Sayfa 100/1000 İlkİlk ... 50909899100101102110150200600 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 793 - 800 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Konuyu deştikçe ilginç yazılarla karşılaşıyoruz:

Bankaların batık kredileri: Korkutucu bir durum var mı?

https://t24.com.tr/yazarlar/baris-so...m-var-mi,20933

Yazıda ifade edildiği gibi Merrill Linch'e göre geri ödenemeyen kredilerin oranı 2018 itibariyle " 2009’da görülen ve son dönemin en yüksek rakamı olan yüzde 5.4’ü geçecek ama 2002’deki tarihi zirve olan yüzde 17.5’in altında kalacaktır.â€

Zarar oldukça büyük görünüyor.

Ama bu durum büyük bir ihtimalle bankaların yıl sonu bağımsız denetim raporlarında yer almayacak...

2. Ağustos kur şokunda HSBC bir günde 120M$, Deutsche Bank 2 haftada 35M$ kâr etmiş.

https://www.bloomberg.com/news/artic...-currency-rout
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

3. S&P Maxim Rybnikov: "#Türkiye'nin bu yıl #IMF programına başvurmasını beklemiyoruz. Durum, ani finasal piyasa oynaklığı açısından kısmen dengelendi. Şu an itibariyle, Türkiye'nin acil finansmana ihtiyacı yok."

yat.tavs. değildir.

Şu anda devlet ve bankalar normal zamanda yapmayacakları bir şey yapıyorlar. Kredileri yüzdürmek. Bu sayede olacakları öteliyorlar.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by 380v Yazıyı Oku
    S&P Maxim Rybnikov: "#Türkiye'nin bu yıl #IMF programına başvurmasını beklemiyoruz. Durum, ani finasal piyasa oynaklığı açısından kısmen dengelendi. Şu an itibariyle, Türkiye'nin acil finansmana ihtiyacı yok."

yat.tavs. değildir.

Vaziyet berkemal desene...

Yoksa KaraKemal mi demeliydim?..

6. 5,328 teknik olarak önemli bir seviye olmasına karşı... Bugün ki olumsuz gelişmeler bu seviyenin aşılmasına sebep olmadı.. Henüz günlük kapanış gerçekleşmesede, indikatör yorgunlukları mevcut.
    5,123 ile geri çekilme izlenimi oluşmakta. 5,30 üzeri short pozisyonlar devreye girebilir.
    Bol kazançlar

7.  Alıntı Originally Posted by 89

Türkiye için izlenecek 5 husus; bankaların varlık kalitesi ve dış finansman, ABD ilişkiler, mali pozisyon, yerel seçimler sonrası politikalar, şeffaflık

Türkiye'nin şu anda sermaye kontrolü uygulama ihtimalini görmüyoruz.
    Son s&p raporundan..şöyle yorumlanabilir maddeler ;

Banka bilançolarında ciddi risk birikimi var.

Dış finansman konusu malum..

ABD ilişkilerinde her an herşey olabilir; İran, Halkbank, S400 , fetö...

Mali disiplinde ciddi tavizler verildi; daha ciddileri yolda..

Yerel seçim sonrası her türlü sürprize hazır olunmalı..

Başkanlık sistemi varlık fonu gibi şeffaflığı çağrıştıran yeni kavramlara atıf yapmış olabilir mi? 🙂

Son madde için ise yorum yok..
    ytd..

8.  Alıntı Originally Posted by 380v Yazıyı Oku
    S&P Maxim Rybnikov: "#Türkiye'nin bu yıl #IMF programına başvurmasını beklemiyoruz. Durum, ani finasal piyasa oynaklığı açısından kısmen dengelendi. Şu an itibariyle, Türkiye'nin acil finansmana ihtiyacı yok."

yat.tavs. değildir.
    Maxim gardaş, ben dengelenmedim,finansmana ihtiyacım var,beni listeden düş.

Sayfa 100/1000 İlkİlk ... 50909899100101102110150200600 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •