Sayfa 89/188 İlkİlk ... 3979878889909199139 ... SonSon
Arama sonucu : 1502 madde; 705 - 712 arası.

Konu: SMART - Smartiks Yazılım Anonim Şirketi

1.  Alıntı Originally Posted by Cok Yazıyı Oku
    Size göre ne olmalı hocam?
    Oran Analizi yöntemiyle Smartiks için tüm rasyoların verdiği değerlemelerin eşit ağırlıklı ortalamasına göre 56.798.369 TL’lik piyasa değerine ve 2,67 TL birim pay değerine ulaşılmıştır.

indirgenmiş nakit akımlarının bugünkü tahmini gerçeğe uygun değeri 64.289.775 TL piyasa değerine ve 3,03 TL birim pay değerine tekabül etmektedir .
    Bu fiyat şirketi son sandalyesine kadar satmak istediğinizde oluşan değerlemedir.Piyasa değerlemesi ise geleceğe dair beklentiler ve şirketin büyümesi ve yaptığı kara göre yükselecektir.Genel piyasa görüntüsü olumlu ise şirkette buradan nasibini alır... Genel piyasa koşulları kötü olursa bu hisseye de yansır....Hele bir 6 ay görüp bakalım... taşlar yerine oturur... hissede teknik oluşur... o zaman net bir şey söylenebilir... arkadaş 2 lira değer biçmiş hangi veri ile konuşuyorsa artık... o fiyata düşşe daha çok alırım

2.  Alıntı Originally Posted by bombom41 Yazıyı Oku
    2 lirayı geçmez bu hissenin değeri. Piyasa koşulları zor.. Kimse enayi değil bahsettiğiniz 4 lü rakamlardaki hisseyi 2.40 dan versin ky ye... Adam o kadar sermaye koymuş aptal mı. Belki 4~5 sene sonra dediğiniz fiyatlara gelir değeri. Spekülatif ataklarla şişirmeyle 1 haftaya 5 de yaparlar orası ayrı.. Piyasa koşullarına göre gerçek değerden bahsediyorum. NOT: Yatırım tavsiyesi değildir. Kendi düşüncelerimdir. Bu fikirlere göre yatırım kararı vermeyiniz.
    arkadaş sen piyasa fiyatı, gerçek değerinden düşük hisse arıyorsan bu hisse şimdilik SMART değil... gerçek değerinin 3 de biri fiyatından işlem gören çok hisse var borsada ... sen git onlara yatırım yap.... bence en akıllıca olanı bu senin için...

3.  Alıntı Originally Posted by hkn30 Yazıyı Oku
    arkadaş sen piyasa fiyatı, gerçek değerinden düşük hisse arıyorsan bu hisse şimdilik SMART değil... gerçek değerinin 3 de biri fiyatından işlem gören çok hisse var borsada ... sen git onlara yatırım yap.... bence en akıllıca olanı bu senin için...
    SMART ın 2 tl düşmesini bekleyecek zamanı da israf etmemiş olursun bu arada....

4.  Alıntı Originally Posted by hkn30 Yazıyı Oku
    sana analizi rakamlar geldiğinde yapacağım... kaçma biryerlere o zaman...
    Her zaman burdayım. Beklerim... Bak az önce satış emri verdim ciddi ciddi söylüyorum 10 dk geçti alan yok )
    Var gerisini sen düşün...

5.  Alıntı Originally Posted by bombom41 Yazıyı Oku
    Her zaman burdayım. Beklerim... Bak az önce satış emri verdim ciddi ciddi söylüyorum 10 dk geçti alan yok )
    Var gerisini sen düşün...
    Hakketten ciddimisin 800lotun hepsinimi satacaksin yoksa yarisini mi, ya simdi 2tl ye duser iste kagit bizdemi kacsak ne yapsak sen satamadan

6.  Alıntı Originally Posted by hkn30 Yazıyı Oku
    Oran Analizi yöntemiyle Smartiks için tüm rasyoların verdiği değerlemelerin eşit ağırlıklı ortalamasına göre 56.798.369 TL’lik piyasa değerine ve 2,67 TL birim pay değerine ulaşılmıştır.

indirgenmiş nakit akımlarının bugünkü tahmini gerçeğe uygun değeri 64.289.775 TL piyasa değerine ve 3,03 TL birim pay değerine tekabül etmektedir .
    Bu fiyat şirketi son sandalyesine kadar satmak istediğinizde oluşan değerlemedir.Piyasa değerlemesi ise geleceğe dair beklentiler ve şirketin büyümesi ve yaptığı kara göre yükselecektir.Genel piyasa görüntüsü olumlu ise şirkette buradan nasibini alır... Genel piyasa koşulları kötü olursa bu hisseye de yansır....Hele bir 6 ay görüp bakalım... taşlar yerine oturur... hissede teknik oluşur... o zaman net bir şey söylenebilir... arkadaş 2 lira değer biçmiş hangi veri ile konuşuyorsa artık... o fiyata düşşe daha çok alırım
    Bla bla bla.... Bana gelip de değerleme kuruluşlarının ağzından kopyala yapıştır yapma.. O kuruluşlar çok kötü hisse almayın mı diyecek? Onlar zaten överek para kazanıyor yoksa kim iş verir? Kafasına göre oran analizi yöntemiyle 3.03 çıkarmış fiyatı gerçek dünya analizi yapsın da görelim bakalım kaç çıkacak... Az bi hisse satış talimatı verdim alan yok 10 dk alan yooookk.. Hey gidi hey keklik arıyonuz..

7.  Alıntı Originally Posted by titan15 Yazıyı Oku
    Hakketten ciddimisin 800lotun hepsinimi satacaksin yoksa yarisini mi, ya simdi 2tl ye duser iste kagit bizdemi kacsak ne yapsak sen satamadan
    Sen kafa geç..hepsini değil.. Az önce baktım yine satılmamış.. alan yok ki... Ha haaa kimse almıyor la 3.03 lük kağıdı
    Maşallah hisse çok iyi..

8.  Alıntı Originally Posted by Filozof Yazıyı Oku
    bombom41 çok merak ettim kağıdı iyi analiz etmişsin tüm mesajların da bu hisseye elinde başka hisse var mı?
    Borsada yatırım yok.. Bi tek 800 küsür bu hisse var. Onu da eğlenceliğine aldım boş kalmamak için. Yatırım başka yerde. Borsa şu an risk.. Viop dan kısa pozisyon alacam smartiks i... bu hissenin 2 ye düşeceği tahminim.

Sayfa 89/188 İlkİlk ... 3979878889909199139 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •