Sayfa 524/1000 İlkİlk ... 24424474514522523524525526534574624 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 4,185 - 4,192 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

1. Döviz depo ihaleleri iptal edilmiş. Günlük 500 milyon dolardan 2.5 milyar dolar. Seçimlere kadar yapılmaz ise yükümlülükler günlük 500 milyon dolar azalacağı için net rezerve 2.5 milyar dolar katkısı olur.

Ama aması döviz artmasın diye bu ihaleleri açıyorsun sonra rezerv azaldı diye iptal ediyorsun. MB nin elindeki enstrümanlar zaman içerisinde etkinliğini yitiriyor maalesef. Tek gerçek enstrüman faiz kalıyor, ki görünen o ki mevcut faiz oranı da yeterli gelmeyecek önümüzdeki süreçte.

Günlük değil biraz daha uzun vade de bakmak lazım diye düşünüyorum. Eğer kötüye giden bir durum varsa balinalar/ akbabalar geri basar vaktiyle ucuzdan tekrar yüklenir.

2. Öte yandan Mart ayı bütçesi de önemli. Mart ayı başında 39.1 milyar lira olan TL mevduat hesabı, Şubat ayından devir eden 15.7 milyar vergi yapılandırma geliriyle, arada yeni borçlanmalar olmasına rağmen Geçen Cuma günü itibariyle 21.6 milyar Liraya inmiş durumda. Daha bir hafta var.

3. Beyler halk alım yapmaya başladıysa siz kacın kacınnnnnn...

Benim tahminim 5,6-6 arasında dolarları vericekler halka : D Taşısın arkadaşlar 1 yıl boyunca...

Libor olmuş 26.25...Hala dolar 6 üstüne cıkıcak demeyin :D...Göle maya çalmaya benzer : D

Bu haftayı halka dolar gecirme haftası ilan ediyorum...

4.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Dolar 1,8'den 4,0 geldi..Enflasyon hesabı yaptığımda 3 olması gerekiyordu...Bu sebeple 4-5 aralığında tüm dolar birikimlerimi bozdum sonra acı sonla karşılaştım, faiz inatları yüzünden ters köşe oldum...Şuan diyorum, 2 yıl boyunca yüksek enflasyon ve faizle o geçmişin reel efektif erimesini telafi edilecek...Ama bu sefer de yanılırsam : )...Dolara geçsem geçmiş zararı kabul etmiş olacağım : )...

Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Beyler halk alım yapmaya başladıysa siz kacın kacınnnnnn...

Benim tahminim 5,6-6 arasında dolarları vericekler halka : D Taşısın arkadaşlar 1 yıl boyunca...

Libor olmuş 26.25...Hala dolar 6 üstüne cıkıcak demeyin :D...Göle maya çalmaya benzer : D

İlk alıntıdaki gibi yine ters köşe olmayın da.

Globalde bir bozulma var. Orası hapşırırsa biz grip olabiliriz.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku

Biz razıyık ağam taşımaya. 1 dolar 1 lira olsun gider ABD de harcarık. Mal mülk sahıbısı oluruz hem namımız yürür

Alıntı Originally Posted by senersen Yazıyı Oku
    aldık bakalım yeniden 5,6155 den
    ben doları alıyorum çünkü diyanet USD ve türevlerini istiyor
    diyanet ve umreciler haccıalr doları 5.60 dan aşağı verdirmiyorlar
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku

sikinti yok gecirsinler
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

8. Ben de full dolara gecicem hemen değil...Önümüzdeki 1 yıl boyunca dolara gecip, ölene kdr TL bulaşmak istemiyorum.

Sayfa 524/1000 İlkİlk ... 24424474514522523524525526534574624 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •