Sayfa 130/1000 İlkİlk ... 3080120128129130131132140180230630 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 1,033 - 1,040 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Tamam dolar artacak altın artacak seçimden sonra . Mantığım tamamen bunu söylüyor ama bir sıkıntı var ki o da herkes böyle düşünüyor. Herkes böyle düşündüğü için çekiniyorum biraz . Bugün zerre ekonomik okur yazarlığı olmayan bir arkadaş arabayı satıp dolar mı alsam dedi canım sıkıldı.

2.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Tamam dolar artacak altın artacak seçimden sonra . Mantığım tamamen bunu söylüyor ama bir sıkıntı var ki o da herkes böyle düşünüyor. Herkes böyle düşündüğü için çekiniyorum biraz . Bugün zerre ekonomik okur yazarlığı olmayan bir arkadaş arabayı satıp dolar mı alsam dedi canım sıkıldı.

ekonominin halini artık akp liler bile görüyorda ondan

çok sıkı akp liler bile ekonominin düzeleceğine hiç inanmıyor.

onlarda anladı bu yapılanların seçım yatırımı olduğunu.

hele damadı hıç sevmiyorlar

neden diyorum ,yalancı , hiç güven vermiyor ,bişeyden anlamıyor diyorlar.

davutoğlundan sonra ilk defa boyle laflar duydum reisçilerden.

şaşırdım.

tabi yıne oy vereceklermiş o ayrı.

Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Ha iste guzel bir bakis acisi. Herkes secime ve secim sonucuna odaklanmis ve secim ertesinde dolarin yukselmesini bekliyorsa o dolar secim sonrasinda degil oncesinde bunu fiyatlamaya baslar

Secim ertesinde ya bugunden cok yukarida olur ve elin gitmez almaya

Ya da bugunden asagida olur ve belirsizlik kalkti diye elin yine gitmez almaya.

Alıntı Originally Posted by kızılyıldız Yazıyı Oku
    ekonominin halini artık akp liler bile görüyorda ondan

çok sıkı akp liler bile ekonominin düzeleceğine hiç inanmıyor.

onlarda anladı bu yapılanların seçım yatırımı olduğunu.

hele damadı hıç sevmiyorlar

neden diyorum ,yalancı , hiç güven vermiyor ,bişeyden anlamıyor diyorlar.

davutoğlundan sonra ilk defa boyle laflar duydum reisçilerden.

şaşırdım.

tabi yıne oy vereceklermiş o ayrı.
    Tanzim satislarinda da goruyorum. Teyzeler dert yaniyor, gelecegi iyi gormuyorum diyor ama ekliyor "Allah cumhurbaskanimizi basimizdan eksik etmesin" diye

Bunu bir turlu degistiremedik. Bana kalirsa 24 haziran akabinde Muharrem Ince CHP nin basina gecmis olsa idi bu ekonomik kriz ve yipranmislikta iyi bir alternatif olabilirdi. Hazir yuzde 30 almisti o zaman ve bir ruzgar esiyordu arkasindan.

5. Aynen. Daha önce bunu yazmıştım.

İki kişinin bildiği sır değildir.

Çok fazla kişinin bildiği konu ise FOLLOŞ olmuştur!

Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku

6.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Ha iste guzel bir bakis acisi. Herkes secime ve secim sonucuna odaklanmis ve secim ertesinde dolarin yukselmesini bekliyorsa o dolar secim sonrasinda degil oncesinde bunu fiyatlamaya baslar

Secim ertesinde ya bugunden cok yukarida olur ve elin gitmez almaya

Ya da bugunden asagida olur ve belirsizlik kalkti diye elin yine gitmez almaya.
    bende böyle düşünüyordum da

şimdiye kadar yükselişe geçmesi gerekti.

5,5/6 arası olmalıydı.

25 iş gunu kaldı seçime

bundan sonrada ızın vermezler gibi.

5,32 de bile zor duruyor hemen baskılıyorlar.

ne kadar döviz borçlanması yaptılar ilk 2 ayda

önümüzdeki haftada 1 milyar Euro da çinden borçlanacakmış

varlık fonu.

ondan diyorum yükseliş zor seçime kadar.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Benim beklentim ise önce millete '' bu dolardan bir cacık olmaz '' dedirtmeleri lazım. Buradaki insanlar için değil sokaktaki insanlara dedirtmeleri lazım. Ne yaparlar bilmiyorum ama ikinci Katar 'ımız Maduro olabilir mi acaba ?

8.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Ekonominin mantığı farklı çalışıyor.2 kere 2 dört diyorsun,adam çıkıp şimdilik 3 etsin kalan 1 i vadeyle üstüne koyarız hem faizini alırsın ama vergisini ödemen lazım falan deyince orada şapa oturuyorsun. Okuryazarlık kısmı basit hilelere karşı kendini korumaktan öteye çok farketmiyor.Doğrusunu bilsen bile doğrunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini hiçbirimiz bilmiyoruz.

Bana sadece para basma yetkisini verin yeter diyen güç gibi güce sahip olanlar maç oynanırken oyunun kuralını değiştirebiliyorlar veya yanlış yönlendirici bilgi bile yayabiliyorlar.Belki de birileri oyunu bambaşka kurdu ve kendi çıkarı gerektirdiği için seçimden sonra söylentisini isteyerek bile yaymış olabilir. Bakın seçim geçti,hiç de söylenen gibi olmadı diyerek bambaşka hava yaratıp,yeri ve zamanı geldiğinde golünü atabilir.

Herşey mümkün.Herşeyin mümkün olduğu,matematiğin işlemediği,bilginin kirli olduğu ortamda bence en güzeli ister altın döviz,ister hisse,hatta alınmaz denen gayrimenkulü al, üzerine çök ve artıya geçene kadar asla algı yönetimleriyle kalkma. Bu uzun,hatta upuzun bir vade gerektirebilir ve bu yüzden,bu yöntemi bertaraf etmek için,yarınımız bille belli değil algısı devamlı hakim kılınıyor.Bunun için de çözümlemeler var da konuyu fazla da uzatmayayım.

Sayfa 130/1000 İlkİlk ... 3080120128129130131132140180230630 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •