Sayfa 34/106 İlkİlk ... 2432333435364484 ... SonSon
Arama sonucu : 848 madde; 265 - 272 arası.

Konu: Temettu Etkisizligi

1. @drzim hocamla telefonlada görüştük biraz önce kendisine teşekkür ediyorum. Yazıdan biraz alınmış oldugunu hissetiğim için arma gereği hissetim.

beni yanlış anlayan varsada yine özür dilerim biraz stemle yazmış bulundum. drzim hocama kendimi ifade ettiğimi düşünüyorum oda beni anladı zanımca.

Bizim amacımız yatırımcıya fayda saglamaktan öteye gitmez.

Ancak işte bizler burada okadar emekle yazılar yazıyor sayfalar dolusun ve 0 menfaatle vakit harcıyoruz.

Bunları niçin yapıyoruz. Bu benım biraz hayat felsefem gibi insanlara yardımcı olmak öğretmek göstermekten mutluluk duyuyorum beni bu mutlu ediyor.

Bu sayfanın tek ve en temel amacıda kesinlikle budur. İnsanların bir çoguna bu sayfada tek tek anlamak ve cevap yazmak durumunda kalıyorum. Haliyile bende bir yerde dolabiliyorum.

Bu sebepten ötürü eger birşeyleri söylerken stemle beraber kırıcı olduysamda affınıza sıgınıyorum.

Bundan sonra biraz daha dikkatle yazmaya dikkat edeceğimi bilmenizi istedim bunu herkes için söylüyorum.

Teşrkkür ederim. Farklı fikir ve görüşlere herzman açıgız. yanlış bilinenleri düzeltmek temel felsefemiz ve bunu kırcı olmadan yapacağıma emin olabilirsiniz.

sayfa acılalı kaç gün oldu toplam gönderi sayısı 250 bunun yaklasık 180 tanesi muhtemelen bana aittir. Empati yaparsanız benim de ne kadar yıprandıgımı anlayabiliceğinizi düşünüyorum.

Herkese teşekkür ediyorum. Sormak öğrenmek en temel hakkınızdır. Fikirler carpışacak carpısmaya devam edecek yatırımcı kenidisi nihayetinde dogruyu bulacaktır. Farklı fikir ve görüşler carpısmadıgı surece gerçeği asla bulamayacağız o Yuzden farklılık iyidir.

Farklılık zenginliktir.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

2. Erhan bey ;

yukarıdaki mesajın için yürekten teşekkür ediyorum.

bazı topiklerde rastlamıştım; topiği başlatan bir yerden sonra şöyle yazmıştı "yönetim şu topiği kapatın artııık". Sayende bu aşamaya gelmedik..

özellikle sayın ctugrul çok yoruldu, senden sonra.....Yazan-okuyan herkese çok teşekkürler.....

Bak ne buldum :

https://eksisozluk.com/temettu-ne-de...u-kiz--3837649

Selamlar......

3. 1-Yatırımcı temettü alınca vergi öder ve normale göre vergi dezavantajından zarar eder. (bu mantıksızdır)

2-Yatırımcının şirketi temettü dağıttıgında şirket riski artar şirketin kasasındaki para eksildiği için yeni yatırımlar için ek finansman(kredi) çekmek zorunda kalır. (bu mantıksızdır)

3-yatırımcının şirketi temettü dağıttıgında yatırımcı tarafından bu şirket artık yatırım yapacak alan bulamamış algısına yol açarak şirket değerine olumsuz bir etki yaratır. (bu mantıksızdır)

Bu sorular senin 222 nolu iletinden....

Sabahtan beri bu sorulara bakıyorum; ne düşündüm biliyor musun? keşke başlığı TEMETTÜNÜN MANTIKSIZLIĞI olarak koysaymışsın....Bence o zaman yazdıklarına kimsenin bir itirazı olacağını sanmam, en azından benim olmazdı.

Hem o zaman temettü vermenin mantığını da (eğer varsa) araştırmış olacaktık...

4. Neden mantikli degil sebeplerinden bahsetmemissin hocam.

Devlet para kazansin diyemi ?
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

5. Üstad, sorunu anlamadım.. affet....

Mesleğiniz gereğince sayın Bear Bull temettü vermek konusunda, özellikle 2 ve 3. maddeler hk., görüşünüzü bildirebilir misiniz ? (1. şık için daha önce belirtmiştiniz)

Saygılarımla....

6. mesele vergi ödersek devlete gidecek yani devlete para gitmesi iyidir bu yuzden vergi ödememek mantıksızdır vergi ödeyelim ki devlette para kazansın ??? mantıgı yüzündenmi vergi ödemek mantıksız.
    İçlerinden ne mantıklı acıklama böyle bir örnekti.

7. Sayfayı birazda eğlenceli hale getirmek için paylaşıyorum. bunları gençlerimizde asyfada vakit geçirmekten hoşnut olsun.

8.  Alıntı Originally Posted by DRİZM Yazıyı Oku
    Erhan bey ;

yukarıdaki mesajın için yürekten teşekkür ediyorum.

bazı topiklerde rastlamıştım; topiği başlatan bir yerden sonra şöyle yazmıştı "yönetim şu topiği kapatın artııık". Sayende bu aşamaya gelmedik..

özellikle sayın ctugrul çok yoruldu, senden sonra.....Yazan-okuyan herkese çok teşekkürler.....

Bak ne buldum :

https://eksisozluk.com/temettu-ne-de...u-kiz--3837649

Selamlar......
    Yok estağfurullah ben iyiyim.
    Düşüncelerimde ve yatırım stratejilerimde hiç bir değişiklik yok.

Ama yazışmalar hoştu. Erhan beyin ve Osman beyin doğru bildikleri yönde insanları aydınlatmaya çalışmaları saygıyla karşılanmalı.

Bu arada burada yazıp yazıp, temettü hisse topiklerinde dolanmalarda gözden kaçmadı

SM-G920F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 34/106 İlkİlk ... 2432333435364484 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •