Sayfa 495/817 İlkİlk ... 395445485493494495496497505545595 ... SonSon
Arama sonucu : 6530 madde; 3,953 - 3,960 arası.

Konu: YKBNK - Yapı ve Kredi Bankası

1.  Alıntı Originally Posted by Benix Yazıyı Oku
    Fiyatlama bahsettiğin şekilde yapılmaz.Koç italyanlardan yana dertli.Farklı bankaların yabancı ortakları ucuz kredi buldu bankalarına verdi vs italyanlarda para yok.mecbur kalmasalar bedelli işine girmezlerdi.Bu fiyattan hisselerini satamazlarda.Bu tahtayı uçuracak şey italyanların hisselerini satması güçlü bir gruba geçmesi vs.
    Şu noktaya katılamayacağım..
    Yukarıda ki haberi detaylı okuyun lütfen..
    Çukurova nın ykbnk na borçlarına binaen alınmış..
    hmm..
    İkinci nokta..
    Çok şirketli aile holdingleri için bir yerel bir banka inanılmaz avantajlıdır.Saymakla bitmez..
    koç satım alımda birde italyan ortağı işin içine soktu.
    Tabi onların da avantajı vardır bu işte ama..

Bir TR bankasının , bütün holdigleri TR de olan bir aileye mi faydası daha fazladır yoksa sadece ortak olup kara ortak olan bir italyana mı..

Ben bugüne kadar sizin gibi düşünürken artık tersini düşünmeye başladım..
    İtalyanlar KOÇ dan yaka silkmeye başladılar artık..

Yani KOÇ hem çukurova nın hemde italyan palikarya ların kolunu çok fena bükmüş durumda..

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Akinonya Adası Kuzey Şato
    Gönderi
    3,922
    bankalarda yeni pozizyon açanlar azınlık
    açmış olanlarda olurda yukarı bir hareket olsun kol bacak vereceklerini bildiklerinden banka almıyorlar
    bu yapı krediye özgü bir şey değil tüm global piyasalarda aynı durum mevcut

hepsinde bir mal sahibi var nerede nerden çevirirler yukarı bilemezsin
    yok batıyomuş yok çıkıyormuş bunlar eski şehir efsaneleri adamlar 2.5 usd den alıyor gibi gözükürken satıyorlardı
    şimdi de satıyor gibi gözüküp belki de alıyorlardır.

bunu zaman içinde anlarız daha sekiz aydır düşüyoruz adamlar beş yıldır düşüyordu.
    bizde zaman da hamal da bol.
    İŞ İŞ YAPMAZ. ADAM İŞ YAPAR. ms2026 Akinolu Kentuf.

3.  Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    bak işte 5'i bir yerde.... olur o zaman...
    1$'a 5 leylek.... bea!

Leylek deyince eski günleri aklına geldi galiba ama kanatları yok uçamaz

4.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Şu noktaya katılamayacağım..
    Yukarıda ki haberi detaylı okuyun lütfen..
    Çukurova nın ykbnk na borçlarına binaen alınmış..
    hmm..
    İkinci nokta..
    Çok şirketli aile holdingleri için bir yerel bir banka inanılmaz avantajlıdır.Saymakla bitmez..
    koç satım alımda birde italyan ortağı işin içine soktu.
    Tabi onların da avantajı vardır bu işte ama..

Bir TR bankasının , bütün holdigleri TR de olan bir aileye mi faydası daha fazladır yoksa sadece ortak olup kara ortak olan bir italyana mı..

Ben bugüne kadar sizin gibi düşünürken artık tersini düşünmeye başladım..
    İtalyanlar KOÇ dan yaka silkmeye başladılar artık..

Yani KOÇ hem çukurova nın hemde italyan palikarya ların kolunu çok fena bükmüş durumda..
    O günkü şartları düşünür iseniz ykb 'nın koç a geçmesi ülkeyi ,ekonomiyi rahatlatmıştı ellerinde zaten koçbank mevcuttu çok büyük bir krizde italyanları ikna edip 2 milyar euro Ya banka aldırmak büyük olay ve tabiki para kazanacaklarını düşündüler.Koç holding ve şirketleri borsanın en sağlam kağıtlarıdır.Koç a güvenmiyorsanız imkb de yatırımcı olmak hiç mantıklı değil.Bu yazdıklarım bankanın kredi havuzunun çok kötü yönetildiği gerçeğini değiştirmiyor haliyle.Gün sonunda bankaya sermaye eklediler şimdi tahvil çıkardılar.Koç ve üni 6 ay satamıyorlar tahvilleri 6 ay sonra satıp duruma göre 2019 sonu 2020 başı o kaynakla tekrar bir bedelli yapabileceklerini düşünüyorum durum gerçekten kötüleşirse.

5. Sabah Stratejisi (Ziraat Yatırım)

Yapı Kredi Bankası (YKBNK; Öneri "AL", Nötr): 10.01.2019 tarihli açıklamada belirtilen ihraç tamamlanmış olup, bu kapsamda Banka yurtdışında 650 milyon ABD Doları nominal tutarında, vadesi olmayan, BDDK onayına bağlı olarak ihraçtan sonraki her beş yılda bir erken itfa edilebilir nitelikte, ilk beş yıl için yıllık %13,875 getiri oranına sahip ve 6 ayda bir kupon ödemeli, çekirdek sermaye yeterlilliği oranının %5,125'in altına düşmesi halinde geçici değer azaltmaya konu edilebilecek, İlâve Ana Sermayeye Dâhil Edilebilir Borçlanma Aracı (AT1) ihraç edilmiştir. Söz konusu borçlanma araçlarının toplam 400 milyon ABD Doları tutarındaki kısmı Bankanın nihai ana ortaklarından Koç Holding A.Ş. ve Unicredit S.p.A tarafından eşit tutarlarda alınmış ve alınan bu tutarlar için 180 gün boyunca satmama taahhüdü verilmiştir.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir, vereceğiniz kararlar tamamen size aittir...
    Az yazıp, çok okumak istiyorum...

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Akinonya Adası Kuzey Şato
    Gönderi
    3,922
    arkadaşlar bu at1 tahvil ne ayak diye şirketi arayan oldumu hiç ?
    İŞ İŞ YAPMAZ. ADAM İŞ YAPAR. ms2026 Akinolu Kentuf.

7. ''iştahsızım borsaya 16 ocak merkez bankasını bekliyorum,yeni yorum yok yukarı hedefler bunlar bence baska yok,asagısı haberlere bağlı bankaların batakları ttkom,enerjiler vs ne boyutta bunları net öğrenmek lazım,açıkçası yapıdaki isteksizlik beni endişelendirmiyor degil..''

Karahan usta..
    bunu yazmış bikaç gün önce..
    herkesin kafasında aynı soru..bunu yanıtlayan zaten parayı bulacak..

bu banka neden tarihi dibinde de..
    diğerleri diplerinden iyi-kötü depti?..

eyi depenler bile var hatta..

8.  Alıntı Originally Posted by kentuf Yazıyı Oku
    arkadaşlar bu at1 tahvil ne ayak diye şirketi arayan oldumu hiç ?
    Ararsam küfür ederim o yuzden aramadım ben.
    Bankanın ek kaynaga ihtiyacı var anlasılan.
    Bedelli yapmak islerine gelmedi. Para TL olacak sonra deger kaybı vsvs.
    Kazı yolmak daha iyi bir fıkır gıbı gelmis, biz bunu piyasanın 5 puan uzerinde kendimize borclandıralım sonrada 6 ayda Bır faiz alırız ballı borek.
    Sımdı yonetim kurulu hangi kafayla bu faiz ortamında ortaklara bize sermaye gorevi yapacak kredi ver ama faızıde senı mutlu etsin der. Basiretli adam nakit sermaye artısı kararı alır essek gıbı 650 milyon dolar karsılıgı yada 400 milyon yetiyorsa 400 milyon dolar karsılıgı TL yi getir bankaya sermaye koy der yılda 56 milyon usd faiz odetmez.

Sayfa 495/817 İlkİlk ... 395445485493494495496497505545595 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •