Sayfa 438/875 İlkİlk ... 338388428436437438439440448488538 ... SonSon
Arama sonucu : 6996 madde; 3,497 - 3,504 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

1.  Alıntı Originally Posted by scrat Yazıyı Oku
    Nasil mantikli Alanzo kardes ya, gecen sene 1 milyar olan ciro nasil 3 milyara ciksin. Ic pazar 20% daralirken hem de? Benim tahminim cironun en iyi ihtimalle 1.6-1.7 milyar gelecegi yonunde. Vergi dairesi ile SPK arasindaki farkin nedenini de bilanco geldigi zaman sorariz yatirimci iliskilerine.

Hem ciro 3 milyar ise sirketin brut kar marji ve net kari cok dusuk ciroya gore Sonuc olarak ben yillik 5.5-5.6 milyar ciro ve 600-620 milyon TL net kar bekliyorum SPK bilancosunda. Su bilanco gelsede rahatlasak yahu

Bu arada Sanko daki hisseler cok dikkat cekiyordu, dun dokulmeye basladi. 100-110K lotu kaldi, bugun kalanini satar umarim, alanlar iyice mallansinki bilanco sonrasi hisseyi yukari tasimak zorunda kalsinlar...
    Scrat kardeş merhaba, bekleyip göreceğiz . İnşallah spk bilançosundaki satış aynıdırda kar daha fazla görünüyordur . ama spek satmak isteseydi simdiden 14 ü gösterirdi. Bence spk bilançosundaki kar daha iyi

2. Vesbe Yatırımcı ilişkilerinden cevap geldi... Benim sorum ve gelen cevap aynen şöyle...

10:55 (2 saat önce)
    Alıcı: yatirimci

Sayın yetkili,
    Öncelikle kolay gelsin. Ben Borsa İstanbul da işlem gören Vestel Beyaz Eşya şirketinizin yatırımcısıyım. Şirketinizin dün açıklamış olduğu 2018 yılı Vergi Dairesi Mali Tablosun da 2018 yılı net satışları 6.873.000.000 tl civarında görünüyor. Oysa ki spk mevzuatına göre hazırlanan 9 aylık bilançoda hasılat rakamı 3.840.000.000 tl olarak belirtilmiş.

Bu iki rakama göre son çeyrek satışları 3.000.000.000 tl civarında olmuş görünüyor. Bu rakam bütün yatırımcıların kafasında soru işareti oluşturdu. Sizden öğrenmek istediğim bu rakam gerçek satış rakamı mı yoksa Vergi Dairesi Mali Tablosu ile spk mevzuatına göre hazırlanan tablolar arasında ki muhasebeleştirme farkından kaynaklanan bir fark mı?

İyi çalışmalar. Saygılar...

Yatırımcı
    11:07 (2 saat önce)
    Alıcı: ben, Yatırımcı

......... Bey merhaba,

Bu fark belirttiğiniz gibi Vergi Usul Kanunu ile SPK mevzuatı arasındaki farklardan kaynaklanıyor. Ayrıca VUK tablolarında satış gelirlerinde ve SMM’de yan sanayi için alınan hammadde alım/satımları da yer almaktadır. SPK’da bu iki kalem elimine edilerek gösterildiği için hem net satışlar hem de SMM daha düşüktür. Bu nedenle SPK ve VUK gelirleri birebir karşılaştırılabilir değildir. SPK 9 aylık mali tabloları ve 12 aylık VUK tablosu kullanılarak hesaplanan 4Ç18 satış gelirleri olması gerekenden daha yüksek görünmektedir.

Saygılarımızla,

3. Yabancı sürekli alım tarafında bir durum olmasa bu kadar alım yapılır mı? Yada bu izlenimi vermek için mi yapılıyor. Citi deutche sürekli topluyor. Bu hissede bi şeyler olacak bence yoksa bu gavur niye toplasın

4.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Vesbe Yatırımcı ilişkilerinden cevap geldi... Benim sorum ve gelen cevap aynen şöyle...

Sayın yetkili,
    Öncelikle kolay gelsin. Ben Borsa İstanbul da işlem gören Vestel Beyaz Eşya şirketinizin yatırımcısıyım. Şirketinizin dün açıklamış olduğu 2018 yılı Vergi Dairesi Mali Tablosun da 2018 yılı net satışları 6.873.000.000 tl civarında görünüyor. Oysa ki spk mevzuatına göre hazırlanan 9 aylık bilançoda hasılat rakamı 3.840.000.000 tl olarak belirtilmiş.

Bu iki rakama göre son çeyrek satışları 3.000.000.000 tl civarında olmuş görünüyor. Bu rakam bütün yatırımcıların kafasında soru işareti oluşturdu. Sizden öğrenmek istediğim bu rakam gerçek satış rakamı mı yoksa Vergi Dairesi Mali Tablosu ile spk mevzuatına göre hazırlanan tablolar arasında ki muhasebeleştirme farkından kaynaklanan bir fark mı?

Yatırımcı

......... Bey merhaba,

Bu fark belirttiğiniz gibi Vergi Usul Kanunu ile SPK mevzuatı arasındaki farklardan kaynaklanıyor. Ayrıca VUK tablolarında satış gelirlerinde ve SMMâ��de yan sanayi için alınan hammadde alım/satımları da yer almaktadır. SPKâ��da bu iki kalem elimine edilerek gösterildiği için hem net satışlar hem de SMM daha düşüktür. Bu nedenle SPK ve VUK gelirleri birebir karşılaştırılabilir değildir. SPK 9 aylık mali tabloları ve 12 aylık VUK tablosu kullanılarak hesaplanan 4Ç18 satış gelirleri olması gerekenden daha yüksek görünmektedir.

Saygılarımızla,
    Bilgi için teşekkür

SM-G532F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Vesbe Yatırımcı ilişkilerinden cevap geldi... Benim sorum ve gelen cevap aynen şöyle...

Sayın yetkili,

Yatırımcı

......... Bey merhaba,

Bu fark belirttiğiniz gibi Vergi Usul Kanunu ile SPK mevzuatı arasındaki farklardan kaynaklanıyor. Ayrıca VUK tablolarında satış gelirlerinde ve SMMâ��de yan sanayi için alınan hammadde alım/satımları da yer almaktadır. SPKâ��da bu iki kalem elimine edilerek gösterildiği için hem net satışlar hem de SMM daha düşüktür. Bu nedenle SPK ve VUK gelirleri birebir karşılaştırılabilir değildir. SPK 9 aylık mali tabloları ve 12 aylık VUK tablosu kullanılarak hesaplanan 4Ç18 satış gelirleri olması gerekenden daha yüksek görünmektedir.

Saygılarımızla,
    Hocam cok tesekkurler konu anlasilmistir. Cunku akla mantiga uymuyordu. Bilancoyu bekleyelim. Yorum yapariz.
    Saygilar.

SM-G950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by yldream Yazıyı Oku
    Hocam cok tesekkurler konu anlasilmistir. Cunku akla mantiga uymuyordu. Bilancoyu bekleyelim. Yorum yapariz.
    Saygilar.

SM-G950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yorumunuzu bekliyoruz Yaşar bey.

Ayrıca geçen hafta yatırımcı ilişkileri yetkilisiyle görüşmüştüm. Bilanço bu hafta kesin geliyor.

7. Bilanço gelse bugün iyi olacak

8. 622.500 kar

Sayfa 438/875 İlkİlk ... 338388428436437438439440448488538 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •