Sayfa 389/1000 İlkİlk ... 289339379387388389390391399439489889 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 3,105 - 3,112 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

1.  Alıntı Originally Posted by Holywind Yazıyı Oku
    abd ve ab'de parasal sıkılaşma bitince gelişmekte olan piyasalara ve emtia'ya paranın nasıl aktığını göreceğiz 2008'den sonra olduğu gibi.
    Şimdi piyasadan para hala çekilecek eylülde sonlanacak. Ayrıca fed 2020'de 1 faiz artışı daha öngörüyor. Bu da piyasalardan para çekme anlamına gelir.

Parasal genişleme yapmadan ya da faizleri düşürmeden veya her ikisini birlikte yapmadan dedikleriniz olması mümkün değil. Ancak münferit bazda bazı ülkelere para akabilir ki bu bilanço daraltma döneminde de geçerlidir.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Altın çok tepki vermedi
    euro kadar falan tepki verdi.
    yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Şimdi piyasadan para hala çekilecek eylülde sonlanacak. Ayrıca fed 2020'de 1 faiz artışı daha öngörüyor. Bu da piyasalardan para çekme anlamına gelir.

Parasal genişleme yapmadan ya da faizleri düşürmeden veya her ikisini birlikte yapmadan dedikleriniz olması mümkün değil. Ancak münferit bazda bazı ülkelere para akabilir ki bu bilanço daraltma döneminde de geçerlidir.
    Yazdıklarınız altın içinde geçerli.

4.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    https://www.dunya.com/finans/haberle...-haberi-441685
    Moody's, Türkiye'nin dış kırılganlık riskini "yüksek" seviyesinden "yüksek +" seviyesine yükseltti.

Dolar/TL, FED kararına verdiği düşüş tepkisini 1 ila 7 işgünü içerisinde tekrar çıkışa çevirirse moody's raporunu fazlaca göz önünde bulundurmak gerekir.
    bilakis ters anlamış olmayasız siz
    bunlar genelde yatırımcıyı terse yatırmayı sever
    adı ustunde yatırımcı zate
    1 ila 7 iş gununun son günüsü zati seçim ertesi oluyo

kuresel piyasalar izliyorum an itibari ile bloomberg tvde..sunucu dolar fed karari sonrasi sert bi sekilde cakildi diyor 5.47 / 5.41 cakilis donemi
    sonra az bi miktar yukseldi diyor.. anlik 5.44
    hepi topu 3 kurus la demisim , hatun ne dion diyor..
    bir cukurdan cikmak istiyorsan yapacagin ilk sey kazmaktan vazgecmektir..

Alıntı Originally Posted by mdemir Yazıyı Oku
    euro kadar falan tepki verdi.
    Paritede cok tepki vermedi 1.1420
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

7.  Alıntı Originally Posted by broker33 Yazıyı Oku
    Bu yazdıklarını betoncular görmesin .... bayram edip fiyatları katlarlar ... dünya nereye gidiyor biz hala sıcak para peşinde koşalım .. adamın hayaline bak ... 2002 den beri ülkemize gelen sıcak paranın mirasıdır tanzimler ... üretim üretim üretim .... ama kim çalışacak değil mi ...
    Çin'in demir celik üretiminde sadece 2018 yılında artış miktarı,Türkiye'nin tüm üretim kapasitesinden 2 kat daha fazladır.
    Burdan çıkarılacak o kadar çok ders ve sonuç var ki.Bundan bi kaç yıl önce Çin'in dibindeki ülkelere yoğun şekilde ihracat yapılırdı hem de düşük kura rağmen.

SM-J701F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    bilakis ters anlamış olmayasız siz
    bunlar genelde yatırımcıyı terse yatırmayı sever
    adı ustunde yatırımcı zate
    1 ila 7 iş gununun son günüsü zati seçim ertesi oluyo
    Notlama yapmış durumda moody's. Terse yatırma amaçlı olduklarını sanmam.

Haber detayında ise hepimizin bildiği s400 vs. gerginliğinden bahsetmiş TL nin değer kaybı için.

1-7 iş gününü ise doların geçmişte bu tür uzun soluklu yükselişlerde; bu tür ani düşüşlerden sonra yukarı çıkış ivmesini hızlandırarak devam ettirmesine bağlı olarak seçimi dikkate almadan yazmıştım.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 389/1000 İlkİlk ... 289339379387388389390391399439489889 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •