Sayfa 391/1000 İlkİlk ... 291341381389390391392393401441491891 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 3,121 - 3,128 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

1. tuttu amma daha çekiştirmedi daha
    bunnar biz gibi değilki (yani hakim para eldeyse faiz artırıpta para bulmalarına gerek yok matbaa a urda) herhal bi sonraki hamle fayizleri düşürüp çin i n elindeki dolara müşteri bulmasını engelleme olmalı
    işte aha o zaman
    o zammen
    vercek el e oyuncağı
    oynayıp durun deye

not. çunki dolar ustunde rüçhan ı olan hisse senedi gibiydi, ama bundan böyle galiba yavrularını kendi alıcak, şeyleri yani posası diğer milletlere. vays be fena fikir değil ha

İngiltere başbakanı May: İngiltere 29 Mart’da AB'den ayrılmayacak.

May : Bu benim için büyük bir hayal kırıklığı oldu.

May : AB’den anlaşmanın 30 Haziran’a ertelenmesini istedim

May. 2 bir referanduma sıcak bakmıyorum

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

3. ışık öktenin yüzü aynen totom gibiydi düşmedi düşmedi şimdiye kadar 5,30 olmalıydı dedi ve
    caresizce şunu söyledi yerleşikler yarın yine alacaklar ve yine 5.50 ye dayanacak bu tablo
    ışık ökte sanki analist degil ölüm döşşegindeki bir hasta gibi gercekleri haykırıyordu

4.  Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    İngiltere başbakanı May: İngiltere 29 Mart’da AB'den ayrılmayacak.

May : Bu benim için büyük bir hayal kırıklığı oldu.

May : AB’den anlaşmanın 30 Haziran’a ertelenmesini istedim

May. 2 bir referanduma sıcak bakmıyorum
    May: AB nin aldığı karar bizim için yok hükmünde, saylamıyoz.
    (mesela dedik) olamaz mı? yanii

Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    May: AB nin aldığı karar bizim için yok hükmünde, saylamıyoz.
    (mesela dedik) olamaz mı? yanii
    Anlaşmasiz ayrılma seçeneği var , ozaman ingiltere için hatta tüm dünya ekonomileri icin ciddi sonuçlar oluşabilir .

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

6. abi antlaşmalı da ayrılsa, AB onlardan daha mal alır mı , bilmem
    mal satar ama
    yani inglınd daha aktif mal ve hizmet stamayacağından pasiflerini paraya maraya çeviremez, geçmiş ola
    acıyı geciktirir sadece belki de bu
    çunki ayak oyununu uzattıkça adalılar
    karşı ana karadakiler asabileşiyor
    açık olup bu oyunu beceremedikdeseler
    acı daha az olur bence
    Ara not: çok kurnazda olsan arada delikanlıyı oyna ki, herkez sana tavır komasın pirensibi bunun adı
    ama bize ne
    biz ikisine de mal satarız
    zate bedavadan biraz pahalıyız
    paraya ihtiyacı olan ucuzlatır
    sizin de bildğiniz / tahmin ettiğiniz
    gibi
    ciro var karlılık yok
    sırf cash flow :-)
    Son düzenleme : Moruk; 21-03-2019 saat: 00:32.

7.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Benim tezim şuydu, faiz arttırmıyoruz çünkü aslında tarrağı tuttuk algısı verildiği gün, global kriz başlayacaktı. Bu mesaj bugün verildi. Piyasa artık her haberi olumsuz fiyatlayacak.

Faiz arttırsalardı ve plana uysalardı hersey kontrol altında mesajı verilecekti. Sorun çıkmayacaktı. Belki birkaç gün düşüş sonra tekrar ralli.

Ama şimdi ne oldu... tarrağı tuttuk algısı verildi piyasaya... piyasa bunu bir iki olumlu fiyatlar sonra her haber içeriğine bakmadan olumsuz fiyatlanır.

Benim görüşüm böyle. Yanılabilirim ama bunu düşünüyorum. Düşündüğümü yazayım dedim.
    Olumsuz fiyatlanır derken kur tekrar yükselir mi demek istiyorsunuz biraz açabilir misiniz?

8. Bu Trump manyağının görev süresi dolmadan küresel büyük bir krizin çıkma olasılığını ve faturanın sarı oğlanın çelişkili ekonomi politikaları ile finans piyasaları üzerindeki müdahaleci etkisine kesilmesinin büyük bir ihtimal olduğunu düşünüyorum.
    Böyle bir adamın Abdye başkan yapılmasının mutlaka bir sebebi olmalı.

Öte yandan küresel borç sarmalı fizana çıkmışken finansal piyasalardaki riskin kesinlikle tam olarak resmedilebildiğini düşünmüyorum.
    Zira artık kesinleşen global ekonomik daralmanın finans piyasaları üzerindeki etkisinin çok derin olması mutlak bir gerçek.

Patlamaya hazır, küresel boyutta tetikleme yapabilecek bu kadar çok ekonomi varken işin adına yakışır bir şekilde aniden başlayıp domino etkisiyle yayılması çok büyük bir olasılık.

Sayfa 391/1000 İlkİlk ... 291341381389390391392393401441491891 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •