Sayfa 26/1000 İlkİlk ... 1624252627283676126526 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 201 - 208 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Sanırsın sebze fiyatının tanzimiyle fakir halk ihya oldu...

Bir aylık sebze faturası nedir hiç düşündünüz mü?

10 kilo soğan, 10 kilo patates, 4 kilo salatalık, 10 kilo domates, 10 tane marul.

2 şer lira ucuza alsan ne olur?

100 lira yapar mı?

Bu mu fakirin her seferinde ikişer saat bekleyerek dötü kurtarma reçetesi?

2.  Alıntı Originally Posted by tekli Yazıyı Oku
    anlaşılan sizin tuzunuz kuru
    halk için iyi oldu tanzim satış
    Sizce İstanbul'da yaşayan halkın yüzde kaçı için iyi olmuştur?

Halk için iyi olmuş demek için herkese yansıyan bir gelişme olması gerek. Herkesin ulaşabileceği bir çözüm gerek.

Var mı böyle birşey. Yok.

E halk için iyi olan ne.

Seçime kadar sadaka verir gibi devlet imkanlarını kullanmak... Sonrası?

Halk

3.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Ben harcamaları zorunlu olanlar dışında yapmıyorum...Arabam bile 2003 model...Değiştirecektim değiştirmiyorum...MTV 90 TL verdim Ocak ayında...Yoksa 1500-2000 TL filan verecektim...Verdiğim vergilere yazık diyorum...
    Benim aracın yurtdışındaki ERSOY ne olduğunu herkes biliyor beni takip eden bi kaç kez paylaştım..aynı araç burada 1 milyona Yakın..
    TR deki araç benim 1990 model..yüksek motor..ama LPG li..yani TR de HERŞEY i KAZIK fiyata sattıkları için kazıklanmaya gerek yok diye düşünüyorum..TR deki köylü artık tohum üretmeyi bıraktı ise Afedersiniz dom....altılmaya mahkumuz... işin KÖTÜ yanı ise
    maalesef ki GDO lu bu tohumlar ...2000sonrası NESİL bu tohumlarla büyüdü BEYİNLERİ düşünemiyor..
    resmen zeka geriliği oluşturmaya çalışıyorlar..kolay yönetebilmek için..devletin özel seçtikleri insanlara bakın:zeki insanları alıyorlar mı?
    özellikle GÜZEL ve zeki insanları işe almıyorlar..Kendine GÜVENSİZ insanları seçiyorlar daha kolay yönetebilmek adına..
    KONUT diyoruz hep mesela BU fahiş fiyatlardan kimlere satacaklardı bu konutları?

1990larda çimentoları ELE geçiren firmaları şuan insaat sektörü ÇKTÜ diye bu kez SATIŞLARI artsın diye KENTSEL dönüşüm
    İLE korkutarak KAZANÇ sağlamaya çalışıyorlar..
    benim ailenin 70 yaşında 3-4 katlı binası var YIĞMA tugla..körfez depreminde DERE yatağında olsa dahi yıkılmadı..yıkılmazda..

BENCE insanların ACİL Statik ve denge hesaplama öğrenmesi gerekli...dedem lise mezunuydu kendisi inşasını yaptı...

şimdi BİNA çöktü diye ORTALIK ayağa kaldırıldı
    MEDYA HİÇBİR ŞEYİ BEDAVA yapamz....

Eğer ki olayda bir AÇIK olsa YAYIN yasağı gelirdi..

bakın OYUNUN farkınavarmalısınız..

http://www.hisse.net/topluluk/showth...11#post3148611

çiMENTO dediğimiz ŞEYİ evinizde imal edebilirsiniz...üstelik en kaliteli çimentodan kat kat daha sağlam..benim dede kendisi YAPTI..

çok basit inşaatçı veya mühendis arkadaşlar 20x20 kolon ile bina inşaa ediyor bakıyorsunuz yeni yapım..

AYAKTA durduğuna ŞÜKÜR diyorum yaptıklarınınn..
    YOKSA 2001 sonrası yönetmelik DEDİKLERİ OLAY YALAN YALAN sadece yalanlar üstüne kurulu..

c35 betonun mukavemet dediğimiz olayı ile C30 arasındaki fark % kaç?

yönetmelik ne getirdi? sadece TEMEL de BETON GETİRDİ..

ARKADAŞIM benim dede: 1950 lerde : mimar sinan gibi İnşaatını Deprem etkisini SIFIR yapan bir sistem üstüne TEMEL atmadan inşaat etti..
    BU zamandaki TEMEL sistemleri HEP yalan...esnekliği MAHVEDİYOR:..
    ancak GEL bunu MEDYANIN karşısında insanlara ANLT...inandıramazsın..
    bakın linklteki MESAJ içindeki AYETİ kerimeleri okuyun nediyor?
    KUR'an dan alıntı yaptım ne demiş ALLAH /c.c okuyun..Hileli düzen demiş..

aç oku..

ÜLkede Diyanet TV var hiç izlediniz mi?

adam pkuyor orada..arapça alt YAZI dahi VERMİYORLAR insanla birşeyler ÖĞRENİRLER diye KORKUYORLAR...

MEDYA size neden DEEPWEB E girmeyin kötü yer diyorlar?

çünkü GERÇEK bilgi orada...sana Gerçekleri öğretir diye korkuyorlar..

BAKIN tanzim SATIŞ a adam ne demiş: bir üst mesajda...tabii ki iyi oldu burada kimse kötü oldu demiyor..
    YANLIŞ anlaşılmasın ben gidip PATLICANa kilosuna 5 try den FAZLA asla asla vermedim..vermemde..
    Bahçemde yetiştiriyorum ORGANİK herşeyimi PAZAR a dahi gitmiyorum ..TERAS var orası da küçük SERA gibi zaten..
    Herkes beni 24 saat yurtiçi yurtdışı piyasa takip ediyor sanıyor ancak:kesnilikle fiyat izlemem..
    fiyat izlemeye ücrette vermem..bunlar hep YOLMA yöntemleri

4. Bazı insanlar ASGARİ kalmayı kendileri tercih ediyorlar ve razı oluyorlar ve yapacak bişey de yok onlar için...Kendilerinin çabalamaları lazım kendi ve çocuklarına VASIF kazandırmaları için...Kader ve fıtrat dedin mi olmuyor...

Maalesef üzücü bi durum...Sonra sebze kuyruklarına talim...YIL olmuş 2019...Tarihte bu da görüldü Türkiyede...Domates-biber-patlıcan kuyruğu...Yazık...

RTE bile dün aynı şeyi söyledi ilk defa aynı görüşte oldum onunla...VASIFLI elemana iş var dedi kek kıraathanesinde öğrencilere...

5. 1/3 Hiroşima gücünde Mini nükleer...
    Büyük bombalardan ürkenler için Trump fırından yeni çıkarmış, taze taze...
    https://www.zerohedge.com/news/2019-...-assembly-line

6.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    OHAAAAAAAAA artık diyorum resmen si.... git üretme demiş adam...

işte bu yüzden Türkiyede bir ALİEXPRESS olamaz olmazz...olsa bile TÜM siyasilere rüşvet vermen gerekir.

7.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku

Israf falan bir yana ...Türk Yıldızlarını kullanan akrobasi pilotlarımız bu şoförleri görseler kıskanırlar...
    hoho
    israfın gerçekleri asıl bizde bu kesin BARDAK 1000try olursa siz düşünün artık...
    en son bir bardak kıran Garsonun maaşından kesmişlerdi

8.  Alıntı Originally Posted by tekli Yazıyı Oku
    anlaşılan sizin tuzunuz kuru
    halk için iyi oldu tanzim satış
    Gıda fiyatlarını etkileyen asıl kronik sorunları çözmeden, 3-5 noktada 1-2 TL ucuz fiyata sebze-meyve satıp 80 milyon insan için yararlı olduğunu söylemek mümkün değildir. Örneğin merkeze 1 saat mesafede bir ilçede yaşayan vatandaş hergün 2 saat otobüsle yolculuk yapıp, burada da kuyruk bekleyip mi alış veriş yapabilecek. Bu durumda ettiği kardan daha fazlası yol parasına gider...

Yapılması gereken defalarca söylendiği gibi üretimi artırmak, varsa aracılardaki suistimali önlemek, ülkenin tamamına hizmet eden yaygın marketlerde uygun fiyata gıdaya erişimi sağlamak olmalıdır. Bu arada marketlerin de kar edebileceği şekilde tabi, yoksa neden bu işe devam etsinler.

Yoksa 3-5 büyük şehirde birkaç noktada yapılan zararına satışlarla halkın genelinin refah düzeyi artmayacağı gibi asıl kronik sorunların da üstü örtülür. Geriye 2019 Türkiyesinde halkın sebze-meyve kuyruklarında beklediği ilkellik ötesi görüntülerden başka birşey kalmaz.

Bu başılğa gelince, kafası biraz çalışan biri ülkenin halini görüp buna göre önlemini alır, tuzunu kuru tutar. Ama devletin görevi tuzu kuru olmayanların da temel ihtiyaçlarını uygun şekilde karşılamalarını sağlamaktır. Söylediğim gibi bunun yolu da 3-5 noktada kurulan zararına satış noktalarından çok daha fazlası olmalıdır.

Sayfa 26/1000 İlkİlk ... 1624252627283676126526 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •