Borsaya yatırım yaparken bist 50 deki hisselerin çoğunu dolar ve eurobonda karşı kıyasladım. Sadece 18 hisse eurobondu geçebildi. Doları geçende 20-25 hisse vardı. Bunlar içerisinde temettü verenlerde var vermeyenlerde var. Temettü vermesi bir ayrıcalık ve üstünlük değil. Bende portföyümü oluştururken bu hisselerden seçtim ama 3 tanesi iyi temettü veren hisse iken 3 tanesi çok az temettü veren hisselerden seçtim. Sektörel dağılım yaptım. Aslında sektörel dağılım yapayım son 10 yılda büyüyen doları yenebilen hisselerim olsun derseniz zaten bist 50 daki hisseler belli. Fazla seçenek yok. Defansif bir uzun vade hisse yatırımcısı olursunuz. Yeni egeen sasa bulabilirseniz işte o zaman çok kazanırsınız. Portföyün %25 ini ilerde bu tarz hisselere çevirmeyi düşünüyorum. Ama bulması çok zor diye düşünüyorum. Şuan defansif borsa yatırımcısı olarak 6 hisseyle devam ediyorum. Temettü olayını abartmaya gerek yok bende etkinliği olmadığını düşünüyorum. Öyle temettü canavarı hisseler var ki bırakın eurobondu doların bile altında kalmış son 10 yılda. %15 temettü verse nolacak vermese ne olacak fiyata yansımamış. Ama temettü verip eurobondu yenen hisselerde var tabi eregli vs..