Sayfa 539/967 İlkİlk ... 39439489529537538539540541549589639 ... SonSon
Arama sonucu : 7729 madde; 4,305 - 4,312 arası.

Konu: ISGSY - İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı

1. Günaydın .İyi şanslar. Teknik paylaşım bekliyoruz

Alıntı Originally Posted by boran Yazıyı Oku
    Aras kargo satıldığı zaman nerede ise fiyat kazanç bir olmuştu.bukadar olumlu habere rağmen gitmemişti.o tarihçe yaklaşık 30 bin lotum vardı bukadar olumlu habere rağmen gitmiyor ise bir iş var bu işte diye olan lotu satmıştım.o iş demekki 6 yıl hisseyi 1.6 ya sabitlemekmis demekki.yani bu geçen 6 yıl planlı.bu planı yapan şimdi boş duruyor mu dur
    o tarihten itibaren hiçbir iştirak satışı olmamasida ilginç değil mi?

3. Derinlik atabilen yok mu.Cefaks arkadaş yok bugün

4.  Alıntı Originally Posted by boran Yazıyı Oku
    o tarihten itibaren hiçbir iştirak satışı olmamasida ilginç değil mi?
    2012 de aldıkları şirketleri bir iki yıl içinde satarız düşüncesindeydiler. 2013 de Gezi olayları patlayınca özellikle Numnum çok etkilendi. Sportive de başka bir hata yapıldı. Şirket özü itibarıyla toptancı bir şirket iken perakende ağına yatırım yapmaya karar verdi ve özellikle orta gelirin alt kesimindeki kısma yönelik bir çalışma yaptı. Sonrasında bu stratejinin yanlış olduğu görüldü, A sınıfı yerlere ricat edildi. Radore yatırımı veri merkezi yatırımları modasına uygun olarak yapıldı. Bu 3 yatırımda Doğuş grubunun da tümüyle aynı türde yatırımlar yaptığına dikkatini çekerim ( bugün batmamak için deli gibi varlık satıyor).
    2014-2015 döneminde turizm iyi gidince tatil budur yatırımı yapıldı. Şimdiye kadar da iyi gitti. Bundan sonra ne olacağı belirsizdir, malum türk hlkının harcama kapasitesinin gerilemesi bekleniyor. Ortopro'da büyük bir yolsuzluk yapıldığı 2015 yılında ortaya çıktı. Nevotek'in sattığı teknolojik çözümler tümüyle eskidiği için şirket bir start up gibi yeniden işe kalkıştı.

Gelinen manzara budur, Numnum dışında ( o da büyük olasılıkla para aklamak isteyebilecekler için, hükümet er türlü kolaylığı sağlarken kim neden para aklasın sorusunu kenarda tutuyorum) kısa vadede ( 1-2 yıl) satılabilir şirket görünmüyor.

Sonuç oolarak bu hissedeki ortaklık Galip'e ortaklık şeklinde devame diyor. Ben elimdekilerin %80 ini sattım, kalan hisselerden kar elde edebilmem için Galip'in hisse fiyatını 4 liralara taşıması lazım).

Elimde piyango bileti bekliyorum.

Gezi olaylarında piyasa okadar etkilenmedi hikaye bu.%5 faiz vardı. tatilbudur yatırımı yapılırken Rusya ambargosu vardı,en kötü dönemde yapıldı o yatirim müthiş öngörü.dogus gurubu yurtdışına para kaçırıyor onun için ne bulursa satıyor.ortopoda patron piyasa ya alttan alttan mal verirken dirim dergisine Türkiye de kar marjı düştü diye açıklama yapıyordu demek kâr marjı düşmemiş , patron altın yumurtlayan tavuğu neden iş gurubuna yediriyorum diye birşey yapmış,ortaya çıkınca isgsy yönetime el koydu ortaklık oranını arttırdı.patron cezalandırıldı.nevotek eskimişdi yeni çalışma alanı oluşturdu ise bu daha îyi değilmi ? kesinlikle son 6 yıl planlı organize bir şekilde 1.6 TL'ye hisseleri milletle tasittilar.

6 yıl önceden organize olanların bu topigi yada interneti es geçeceğini hiç sanmam,yaptıkları plana uygun haberleri , düşünceleri bu platformlarda yaydıklarını düşünüyorum. Bu topikte yazanlara zerre kadar güvenmiyorum bu nedenle.6 yıllık plan mı olur diyebiliriz olur örnek Netaş Vestel gibi hisseler.10 yılda bir hareket çekerler 20 _30 kat gider gelirler.her ne hikmetse bu Hisseler düşerken onu savunan pazarlayan uzmanlarida bu topiklerde istihdam etmeyi ihmal etmezler.bu tipler zirveden olumlu konuşmaya bir başlar hisse dibe gelene kadar susmazlar. hissede oklar yukarı dönünce ne hikmetse karamsara dönerler.burdada öyle oluyor kimse alınmasın

7.  Alıntı Originally Posted by boran Yazıyı Oku
    6 yıl önceden organize olanların bu topigi yada interneti es geçeceğini hiç sanmam,yaptıkları plana uygun haberleri , düşünceleri bu platformlarda yaydıklarını düşünüyorum. Bu topikte yazanlara zerre kadar güvenmiyorum bu nedenle.6 yıllık plan mı olur diyebiliriz olur örnek Netaş Vestel gibi hisseler.10 yılda bir hareket çekerler 20 _30 kat gider gelirler.her ne hikmetse bu Hisseler düşerken onu savunan pazarlayan uzmanlarida bu topiklerde istihdam etmeyi ihmal etmezler.bu tipler zirveden olumlu konuşmaya bir başlar hisse dibe gelene kadar susmazlar. hissede oklar yukarı dönünce ne hikmetse karamsara dönerler.burdada öyle oluyor kimse alınmasın
    Tipler ( !) dedikleriniz içinde beni sayıyor musunuz bilmiyorum. Adım sanım bellidir. Dilerseniz genel kurul tutanaklarında adıma rastlayabilirsiniz.
    Şirketi kötülemekten hiçbir menfaatim yoktur, sadece hayal kırıklığı nedeniyle kızgınlıklarım vardır.
    Siz kendi senaryonuza ikna olmaya devam edebilirsiniz. Umarım haklı çıkarsınız.

8.  Alıntı Originally Posted by boran Yazıyı Oku
    6 yıldır bu fiyatlar da , enflasyon hesabı yaparsak 3 TL üzerinden bir fiyata denk gelir eğer yükseliş trendi başlarsa o rakamlara kısa sürede gelir,belki arkadaşlar bana kızar iştirakler zararda, borçlu diyebilir haklılar,ama borsa geleceği satın alır ya geleceği gören birileri bu hareketi çekebilir.herkesin güzelliği gördüğü vakitte hisseler yeni emanetcilere verilir.bir 6 yılda onlar bekler
     Alıntı Originally Posted by noreply Yazıyı Oku
    2012 de aldıkları şirketleri bir iki yıl içinde satarız düşüncesindeydiler. 2013 de Gezi olayları patlayınca özellikle Numnum çok etkilendi. Sportive de başka bir hata yapıldı. Şirket özü itibarıyla toptancı bir şirket iken perakende ağına yatırım yapmaya karar verdi ve özellikle orta gelirin alt kesimindeki kısma yönelik bir çalışma yaptı. Sonrasında bu stratejinin yanlış olduğu görüldü, A sınıfı yerlere ricat edildi. Radore yatırımı veri merkezi yatırımları modasına uygun olarak yapıldı. Bu 3 yatırımda Doğuş grubunun da tümüyle aynı türde yatırımlar yaptığına dikkatini çekerim ( bugün batmamak için deli gibi varlık satıyor).
    2014-2015 döneminde turizm iyi gidince tatil budur yatırımı yapıldı. Şimdiye kadar da iyi gitti. Bundan sonra ne olacağı belirsizdir, malum türk hlkının harcama kapasitesinin gerilemesi bekleniyor. Ortopro'da büyük bir yolsuzluk yapıldığı 2015 yılında ortaya çıktı. Nevotek'in sattığı teknolojik çözümler tümüyle eskidiği için şirket bir start up gibi yeniden işe kalkıştı.

Gelinen manzara budur, Numnum dışında ( o da büyük olasılıkla para aklamak isteyebilecekler için, hükümet er türlü kolaylığı sağlarken kim neden para aklasın sorusunu kenarda tutuyorum) kısa vadede ( 1-2 yıl) satılabilir şirket görünmüyor.

Sonuç oolarak bu hissedeki ortaklık Galip'e ortaklık şeklinde devame diyor. Ben elimdekilerin %80 ini sattım, kalan hisselerden kar elde edebilmem için Galip'in hisse fiyatını 4 liralara taşıması lazım).

Elimde piyango bileti bekliyorum.
    genel anlamıyla guzel bir acıklama olmus. 4 liralarda enflasyon oranlı olarakmı enflasyonu hesaba katmadanmı ulastınız.
    dogus grubuyla ilgili not olarak dogus ulker batıyor diye lanse edilip daha uygun kredi ayarlıyorlar. esas yapılan mal varlıklarının yurt dısına transferi. birkac yıla cıkar ortaya hukumetle ne yol ayrımına girdikleri.

Sayfa 539/967 İlkİlk ... 39439489529537538539540541549589639 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •