Sayfa 328/817 İlkİlk ... 228278318326327328329330338378428 ... SonSon
Arama sonucu : 6530 madde; 2,617 - 2,624 arası.

Konu: YKBNK - Yapı ve Kredi Bankası

1.  Alıntı Originally Posted by acemi_yatırımcı Yazıyı Oku
    Sayın Korfez

Asıl sürpriz 4ç bilançonun gelmesi ile yıl sonu görülecek

Akbank ve Garanti 3ç bilançolarında TÜFE endeksli tahviller için gerekli düzenlemeyi yaptılar

Yapıkredi bu düzeltmeyi son çeyreğe bıraktı. ek ilave olarak bedelli sermaye artışından gelen miktarın olumlu etkileri ( bir kısmı 3ç bilançoda olumlu etkisi olacak ) ve TÜFE endeksli tahviller de son çeyrekte yapılacak düzeltme ile ben kendi adıma asıl sürprizin yıl sonu bilançoda çok etkin bir şekilde görüleceğine inanıyorum.

Saygılarımla
    Dostum tebrikler 4Ç den bahsetmemiştik iyi olmuş ancak önümüz 3Ç ve ben piyasayı ters köşe yapacak başarıda bir çeyrek bekliyorum. GM çok istekli,çok hırslı...Bunu aşama aşama finansallarda göreceğiz inşallah...

0,36 PD/DD ile işlem gören bir noktadayız,sözün bittiği yer...Yapı Kredi 13,5 milyar tl lik piyasa değeri kadar karlılığı, kendi sunumlarında ortaya koyduğu gibi 2,5 yılda çıkaracağını iddia ediyorsa, bizede yatırımcı olmak düşüyor...He bazı arkadaşlar sunum revize olmalı diyor,peki 4,5 yıl olsun,sizi mi kıracağız...Acelemiz yok bekleriz...

Sadece %17 si halka açık, aslan payının %83 ile ana hissedarlarda olduğu bir şirketen bahsediyoruz. Adamlar daha dün bedellide 3,5 milyar tl ye yakın parayı %0 faizle şirketin kasasına koymuş!!!! Sanıyor musunuz bu film böyle devam edecek! Karlılığında , temettünün de bankalar arasında en iyisin görmeye bu bedelli sonrası başlanacak, aksi durumda adam enayi değil %0 la fonlasın Yapı Krediyi....

3,5 milyar tl koymuş %0 faizle... onun yerine gidip faize yatırsa senede 1 milyar tl cebe indirecekken,bankaya bedelli yapıp %0 la para koydular...Bizim bu şirkette payımız %17 ! onların %83 ....Bu benim için yeterli....Bakalım neden 1 milyar tl faiz yerine Yapı Kredi fonlanmış...Filmin sonu izlemeye değer benim için...

2. Yapı Kredi, 27 finansal kurumun katılımıyla 1.1 milyar dolarlık sendikasyon kredisi aldı.

Şirketten KAP'a şu açıklama yapıldı:

Bankamız 26 Ekim 2018 tarihinde, 367 gün vadeli 275.000.000 ABD doları ve 690.700.000 Avro tutarında iki ayrı dilimden oluşan yaklaşık toplam 1,1 milyar dolar karşılığında sendikasyon kredisi anlaşması imzalamıştır. 13 ülkeden 27 finansal kurumun katılımıyla ve dış ticaretin finansmanı ile genel kurumsal amaçlarla kullanılacak olan kredinin toplam maliyeti sırasıyla Libor+ %2,75 ve Euribor+%2,65 olarak gerçekleşmiştir.

3.  Alıntı Originally Posted by Alekhine79 Yazıyı Oku
    Yapı Kredi, 27 finansal kurumun katılımıyla 1.1 milyar dolarlık sendikasyon kredisi aldı.

Şirketten KAP'a şu açıklama yapıldı:

Bankamız 26 Ekim 2018 tarihinde, 367 gün vadeli 275.000.000 ABD doları ve 690.700.000 Avro tutarında iki ayrı dilimden oluşan yaklaşık toplam 1,1 milyar dolar karşılığında sendikasyon kredisi anlaşması imzalamıştır. 13 ülkeden 27 finansal kurumun katılımıyla ve dış ticaretin finansmanı ile genel kurumsal amaçlarla kullanılacak olan kredinin toplam maliyeti sırasıyla Libor+ %2,75 ve Euribor+%2,65 olarak gerçekleşmiştir.
    Akbank kredisi ile aynı oranlar onu olumlu karşılamıştı piyasa. Mevcut Türkiye cds değerlerinden düşük ama 275 puan ciddi bir oran!

4. Sendikasyonu Akbank ile karsilastiralim

Akbank, uluslararası piyasalardan 980 milyon dolar karşılığı 285 milyon dolarlık ve 591 milyon euoluk 367 gün vadeli sendikasyon kredisi sağladı. Kredinin maliyeti dolar ve euro kısımlar için sırasıyla 'Libor + yüzde 2,75' ve 'Euribor + yüzde 2,65' oldu..
    1- Miktar olarak kredi daha yuksek.
    2 -Euribor 0 a yakin oldugu icin ortalama maliyet daha dusuk. (Kredinin euro bolumu daha agir)
    3 - Akbank ile ayni oran alinmis. Uluslararasi piyasalar iki banka icin benzer risk goruyor.

Bu kosullar altinda makul beklenti Yapi Kredi nin borsada da Akbank ile benzer carpanlari yakalamasi olmalidir.

Yatirim tavsiyesi degildir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Akinonya Adası Kuzey Şato
    Gönderi
    3,922
    Nush ile uslanmayanın hakkı tekdir tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir.

BİZDE KÖTEK MAL ALMAKTIR BU HALİYLE.
    İŞ İŞ YAPMAZ. ADAM İŞ YAPAR. ms2026 Akinolu Kentuf.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Gönderi
    3,922
     Alıntı Originally Posted by qazwsx Yazıyı Oku
    Sendikasyonu Akbank ile karsilastiralim

1- Miktar olarak kredi daha yuksek.
    2 -Euribor 0 a yakin oldugu icin ortalama maliyet daha dusuk. (Kredinin euro bolumu daha agir)
    3 - Akbank ile ayni oran alinmis. Uluslararasi piyasalar iki banka icin benzer risk goruyor.

Bu kosullar altinda makul beklenti Yapi Kredi nin borsada da Akbank ile benzer carpanlari yakalamasi olmalidir.

Yatirim tavsiyesi degildir.
    hocam yanlış hesaplıyor global para babaları libor faizi yanlıştır kesin. yanlışlıkla o orandan verilmiştir.
    bunun rasyosu doğru tahta yapıcıya sen yalancımı diyorsun imkansız ahahahaha

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Gönderi
    3,922
     Alıntı Originally Posted by Korfez Yazıyı Oku
    Dostum tebrikler 4Ç den bahsetmemiştik iyi olmuş ancak önümüz 3Ç ve ben piyasayı ters köşe yapacak başarıda bir çeyrek bekliyorum. GM çok istekli,çok hırslı...Bunu aşama aşama finansallarda göreceğiz inşallah...

0,36 PD/DD ile işlem gören bir noktadayız,sözün bittiği yer...Yapı Kredi 13,5 milyar tl lik piyasa değeri kadar karlılığı, kendi sunumlarında ortaya koyduğu gibi 2,5 yılda çıkaracağını iddia ediyorsa, bizede yatırımcı olmak düşüyor...He bazı arkadaşlar sunum revize olmalı diyor,peki 4,5 yıl olsun,sizi mi kıracağız...Acelemiz yok bekleriz...

Sadece %17 si halka açık, aslan payının %83 ile ana hissedarlarda olduğu bir şirketen bahsediyoruz. Adamlar daha dün bedellide 3,5 milyar tl ye yakın parayı %0 faizle şirketin kasasına koymuş!!!! Sanıyor musunuz bu film böyle devam edecek! Karlılığında , temettünün de bankalar arasında en iyisin görmeye bu bedelli sonrası başlanacak, aksi durumda adam enayi değil %0 la fonlasın Yapı Krediyi....

3,5 milyar tl koymuş %0 faizle... onun yerine gidip faize yatırsa senede 1 milyar tl cebe indirecekken,bankaya bedelli yapıp %0 la para koydular...Bizim bu şirkette payımız %17 ! onların %83 ....Bu benim için yeterli....Bakalım neden 1 milyar tl faiz yerine Yapı Kredi fonlanmış...Filmin sonu izlemeye değer benim için...
    hocam yazdığın herşey taşıma maliyeti içine yazılıyor hiç merak etme.
    vakti geldğinde misli ile geri alacağız .

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Gönderi
    3,922
    tahta yapıcı herhalde
    doların düşüşünde ters köşe oldu heralde kolay değil
    0.25 usd ye hisse verip 6.8 den dolar almak pehhh

Sayfa 328/817 İlkİlk ... 228278318326327328329330338378428 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •