Sayfa 245/466 İlkİlk ... 145195235243244245246247255295345 ... SonSon
Arama sonucu : 3727 madde; 1,953 - 1,960 arası.

Konu: MNDTR - Mondi Turkey Kağıt ve Ambalaj Sanayi A.Ş.

1. Tire hissemizde dün 248.905 lot açığa satış yapılmıştır..

Meraklı arkadaşlar açığa satışları gün sonu aşağıdaki linkten takip edebilirler...

https://www.yatirimkredi.com/aciga-s...pilan-hisseler
    SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı olarak değerlendirilemez.

2. Kağıt sanayii şirketlerinin tahtasını aynı kişimi yapıyor nedir. Alka,karton,Tire bayağı bir benzerlik var.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Bu arada sayın Entrika siz yazmışsınız Alka nın eski speği diye sanırım hala birkaç koldan bu sektörde.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Alka'da uzun yıllar baskılandı ve sonunda oldukça güzel prim yaptı. Benim gözdelerim arasında hep yer alırdı. Nitekim ekmeğini yemek nasip oldu....İncelerseniz ne demek istediğimi anlarsınız? 1 koy 5 al

Bu arada FED'in faiz indirimi beklentiye paralel sonuçlandı. Bu belki endeks kağıtlarında fiyatlandı ama kredi ile finansman sağlayan ve ithal kalemi yüksek olan kağıtlarda (2. seğgment) henüz fiyatlanmadı.

Bence kemerleri bağlayın yarın ilk işaret fişeğini görebiliriz. Dolarda düşüş ve kademeli faiz indirimi ile devam edileceği bence kaçınılmaz....

Ben güzel bir hayal bir kuruyorum. Umarım mutlu bir şekilde sonuçlanacak...Belki biraz zaman alacak ama bu hikayenin sonu mutlu şekilde bitecek...
    Son düzenleme : Entrika; 18-09-2019 saat: 22:29.

5. Yarın da günlerden Tire olsun be,ne hisseler primleniyor her gün,bizim ki de kasıyor da kasıyor ☹️

6. Bugün Sn. Bakan kamunun bazı şirketlere ortak olabileceğini açıkladı. Tirenin yıllık 1 milyardan fazla cirosu olan 5 fabrikaya sahip bir şirket olduğunu, ama buna karşın 300 küsür milyon piyasa değerinin bu ortaklık için cazip olduğunu,ayrıca yapılmak istenen ihracatta ambalajlamada kullanılabileceğini ve kağıt fabrikası sayesinde geçen yıl yaşanan kağıt krizi gibi durumlarda işlevsel olacağını..Ayrıca e-ticaretin her sene büyüdüğünü ve internet üzerinden yapılan alış verişlerde kutu kullanıldığını buna bağlı olarak satışların dahada artabileceğini..Yani bunun kamu yararına olabileceğini düşündüğümüzü yetkililere aktarabilirsek hayırlı bir iş yapmış olacağımıza inanıyorum..
    Son düzenleme : gunslinger; 18-09-2019 saat: 23:16.
    "Duyduğumuz her şey kanaattir, vak'a değil; gördüğümüz her şey perspektiftir, gerçek değil..."

7.  Alıntı Originally Posted by tornacı Yazıyı Oku
    Yarın da günlerden Tire olsun be,ne hisseler primleniyor her gün,bizim ki de kasıyor da kasıyor ☹ï¸
    Zannediyor ki bu spek ve avaneleri bu çorbayı sadece kendileri içecek...yok yaaa....

Benden kağıt bekleyen spek ''Anandan emzik bekle''

8.  Alıntı Originally Posted by gunslinger Yazıyı Oku
    Bugün Sn. Bakan kamunun bazı şirketlere ortak olabileceğini açıkladı. Tirenin yıllık 1 milyardan fazla cirosu olan 5 fabrikaya sahip olduğunu, ama buna karşın 300 küsür milyon piyasa değerinin bu ortaklık için cazip olduğunu,ayrıca yapılmak istenen ihracatta ambalajlamada kullanılabileceğini ve kağıt fabrikası sayesinde geçen yıl yaşanan kağıt krizi gibi durumlarda işlevsel olacağını..Ayrıca e-ticaretin her sene büyüdüğünü ve internet üzerinden yapılan alış verişlerde kutu kullanıldığını buna bağlı olarak satışların dahada artacağını..Yani bunun kamu yararına olabileceğini düşündüğümüzü yetkililere aktarabilirsek hayırlı bir iş yapmış olacağımıza inanıyorum..
    Katılıyorum arkadaşım, ben yazdım, siz de yazın, hepimiz yazalım, bu bir tavsiyedir, hazine bakanlığının ilgisini çekse yeter, ülkemiz için bir faydadır en önemlisi bu. Umarım sonuç alırız ve bu da Avusturyalılara bir ders olur.

Daha önce yaptığım paylaşımım da yazı yazmak isteyen arkadaşlara yardımcı olmak amacıyla şurada dursun;

Alıntı Originally Posted by Payrıt Yazıyı Oku
    Ben hukukçu arkadaşlarımla da konuştum bu kararname ile birlikte tüm özel sektöre ortak olma imkanı gelmiş durumda hazine için. Hazine gerek görürse teklifte bulunacak eğer halka açıksa da Spk ve Kap üzerinden aktif değerden de bilgi paylaşarak direk alım yapabilecek.

7 Ağustos 2019 resmi gazete sayı 30855 43 numaralı kararname.
    http://www.resmigazete.gov.tr/eskile...8/20190807.pdf

Madde 1-
    Maliye Bakanlığı nın görevleri arasına “Cumhurbaşkanı kararı ile yurtiçindeki ya da yurtdışındaki şirketlere iştirak etmesini sağlamak â€

Şeklinde eklenmiş.

Değerlendirmeleri kendileri yapacaklar anladığım ancak ben Cimer üzerinden Tire yi değerlendirmeleri için teklifte bulundum bile. Fabrikalarından artan üretimlerinden ve operasyonel karlılığından fakat buna rağmen bir türlü yükselmeyen halka açık hisse fiyatlarından bahsettim. 2007 de hakim ortağın alış yaptığı fiyatı yazdım, o zamandan bu zamana gelinen noktaya rağmen bugün hissenin yanıltıcı bilançolarla baskılandığını söyledim ve şirketin 12 sene önce 1 dolar olan hisselerinin bugün 20 cent olduğuna dikkat çektim. Devletimiz el atarsa Türkiye ye yerli ve milli üretici olarak kazandırılacak büyük bir değer olacağını ve sudan ucuz olduğunu açık açık söyledim.

Siz de yazın isterseniz neticede bir şikayet değil bir tavsiye, değerlendirir değerlendirmez ben bilemem yazdım ben.
    Teknik yakın zamanda 1.93 olmalıyım ben diye bağırıyor, olmazsa bunca yıllık borsa deneyimim, teknik bilgim çöpmüş diyeceğim. Bakalım neler olacak.
    Yatırım tavsiyesi değildir kendimce bir şeyler karalıyorum.

Sayfa 245/466 İlkİlk ... 145195235243244245246247255295345 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •