Sayfa 468/878 İlkİlk ... 368418458466467468469470478518568 ... SonSon
Arama sonucu : 7018 madde; 3,737 - 3,744 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

1. biliyorum
    Geçen yılda , ondan önceki yılda ucuzdu.hep ucuzdu..��

Alıntı Originally Posted by berat37 Yazıyı Oku
    Sayın sense geçen yıl aynı kar doğru birde geçen yılki fiyata bakın ozaman daha iyi anlarsınız ytdr

SM-G532F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Haftaya çarşambaya kadar 1 hafta var. Bu süreçte bir kıpırdanma yapabilir, böyle bir hareketin de tam zamanı. 16,80 seviyesi takip edilmeli. Yalnız ondan sonra ciddi düşebilir. 2 ay boyunca olumlu bir haber yok beklenen. Siyasi konjonktürü de dikkatle takip etmek lazım.

Kesinlikle ytd.

3. Bir gün olacak 6.sense kardeşim. Bir gün olacak. İnşallah biz de burada olacağız.

Alıntı Originally Posted by 6.sense Yazıyı Oku
    biliyorum
    Geçen yılda , ondan önceki yılda ucuzdu.hep ucuzdu..��

4.  Alıntı Originally Posted by KADRAJ Yazıyı Oku
    150 bekledik 83 geldi. Muhasebeci marifetiyle geçen seneyle aynı kar var. Ölçüp biçmişler resmen. 25 başka bahara değil, başka seneye kaldı desem yeridir...

Temettüye kadar 18'e doğru toparlasa iyidir. Temettüden sonra temmuz sonuna kadar öyle ciddi bi haber akışı da yok. Temettüyü ödedikten sonra 3 lira düş 15 TL civarı fiyatı olur. Sabırlı davranırsak 14'lü hatta 13'lü fiyatlara bile alım fırsatı verebilir. O yüzden biraz cephanelik nakit oluşturmalı.
    Beyler , herkesin ortalama beklentisi 120-130 milyon tl civarı idi..... Tabi iç piyasadaki daralma muhtemelen kar marjlarını düşürdü .... Eur / usd paritesinin 1.12 lerde kalmasıda kar marjını olumsuz etkileyen faktörlerden.... bunun haricinde gözüme çarpan 2018 ilk çeyrekte 35 milyon tl amortisman gideri gösterilirken , 2019 ilk çeyrekte bu 60 milyon tl ye çıkmış vaziyette...... yani bu çamaşır ve kurutma makinesi gibi büyük yatırımların amortisman gideri olarak gösterilmesi neticesinde bu çeyrek 25 milyon daha az kar gözükmesine neden olmuş !!!! Yani aslında bu tip amortisman giderini vergi ödememek için kardan düşürmek Türkiyeye has bir durum ... Sonuç olarak bence bilanço Türkiye geneline bakıldığında kötü değil !!!!! herkesin algı ve beklentilerini kırıp dışardaki kalan son malları almak için böyle düşürüyorlar..... Sonuçta dışarda kalanları süpürme derdindeler diye düşünüyorum ....

Baskıyla aşağı düşürüp düzeltmeyi yapıyorlar..... 6 aylık bilançolarda TL nin değer kaybı neticesinde daha olumlu bir bilanço gelebilir.... ama eur usd paritesinin 1.12 lerde kalması kar marjlarını olumsuz etkiliyor. şayet eur usd eur lehine iyileşme olursa VESBE bilançosuna olumlu katkı yapacaktır.....

yatırım tavsiyesi değildir.....

5. Uzun aradan sonra tekrar hoşgeldin sn lonely
    Toplamaya devam ediyorlar bence de
    Belirttiğiniz üzere 6 aylık iyi olursa nerelere gelir hisse
    Fk da hala 4 lerde
    20 li rakamlara ne zaman varacağız , Kar payı bölünmesi olsa da
     Alıntı Originally Posted by Lonely_Trader Yazıyı Oku
    Beyler , herkesin ortalama beklentisi 120-130 milyon tl civarı idi..... Tabi iç piyasadaki daralma muhtemelen kar marjlarını düşürdü .... Eur / usd paritesinin 1.12 lerde kalmasıda kar marjını olumsuz etkileyen faktörlerden.... bunun haricinde gözüme çarpan 2018 ilk çeyrekte 35 milyon tl amortisman gideri gösterilirken , 2019 ilk çeyrekte bu 60 milyon tl ye çıkmış vaziyette...... yani bu çamaşır ve kurutma makinesi gibi büyük yatırımların amortisman gideri olarak gösterilmesi neticesinde bu çeyrek 25 milyon daha az kar gözükmesine neden olmuş !!!! Yani aslında bu tip amortisman giderini vergi ödememek için kardan düşürmek Türkiyeye has bir durum ... Sonuç olarak bence bilanço Türkiye geneline bakıldığında kötü değil !!!!! herkesin algı ve beklentilerini kırıp dışardaki kalan son malları almak için böyle düşürüyorlar..... Sonuçta dışarda kalanları süpürme derdindeler diye düşünüyorum ....

Baskıyla aşağı düşürüp düzeltmeyi yapıyorlar..... 6 aylık bilançolarda TL nin değer kaybı neticesinde daha olumlu bir bilanço gelebilir.... ama eur usd paritesinin 1.12 lerde kalması kar marjlarını olumsuz etkiliyor. şayet eur usd eur lehine iyileşme olursa VESBE bilançosuna olumlu katkı yapacaktır.....

yatırım tavsiyesi değildir.....

Faaliyet raporunu okudiysaniz vesbe yatirim yapmis gecen sene kapasite kullanimi %79 iken bu sene %67 yedusmus kapasite artisi var. Bu su demek kapasite %50 de calissa %90 ile calissa da sabit gideri var.satislar %4.4 adet bazinda atrmis ilerde kapasite arttikca kari da artacak bir de 1.1m vergi odemis maliyet arrtisini fiyatlara yansitip satisi artirdikca uzun vade de güzel olacak inşallah yatirim tavsiyesi degildir.

SM-G935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul-Rize
    Gönderi
    2,118
    SN.tuncay tursucu VESBE.yi analiz etmiş. Linki aşagıda./ytd

https://tuncaytursucu.com/vesbe-2019...eme/#more-1330

8.  Alıntı Originally Posted by omerby Yazıyı Oku
    SN.tuncay tursucu VESBE.yi analiz etmiş. Linki aşagıda./ytd

https://tuncaytursucu.com/vesbe-2019...eme/#more-1330

gidip turşuculuk yapsın bence ; neymiş hedef fiyatı 17.50 imiş %10 potansiyeli varmış .

Beyler VESBE düşüşleri alım fırsatı , ben geçtiğimiz aylarda elimden ucuza kaçırmış olduğum senetlerde bile %10-15 yukardan maaliyete bakmaksızın alımlara geçiyorum , ve çevremde bir çok arkadaş hissenin düşüşünde alımlara geçecek gibi duruyor ... bu yüzdende daha fazla düşüremiyorlar.....

haftaya 2.98 tl fiyattan düşün 12.40 tl ye denk gelicek bir fiyat !!!! ben bu yılı bile en kötü 3 tl üzerinde bir karla bitirebileceğini düşünüyorum.... heleki TL devaluasyonlarında bu kar dahada artarak devam edecektir.... Türkiyede şu an açıklanmakta olan diğer şirket bilançolarına baktığımızda , iç piyasa göçmüş durumda.... Yani pek çok sektörde ciddi ciro ve kar kayıpları varken , VESBE gibi ihracat artışları ile iç piyasadaki kötü durumu ekarte eden kaç şirket var ???? 12.40 / 3 F/K sı temettü sonrası 4.10 lara denk gelicekki , şu an Türk borsası şirketleri maalesef kötü fiyatlamalardan dolayı çok iskontolu fiyatlanıyorlar !!!! ama şunu unutmayın 3-4 senede kendini amorti edebilecek bir yatırım bulabiliyorsanız hiç düşünmeyin atlayın derim !!!!! ben elimdeki gayrimenkulları elden çıkaramıyorum , kirasıyla 20 senede ancak amorti ediyor kendini !!!! VESBE ise neredeyse 4 senede amorti edecek güçte duruyor...... Şirket durmadan kapasite artırıp büyüyor , ciro ve potansiyelini büyütüyor... bence VESBE önündeki tek handikap VESTL i finanse etmesi !!!

şu borsada VESBE tek güvenli limanlardan biridir . uzun vade yatırım için en ideallerden.... ama sizin amacınız günlük trade ve kumarsa , o zaman başka senetleri deneyebilirsiniz.... ama garantici ve sağlam ve uzun vadede risksiz kazanç isterseniz doğru senettesinizdir diye düşünüyorum....

yatırım tavsiyesi değildir....

Sayfa 468/878 İlkİlk ... 368418458466467468469470478518568 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •