Sayfa 48/106 İlkİlk ... 3846474849505898 ... SonSon
Arama sonucu : 848 madde; 377 - 384 arası.

Konu: Temettu Etkisizligi

1.  Alıntı Originally Posted by mhtakif Yazıyı Oku
    trendi bozmamış en azından
    çimentocuların 6 aylıkları iyi geliyor, buradaki grafik de bu dediğimi destekliyor. 3 aylıklar da genelde kötü gelmiş. Büyük ihtimal 6 aylıklarda düzeltirler.

General Mobile 4G Dual cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Hiç zannetmiyorum hocam görüntüdeki liste kaydırılımış karlardır yani bir önceki senenin karlarıyla beraber değerlendirerek grafiği çizer. Ve bolu çimentonun ve diğer çimento şirketlerinde oldugu gibi karlarda bir yavaşla hatta son gelen bilancolarla aşağıya doğru yönelme var. Bu durum kötüye işarettir bence hatta kastetiğiniz 6 aylıklarında iyi gelmeyeceğini düşünüyorum.

Çimentoların kötü geleceğini 3 aylıklar gelmeden öncede dile getirmiştim 3 aylıklar beklediğim gibi kötü gelince artık uyarılarımı arttırmaya başladım. Herhalde 10 kere filan dillendirdim bu meseleyi.

Varsayalım ki 6 aylıklar iyi gelecekse dahi iyi gelecek "UMUDU" ile beklenmesinin bize birşey kazandırmayacağını çünkü karını arttıran şirketler varken 6 aylıklar iyi gelebilme ihtimali var diye umutla en az 3 ay boş yere beklemenin mantıklı olmadıgı taraftarıyım.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

2. Bu sene çimento sektörünün kötü olacağını bütün üstadlar söylüyor. Bu su götürmez gerçek. Sektör içine kapanık bi sektör ayrıca. Belki bununda etkisi var. Yalnız çimsa nın ihracat ayağı var. Belki içlerinden sıyrılabilir diye düşünüyorum. ABD de yatırımı da var.

Lenovo A7010a48 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Hiç zannetmiyorum hocam görüntüdeki liste kaydırılımış karlardır yani bir önceki senenin karlarıyla beraber değerlendirerek grafiği çizer. Ve bolu çimentonun ve diğer çimento şirketlerinde oldugu gibi karlarda bir yavaşla hatta son gelen bilancolarla aşağıya doğru yönelme var. Bu durum kötüye işarettir bence hatta kastetiğiniz 6 aylıklarında iyi gelmeyeceğini düşünüyorum.

Çimentoların kötü geleceğini 3 aylıklar gelmeden öncede dile getirmiştim 3 aylıklar beklediğim gibi kötü gelince artık uyarılarımı arttırmaya başladım. Herhalde 10 kere filan dillendirdim bu meseleyi.

Varsayalım ki 6 aylıklar iyi gelecekse dahi iyi gelecek "UMUDU" ile beklenmesinin bize birşey kazandırmayacağını çünkü karını arttıran şirketler varken 6 aylıklar iyi gelebilme ihtimali var diye umutla en az 3 ay boş yere beklemenin mantıklı olmadıgı taraftarıyım.
    sizin attığınız grafikde de anlaşılıyor zaten 3 aylıklar zayıf (yıllıklandırılmış olmasına rağmen) zayıf olmasaydı yukarı devam ederdi ama hep takoz olmuş

bende böyle takip ediyorum taaa 2013-3 aylığına dönmüş kar ve faaliyet

tabi başka sektörlere bakmalı bencede
    bilançolar gelmeye başladıkdan sonra bakmalı çimentolara
    1-2 çimento şirketinin bilançosu gelir bakılır iyi geliyorsa beklenti ile belki diğerleri alınabilir.

oyak grubunun şimdiye kadar gelen bilançolarda en iyileri
    EREGL ve HEKTS

4. evet olabilir en az 3 ayda beklemek lazım 6 aylıkların gelmesi için.

6 aylık gelince yine değerlendirilir elbette ancak ben rahat 2017 sonuna kadar iyileşme öngörmüyorum. Ama bellide olmaz bu işlere. Yine 6 aylık gelince değerlendirilmeli tekrar.

Diğer sayfadada bahsettim. Bunun yanında başka güzel şirketlerde var listemde açıklamadım ancak ilerde düzgün bir liste yapıp belki açıklarım yeni kou başlıgı açtıgımda.

Bahsi geçtiği için belirttim. Hekts Bir öncekinde üzmüştü bu kez şaşırttı ve iyi geldi.

Eregliye gelirse 2 dönemdir muzzam bir karlılık var ve bunun artarak devam edeceğini düşündüğüm için yüksek potansiyel içeriyor bence.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

5. eski formdan okuyan bilir.

Once BANVT demiştik onda istediğimizi elde edip satmıştık. Sonra orge demiştik.

Bundada istediğimizi aldık yeni bilancosuda gelmiş kötü değil güzel yine fakat biraz daha iyi olabilirdi.

Yine yeni farkettiğim bir hisse olan IHLAS kötü bir geçmişe sahip hisse lakin son bılancoları düzelmiş eğer 2017 bilancosuda iyi gelirse iyi yerlere gidebilir olarak görüyorum.

Bu sebeple yarın orgeyı satıp İHLAS'dan alım yapacağım.

Bu hisse banvt ve orgeye nazaran cok daha riskli görüyorum yani istediğimi elde edemeyebilirim. Ancak eğer istediğim gibi gelirse bilancosu yüksekte potansıyel beklemekteyim bu sebeple biraz riskli olsada denyeceğim. bakalım ne çıkacak bize...

bilgisi olanlara duyurulur!!! Yatırım tavsiyesi değildir.

6. tehlikeli sulara yolculuklar ha?

General Mobile 4G Dual cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Tüpraş iyi falan gelmedi. Geçen yıl yeni açılan Rup tesisinde yangın çıkmış ve yaklaşık 2 ay üretim yapılamamıştı. İlk çeyreğin 3 ayının 2 ayında üretim yapılamadığı için net kar çok düşük gelmişti. Bu sene de normal üretim devam ettiği için geçen yıla göre devasa bir artış varmış gibi görünüyor. Hissenşn geçmişini bilmeden sadece bu yılki net kar rakamına bakılırsa hata edilir.

8. yanlış yazmışım osmana katılmıyorum sebebini acıkladım.
    Son düzenleme : erhanacikgoz1; 10-05-2017 saat: 01:22.

Sayfa 48/106 İlkİlk ... 3846474849505898 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •