Sayfa 646/1000 İlkİlk ... 146546596636644645646647648656696746 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 5,161 - 5,168 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

1. haftasonu dolar swap maliyetini kimse üstlenmez. yarın veya cuma çökecektir dolar..

garip ama gerçek şuan..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Şişli-İstanbul
    Gönderi
    1,657
    euro/tl'yi dolar/tl'ye bölünce 1,14 buluyorum.

euro/dolar 1,12 şu an.

bu nasıl oluyor?

3.  Alıntı Originally Posted by proleter Yazıyı Oku
    haftasonu dolar swap maliyetini kimse üstlenmez. yarın veya cuma çökecektir dolar..

garip ama gerçek şuan..

taner ozarslani takip ediyorum tweeterda.
    Diyor ki yabamcı bugun bistte sattiklariyla gelen Tl ile dolar alacak muhtemelen ( TL satacak)

hangi bakis acisi dogru o zaman?

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    TL'ye ulaşmak isteyenlerin ellerinde döviz yok. TL'ye ulaşmak istemelerinin sebebi döviz alabilmek için. Kurun yükselme ihtimali olan zamanları kollayıp Türkiye'nin kendi parası ve kaynakları ile Türkiye'yi tuşlamak istiyorlar.
    İlaveten, FX piyasada 1'e 100, 1'e 200 hatta 1'e 500 kaldıraçlı işlem yapabildikleri de dikkate alınırsa az miktar teminatla korkunç boyutlarda pozisyon açılabiliyor, ancak swap (gecelik taşıma maliyeti) faizlerinin kaldıraca konu açık pozisyonun toplam tutarı (Örneğin 1 birim değil, 100 veya 200 veya 500 birim) üzerinden hesaplanması yumuşak karınlarını oluşturuyor. Terste kaldıklarında ve son gelişmelerde gördüğümüz üzere swap maliyetleri arttığında kaldıracın da büyüklüğü ölçüsünde dehşet bir sürdürme/taşıma maliyeti ile karşılaşmaları kaçınılmaz oluyor.

5.  Alıntı Originally Posted by feveran99 Yazıyı Oku
    Diyor ki yabamcı bugun bistte sattiklariyla gelen Tl ile dolar alacak muhtemelen ( TL satacak)

Ya da long pozisyonları kapatıcak, zarar kes yapıcak...

6. Türkiye de fx'de usdtry swap taşima maliyeti -8900.00 +750.00.. eurusd kıyaslayalım -12.45 +5.10...terste kaldınız pozisyon kapatmazsanız nakavt ... 1 lot $100k

7.  Alıntı Originally Posted by feveran99 Yazıyı Oku

O tweeti buraya atabilir misiniz? Ben öle vi tweet görmedim

Alıntı Originally Posted by proleter Yazıyı Oku
    haftasonu dolar swap maliyetini kimse üstlenmez. yarın veya cuma çökecektir dolar..

garip ama gerçek şuan..
    TL bacaklı işlemlerde üç gecelik swap uygulaması bazı kurumlarda Çarşamba, bazılarında Perşembe bazılarında ise Cuma gecesi uygulanıyor. Mevcut açık pozisyonların çoğunluğu 3 gecelik swap uygulayan kurumlar üzerinden açılmış ise çok yükselen swap maliyeti bence de Cuma gecesi çok daha etkili olabilir.

Sayfa 646/1000 İlkİlk ... 146546596636644645646647648656696746 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •