Sayfa 225/466 İlkİlk ... 125175215223224225226227235275325 ... SonSon
Arama sonucu : 3726 madde; 1,793 - 1,800 arası.

Konu: MNDTR - Mondi Turkey Kağıt ve Ambalaj Sanayi A.Ş.

Master_Gamer Guest
    teşekkürler tire.Başka zaman görüşmek üzere.İnşallah devamlı yükselir ve yatırımcısı kazanır.

2. Yıllarca zarar açıklamış, gitsede gittiği yere devamlı gelen bir kağıt. "RİTİM BU" Sanki yumurtaları soğuyacak..Tarih tekerrürden ibaret dedikleri bu olsa gerek, eh bu fiyatlarda olması da normal, nede olsa 3-6 aylık külliyen zarar..

Niye buradayım hala bilemiyorum. Olası zarardan olsa gerek. Ama bu fiyatlardan da satmam aptallık olur. Endeks yükseliyor, dolarda düşüyor, başka kağıtlar yükselmeye başladı, bununda sırası gelir, bekleyelim bakalım..Diğer kağıtlarım iyi,.
    Burda kalması da bence çok iyi..Bunu başarabilmek bile müthiş.. 1.56' ya kadar da geldi..
    Diğer kağıtlara özenirse buradan belki döner..Bizi de utandırır.. TİRE bu ne yapsa yeridir..
    YTD.
    Son düzenleme : mls35; 03-09-2019 saat: 16:00.

3. Belli ki herkes korkmuş bu tireden.

4. Tüm umutların sönüp, herkesin hisseyi terk ettiği bu günlerde neden hala buradayım diye ben de kendime soruyorum, bir kaç alıntı ile de açıklamak istiyorum, bugüne kadar Warren Buffett tüm okuduğum ekonomist, iş adamı ve analizciler arasında beni en çok etkileyeni olmuştur, böyle zamanlarda onun sözlerini döner hatırlarım;

1- Remember that the stock market is a manic depressive. / Borsanın manik depresif bir yer olduğunu unutmayın.

Diyor ki Warren, en kötülerin söylendiği bir zamanda herkes yılmış ve bıkmışken siz bu depresyona dahil olmayın ve realistik kalmaya devam edin.

2-Price is what you pay. Value is what you get. / Fiyat ödediğin şeydir, değer ise aldığındır.

Sözün özü bir malın fiyatının kısa dönemli olarak artması ya da çıkması şirketin gerçek değerini yansıtmamaktadır.

3-Beware the investment activity that produces applause; the great moves are usually greeted by yawns. / Alkışlar üreten bir yatırım aktivitesi karşısında temkinli olun, müthiş hareketlenmeler genellikle yakınmalarla sonlanır.

Perşembe günü çıkarken ne iyi hisse, cici hisse, sonra 2 gün düzeltme yapınca vay ne kötü, geber hisse diyen arkadaşlar için söylenmiş.

Sonuncusu en sevdiklerimden;
    4- It’s far better to buy a wonderful company at a fair price, than a fair company at a wonderful price. / Harika bir şirketi makul bir fiyattan almak, makul seviyedeki bir şirketi fahiş bir fiyata almanızdan çok daha iyidir.

Tire nasıl bir şirket diye ara ara soruyorum kendime, cevap beni tatmin ediyor, henüz değerine ulaşmamış, çok yüksek cirolar yapan, 5 fabrikalı, geçmiş dönem zararlarını kapatmış harika (benim açımdan) bir şirket... işte bu cevap yola devam etmem için bana yetiyor.

1 tl de olsa buradayım 50krşta. Ayrıca son bir sözü de bu hissede uzun zaman geçirmiş ve yorulmuş yatırımcılarımız Sayın Texasradikal ve Ordinary için;

5- If you aren’t thinking about owning a stock for 10 years, don’t even think about owning it for 10 minutes. / Bir hisseyi 10 sene elinizde tutmayı düşünmüyorsanız o hisseye 10 dakika bile sahip olmayı düşünmeyin.

Büyük kazançlar büyük fedakarlıklar gerektirir, sizler zor olanı yapıyorsunuz ve borsayı bir kumar aracı olarak görmüyorsunuz, siz gerçek yatırımcılarsınız ve inşallah hakkınızı alacaksınız...

Satan satmayan tüm forumdaşlara selamlar, Warren Buffett’tın sözleri hepimize faydalı olur umarım.

5. Biraz karalayalım bakalım....

Geçen hafta Çarşamba ve Perşembe günü hareket olacağını özellikle Perşembe gününü tahmin etmiştim. Falcao'da geldi...
    Yarın 1,54'den dönmesini 1,61 direncini tekrar test etmesini bekliyorum. Tahta yapıcı sahnede olduğu zamanlar Perşembe günlerini oldukça efektif geçiriyor. Bu hafta 1,83-87 seviyeleri benim için şaşırtıcı olmayacaktır.

Tahta yapıcının beni sevmediğini biliyorum eh bende yaş gereği dilimi tutamıyorum. Genel istek üzerine şimdilik bazı klişeleri söylemiyorum ama zaten herkes çok iyi biliyor.

...Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Niteliğinde Değildir...

6.  Alıntı Originally Posted by mls35 Yazıyı Oku
    Belli ki herkes korkmuş bu tireden.
    alım yaptığın yer önemli ve ben bunu yeni yeni 4-5 aydır çözümledim alırken kazanırsın satarken değil .1.51den aldım 1.45den aldım 1.38den aldım ama cesaret edip toplu 1.36dan alamadım65000 lot vardı 52500 lotuda şu an yaptığını yapar hesabı ile 1.52den sattım ama o yapmadı ve gitti şu an yeniden topluyorum 1.64dende aldım 1.58dende ama az az.500 lot 500 lot gelmezde gelirse 1.41-42-43lere toplu alırım.o sebeble asla ve kata toplu alım yapacağın yeri iyi seçmelisin para kolay kazanılmıyor herkes alırken hisse asla almayacaksın .eğer kardeşler 1.36 toplu cesaretim olsa idi bu sövdüğünüz kağıt 10 günde bana 50000 temiz bırakmıştı buda kader.borsada tek zarar ettiğim kağıt oldu oda halkb. inanın borsada para eğer alım yerini ayarlarsan kolay kazanıyosun kazanamadınmı kafan rahat sadece sövüyosun gitmiyor diye o sebeble sadece alım yerinizi iyi ayarlayın bir kağıdın 3 sene öncesi 6lira şu an 16 lira ise asla bulaşmayın emin olun o kağıda 10tl yukarısına girenler sürünüyodur.şu an thyde olanlar gibi kafam rahat bak burada 2000 kazandım 1.52 den sattım şimdi az az yeniden topluyorum. çıkarsa 1.80lere yarın 3000 kazancım olur çıkmadı düştümü sorun yok 500 500 lot almaya devam.ortada durdukça düşmeside benim kazancım çıkmasıda benim kazancım.

Alıntı Originally Posted by Payrıt Yazıyı Oku
    Tüm umutların sönüp, herkesin hisseyi terk ettiği bu günlerde neden hala buradayım diye ben de kendime soruyorum, bir kaç alıntı ile de açıklamak istiyorum, bugüne kadar Warren Buffett tüm okuduğum ekonomist, iş adamı ve analizciler arasında beni en çok etkileyeni olmuştur, böyle zamanlarda onun sözlerini döner hatırlarım;

1- Remember that the stock market is a manic depressive. / Borsanın manik depresif bir yer olduğunu unutmayın.

Diyor ki Warren, en kötülerin söylendiği bir zamanda herkes yılmış ve bıkmışken siz bu depresyona dahil olmayın ve realistik kalmaya devam edin.

2-Price is what you pay. Value is what you get. / Fiyat ödediğin şeydir, değer ise aldığındır.

Sözün özü bir malın fiyatının kısa dönemli olarak artması ya da çıkması şirketin gerçek değerini yansıtmamaktadır.

3-Beware the investment activity that produces applause; the great moves are usually greeted by yawns. / Alkışlar üreten bir yatırım aktivitesi karşısında temkinli olun, müthiş hareketlenmeler genellikle yakınmalarla sonlanır.

Perşembe günü çıkarken ne iyi hisse, cici hisse, sonra 2 gün düzeltme yapınca vay ne kötü, geber hisse diyen arkadaşlar için söylenmiş.

Sonuncusu en sevdiklerimden;
    4- It’s far better to buy a wonderful company at a fair price, than a fair company at a wonderful price. / Harika bir şirketi makul bir fiyattan almak, makul seviyedeki bir şirketi fahiş bir fiyata almanızdan çok daha iyidir.

Tire nasıl bir şirket diye ara ara soruyorum kendime, cevap beni tatmin ediyor, henüz değerine ulaşmamış, çok yüksek cirolar yapan, 5 fabrikalı, geçmiş dönem zararlarını kapatmış harika (benim açımdan) bir şirket... işte bu cevap yola devam etmem için bana yetiyor.

1 tl de olsa buradayım 50krşta. Ayrıca son bir sözü de bu hissede uzun zaman geçirmiş ve yorulmuş yatırımcılarımız Sayın Texasradikal ve Ordinary için;

5- If you aren’t thinking about owning a stock for 10 years, don’t even think about owning it for 10 minutes. / Bir hisseyi 10 sene elinizde tutmayı düşünmüyorsanız o hisseye 10 dakika bile sahip olmayı düşünmeyin.

Büyük kazançlar büyük fedakarlıklar gerektirir, sizler zor olanı yapıyorsunuz ve borsayı bir kumar aracı olarak görmüyorsunuz, siz gerçek yatırımcılarsınız ve inşallah hakkınızı alacaksınız...

Satan satmayan tüm forumdaşlara selamlar, Warren Buffett’tın sözleri hepimize faydalı olur umarım.
    Sevgili payrit arkadaşım,yazılarınız anlamlı ve güzel teşekkürler...vallah yalan yok 10 sene bekleyeceğimi hiç tahmin edemedim düşünmedim bile 9 sene olacak...demekki 1 senem kalmış...😉☺
    Genede zararımı çıkartmadan gitmeye niyetim yok İlk hedef zarar sonra kar....😉 inşallah diyelim....🙏
    Birlik olursak bizi kimse hedefimizden alı koyamaz...!!!!

Bende yarin eğer 1,61 Üzerine atmazsa daha aşşağı salacağını düşünmekteyim bakalım nasıl olucak....Fakat daha çok mal kaptırıyor bu spek Ozaman mallarını kaptırırsa daha da üzecek gibi gözüküyor bence tabii ki...asla ytd....

Master_Gamer Guest
     Alıntı Originally Posted by Texasradikal Yazıyı Oku
    Sevgili payrit arkadaşım,yazılarınız anlamlı ve güzel teşekkürler...vallah yalan yok 10 sene bekleyeceğimi hiç tahmin edemedim düşünmedim bile 9 sene olacak...demekki 1 senem kalmış...��☺
    Genede zararımı çıkartmadan gitmeye niyetim yok İlk hedef zarar sonra kar....�� inşallah diyelim....��
    Birlik olursak bizi kimse hedefimizden alı koyamaz...!!!!

Bende yarin eğer 1,61 Üzerine atmazsa daha aşşağı salacağını düşünmekteyim bakalım nasıl olucak....Fakat daha çok mal kaptırıyor bu spek Ozaman mallarını kaptırırsa daha da üzecek gibi gözüküyor bence tabii ki...asla ytd....
    Mal kaptırmak istemiyorsa fiyatı düşürmeyecek.Fiyatı yukarı sürecek zararını çıkaranların malını alacak.Düşürürse yine 1,40lara falan başta ben olmak üzere mal kapmak için bekleyen çok.

Sayfa 225/466 İlkİlk ... 125175215223224225226227235275325 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •