Sayfa 798/880 İlkİlk ... 298698748788796797798799800808848 ... SonSon
Arama sonucu : 7038 madde; 6,377 - 6,384 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

1.  Alıntı Originally Posted by doxa Yazıyı Oku
    arçelik faaliyet raporunda

Beyaz eşya ürün grubu dışında, tüketici elektroniği, küçük ev aletleri ve iklimlendirme ve havalandırma olmak üzere tüm ana ürün grupları satışlarında artış görülmektedir.

diyor.

E biz de beyaz eşyayız öncü gösterge iyi gelmedi

geleceğe dönük beklentiler raporu avrupa pazarı ile ilgili bilgiler veriyor, ilgilenen göz atabilir

arçelik geçen yıl 772.626 favök üretmişti, bu yıl 3 aylık 215.190 yapar yıllıkta 860.760 usd ye tekabül ediyor. döviz bazında %11 yükseliş olmuş. Tabi arçelik vestel ile karşılaştırabilir. bence arçelik iyi geldi ve borsa fiyatı da beklentiyi yansıtıyor. borç biraz yükselmiş ki doğaldır, adam geri alım programı uyguluyor, temettü dağıttı, faiz giderleri yükselince net kar tarafı bir tık aşağıda.
    Hocam selamlar,

Arçelik ben de de vardi ancak sattim şirket benim gözlemlerime göre karlılık üretme konusunda sıkıntı yaşıyor ve kendi kişisel görüşüm kar odaklı olduklarını da pek düşünmüyorum açıkcası sizin bu Konuda düşünceniz nedir. Müşteri odaklı mı evet çalışan odaklı mı evet ancak kar konusunda aynı hassasiyet sanki yok gibi.

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Ben arcelikle ilgilenmedim hiç. Çok sıkı geri alim programıyla yerine getirdi hisseyi, tebrik etmek lazım. Karliliktaki düşüş finansal gider kaynaklı. Hepsi bir arafa nasil olsun ki. Hem temettü ise, hem geri alim yap, hem yatırım yap. Doğal sonuç. Bana göre kısa vade prim fırsatı yok ama piyasa farklı düşünüp farklı yere getirirse de şaşırmam.

Ben vesbenin olası karlılığı açısından fikir verebilir mi diye baktim. Arçelik usd olarak %11 büyümüş. Aynısını vesbe de yaparsa iyi sonuç olur. Yurt dışı talebe göre fazlasını da bekleyebiliriz.

Tekrar belirtmek gerekirse Arçelik beyaz eşya iyi gitmedi demiş.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

3.  Alıntı Originally Posted by doxa Yazıyı Oku
    Ben arcelikle ilgilenmedim hiç. Çok sıkı geri alim programıyla yerine getirdi hisseyi, tebrik etmek lazım. Karliliktaki düşüş finansal gider kaynaklı. Hepsi bir arafa nasil olsun ki. Hem temettü ise, hem geri alim yap, hem yatırım yap. Doğal sonuç. Bana göre kısa vade prim fırsatı yok ama piyasa farklı düşünüp farklı yere getirirse de şaşırmam.

Ben vesbenin olası karlılığı açısından fikir verebilir mi diye baktim. Arçelik usd olarak %11 büyümüş. Aynısını vesbe de yaparsa iyi sonuç olur. Yurt dışı talebe göre fazlasını da bekleyebiliriz.

Tekrar belirtmek gerekirse Arçelik beyaz eşya iyi gitmedi demiş.

Hocam vesbenin arçeliğe göre daha iyi sonuclar açıklayacağını düşünüyorum, özellikle esas faaliyet karı tarafında.

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. inşallah. temennimiz iyi sonuçlar açıklaması.
    EFK da büyüme olmuşsa, vadeli döviz işlemlerinde de terste kalmadıysa net karı arçeliğe göre daha iyi çıkacaktır.

arçelik
    2021/1 satışların coğrafi dağılımı 31 avrupa/36 türkiye/13 rusya ve doğu avrupa/20 diğer
    2022/1 satışların coğrafi dağılımı 27 avrupa/30 türkiye/11 rusya ve doğu avrupa/23 diğer

vesbe
    2021 satışların coğrafi dağılımı 57 avrupa/22 türkiye/21 diğer

5. şirket 2021 de 238 milyon euro favök üretti.
    2022 ilk çeyrekte 238/4=60 milyon euro favök üretirse ortalama kur 15,65 oldu. TL olarak 931 milyon TL favök yapar
    bu tutarın altındaki performans kötü, üstündeki performans iyi algılanır diye düşünüyorum.
    Arçelik usd bazında %11 büyümüş, vesbe de aynı oranda büyütebilmiş ise 66 milyon euro favök yapar, TL olarak 1.033 e gelir.
    yıllık 4 milyar favök, FD/favök 5,5 alındığında hisse fiyatı 15 TL yapar, aracı kurumlar da bu yaklaşık bu hedef fiyatı veriyor zaten

Alıntı Originally Posted by doxa Yazıyı Oku

şirket 2021 de 238 milyon euro favök üretti.
    2022 ilk çeyrekte 238/4=60 milyon euro favök üretirse ortalama kur 15,65 oldu. TL olarak 931 milyon TL favök yapar
    bu tutarın altındaki performans kötü, üstündeki performans iyi algılanır diye düşünüyorum.
    Arçelik usd bazında %11 büyümüş, vesbe de aynı oranda büyütebilmiş ise 66 milyon euro favök yapar, TL olarak 1.033 e gelir.
    yıllık 4 milyar favök, FD/favök 5,5 alındığında hisse fiyatı 15 TL yapar, aracı kurumlar da bu yaklaşık bu hedef fiyatı veriyor zaten
    Doxa hocam ya Vestel? Birde bugün neden daha çok düştü Vesbe den?

7. Hocam ben vestel ile ilgilenmiyorum. Temettü yatırımcısıyim. Vestelin yakin dönemde temettü hissesine evrilebilecegine inanmıyorum. Öncelikle ilişkili taraf alacaklarından kurtulması gerekiyor.

Alıntı Originally Posted by doxa Yazıyı Oku

şirket 2021 de 238 milyon euro favök üretti.
    Ülkemizde enflasyon gibi büyük bir belamız var ve maalesef bununla mücadele de tecrübeliyiz. Mesela gelecekteki ihtiyaçlarımızı hemen öne çekeriz. Kredi çeker alımı yaparız...vs

Acaba satışımızın %80'i olan yurtdışında, özellikle avrupada da bu enflasyon tepkisi var mı? Çünkü onlar bu enflasyon çilesini çekmediler. Yeni tanışıyorlar. Sizce onlar da taleplerini öne mi çekerler yoksa "yakın zamanda enflasyon düşer" mantığıyla, harcamaları sıfırlayıp, ihtiyaçlarını ötelerler mi?

Sayfa 798/880 İlkİlk ... 298698748788796797798799800808848 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •