüzde 20 sini yurtiçinde uretebiliyoruz diye hatırlıyorum. .yani bu durumda yurtdışı fiyatı ne ise yurtici fiyati da o yönde şekilleniyor. ..

Kırtasiyeci ler fiyat düşük iken bol miktarda stok yapmış olabilirler..unutmamak lazım ki Alka da fiyatlar düşünce bol stok yapmıştır. .2018 Son çeyrekte tam 65 milyon stoğu vardı. .hiç bir çeyrekte bu kadar stoğu olmamış idi...

Alka bunları yeni fiyattan okutacaktir. .yeni fiyatlar da tam yüzde 16 artmıştır. .dolar da 5.30 fiyatına göre yüzde 2 civarı primli dir. ..seçimler yaklaştıkça bu çıkış eğilimi devam edecek görünüyor. .buda stokların
    Daha da değerlenmesi demektir..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

7. Alka 2018 üçüncü çeyrekte 105 milyon cİRO yapmış idi...o sırada uluslararası kagıt fiyatları 50-54 birim ile stabil idi...üçüncü çeyrekte sadece dolar yüzde 20 çıktı. .ve bu yüzden 25.3 milyon net kar açıkladı. .

İşte 2019 yılı ilk çeyreğinde ise dolar şu ana kadar stabil sayılır ama buna karşılık kagıt fiyatları yüzde 16 çıkmıştır. .yani aynı etki ortaya çıkar. ..sadece çarpanlardan başka bir tanesi devreye girmiştir. .

8. sert bi hareket gelir mi acaba ytd

Sayfa 89/401 İlkİlk ... 3979878889909199139189 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •