Sayfa 224/672 İlkİlk ... 124174214222223224225226234274324 ... SonSon
Arama sonucu : 5370 madde; 1,785 - 1,792 arası.

Konu: ISGYO İş Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı

1. HİSSE DEĞERLENDİRMESİ-Ziraat Yatırım, İş GYO hedef fiyatını 1,88 TL'den 1,65 TL'ye indirdi

Ziraat Yatırım, İş GYO hedef fiyatını 1,88 TL'den 1,65 TL'ye indirdi.

Ziraat Yatırım'ın ( http://www.ziraatyatirim.com.tr ) konu ile ilgili raporunda, İş GYO için 'AL' tavsiyesini koruduklarını belirtti.

Raporda şu değerlendirme yapıldı:

"İş GYO 3Ç2017'de 40,9mn TL kar açıklamıştır. Beklentimiz 51mn TL iken piyasa beklentisi 38mn TL idi. Beklentimizdeki sapmada, satış gelirlerinin beklentimizin altında finansman giderlerinin ise beklentimizin üzerinde gerçekleşmesi etkili olmuştur. Şirket geçen yılın aynı çeyreğinde ise 21,7mn TL kar elde etmişti.

Yılın ilk dokuz ayındaki net dönem karı ise 93mn TL ile geçen yıl elde edilen 128,7mn TL karın altında gerçekleşmiştir. Şirketin toplam satış gelirleri ilk dokuz ayda 369,5mn TL olarak gerçekleşmiştir. Geçen yılın aynı döneminde bu rakam 309mn TL idi.

Çeyreksel bazda, brüt kar 45,6mn TL ile geçen yılın aynı çeyreğine göre %4 oranında artarak 46mn TL olmuştur. Kira gelirleri ise aynı dönem itibariyle %9 oranında artarak 47,6mn TL olmuştur. İş GYO, bu çeyrekte Ege Perla Projesi'ndeki teslimatlar kapsamında 2,1mn TL satış geliri elde etmiştir. Buna ilaveten bu çeyrekte yatırım amaçlı gayrimenkul satışından 187,6mn TL'lik gelir kaydedilmiştir. Şube binaları (Ankara Kızılay & Antalya Banka Hizmet Binaları) ve hipermarket binasının (Metro Hipermarket) satışı gerçekleşmiştir.

Şirket'in 252mn TL'lik (59,1mn USD, 10mn EUR) döviz açık pozisyonu bulunmaktadır. Şirket'in net borç / FAVÖK oranı bir önceki çeyreğe azalarak 6,7x seviyesine gerilemiştir. Ancak, Şirket'in nakit yaratma kapasitesi ve bazı varlıklardan elde edilen döviz bazlı gelirleri nedeniyle borçluluğun yönetilebilir olduğunu düşünüyoruz.

İş GYO'nun, 15 Kasım 2017 tarihi itibariyle, Net Aktif Değeri (NAD) yaklaşık 3,1 milyar TL iken, piyasa değerine göre %62 oranında iskontolu işlem görmektedir. Son bir yıllık tarihsel NAD iskonto ortalaması ise %61 seviyesindedir. Diğer taraftan, Şirket aynı tarih itibariyle 0,37x PD/DD ve 3,06x F/K'dan işlem görmektedir.

İş GYO'nun hedef hisse fiyatını, tahminlerimizdeki değişikliklere bağlı olarak 1,88TL'den 1,65TL'ye çekiyoruz. İş GYO hisseleri güncellediğimiz hedef hisse fiyatına göre %22,0 oranında iskontolu işlem görmektedir. Bu nedenle hedef hisse fiyatını düşürmemize karşın daha önceki "AL" önerimizi koruyoruz."

http://imgserveri.com/54165B4951BD4D...-3%C3%8717.pdf

Çalış, çalış ileri, çalışan kalmaz geri...

2.  Alıntı Originally Posted by adestim Yazıyı Oku
    HİSSE DEĞERLENDİRMESİ-Ziraat Yatırım, İş GYO hedef fiyatını 1,88 TL'den 1,65 TL'ye indirdi

Ziraat Yatırım, İş GYO hedef fiyatını 1,88 TL'den 1,65 TL'ye indirdi.

Ziraat Yatırım'ın ( http://www.ziraatyatirim.com.tr ) konu ile ilgili raporunda, İş GYO için 'AL' tavsiyesini koruduklarını belirtti.

Raporda şu değerlendirme yapıldı:

"İş GYO 3Ç2017'de 40,9mn TL kar açıklamıştır. Beklentimiz 51mn TL iken piyasa beklentisi 38mn TL idi. Beklentimizdeki sapmada, satış gelirlerinin beklentimizin altında finansman giderlerinin ise beklentimizin üzerinde gerçekleşmesi etkili olmuştur. Şirket geçen yılın aynı çeyreğinde ise 21,7mn TL kar elde etmişti.

Yılın ilk dokuz ayındaki net dönem karı ise 93mn TL ile geçen yıl elde edilen 128,7mn TL karın altında gerçekleşmiştir. Şirketin toplam satış gelirleri ilk dokuz ayda 369,5mn TL olarak gerçekleşmiştir. Geçen yılın aynı döneminde bu rakam 309mn TL idi.

Çeyreksel bazda, brüt kar 45,6mn TL ile geçen yılın aynı çeyreğine göre %4 oranında artarak 46mn TL olmuştur. Kira gelirleri ise aynı dönem itibariyle %9 oranında artarak 47,6mn TL olmuştur. İş GYO, bu çeyrekte Ege Perla Projesi'ndeki teslimatlar kapsamında 2,1mn TL satış geliri elde etmiştir. Buna ilaveten bu çeyrekte yatırım amaçlı gayrimenkul satışından 187,6mn TL'lik gelir kaydedilmiştir. Şube binaları (Ankara Kızılay & Antalya Banka Hizmet Binaları) ve hipermarket binasının (Metro Hipermarket) satışı gerçekleşmiştir.

Şirket'in 252mn TL'lik (59,1mn USD, 10mn EUR) döviz açık pozisyonu bulunmaktadır. Şirket'in net borç / FAVÖK oranı bir önceki çeyreğe azalarak 6,7x seviyesine gerilemiştir. Ancak, Şirket'in nakit yaratma kapasitesi ve bazı varlıklardan elde edilen döviz bazlı gelirleri nedeniyle borçluluğun yönetilebilir olduğunu düşünüyoruz.

İş GYO'nun, 15 Kasım 2017 tarihi itibariyle, Net Aktif Değeri (NAD) yaklaşık 3,1 milyar TL iken, piyasa değerine göre %62 oranında iskontolu işlem görmektedir. Son bir yıllık tarihsel NAD iskonto ortalaması ise %61 seviyesindedir. Diğer taraftan, Şirket aynı tarih itibariyle 0,37x PD/DD ve 3,06x F/K'dan işlem görmektedir.

İş GYO'nun hedef hisse fiyatını, tahminlerimizdeki değişikliklere bağlı olarak 1,88TL'den 1,65TL'ye çekiyoruz. İş GYO hisseleri güncellediğimiz hedef hisse fiyatına göre %22,0 oranında iskontolu işlem görmektedir. Bu nedenle hedef hisse fiyatını düşürmemize karşın daha önceki "AL" önerimizi koruyoruz."

http://imgserveri.com/54165B4951BD4D...-3%C3%8717.pdf

Biz aldık da hergün düşen hisse alınır mı tartışılır

3. ben ne fiyata nede yorumlara bakıyorum.Sadece 2018 mart ayında ne kadar temettü verecek onu bekliyorum. Fiyatı istedikleri kadar düşürsünler. Ben alıma devam edeceğim.
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

4.  Alıntı Originally Posted by mustican Yazıyı Oku
    ben ne fiyata nede yorumlara bakıyorum.Sadece 2018 mart ayında ne kadar temettü verecek onu bekliyorum. Fiyatı istedikleri kadar düşürsünler. Ben alıma devam edeceğim.
    iyi de abi 1.4'tan aldığıma temettü verip sonra elimde 1.20'lik kağıt kalırsa ne yapayım ben onu. sinir etti. hergün düştü be

5.  Alıntı Originally Posted by Zamekci Yazıyı Oku
    iyi de abi 1.4'tan aldığıma temettü verip sonra elimde 1.20'lik kağıt kalırsa ne yapayım ben onu. sinir etti. hergün düştü be
    temettüyü açıklasın zarar etmeyiz korkma sen. Altın yere düşmekle değerini kaybetmez
    işgyo diğer gyoların içerisinde farklı bir yerde. İşgyo alsat yapmanın yanında 200 milyon TL üzeri kira geliri var. Bir iki yıla 300 milyon kira geliri hedefi var. Bu kira gelirin çoğunluğu da döviz cinsinden. Kiralanan yerler çoğunluğu uzun vadeli. İsterse emlak krizinde yeni yatırım yapmasın. Elindeki yerler yeter de artar bile.
    Eğer bazı gayrimenkullerini kiraya veremiyorsa bunun nedeni kira fiyatından taviz vermemesinden. Yoksa fiyatı düşür her yer kiralanır.
    Şu an için bir daireyi alıp kiraya vermektense işgyo hissesinde beklemeyi tercih ediyorum. Oldukça da memnunum
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

6. Hissenin teknik grafiğine baktığım zaman da 1,28 TL den dönmesi gerekiyor gibi.

Bazen sağlam bir hissede şikayetler çoğaldıysa ve fiyat yerlerde ise yatırım zamanı gibi düşünmek lazım.
    Herkes kaçarken ben yatırım yapmayı tercih edenlerdenim.
    Beğendiğim bir hisse temettü veriyor ve yükselmiyor sa ben her zaman bunu bir avantaj olarak görürüm. Bırakın 1-2 yıl yükselmesin düşük fiyatlardan size alım fırsatı verir.

5 yıldır biriktirdiğim bir hisse var. en az 5 yıl daha biriktirme hedefim var. 4 yıldır yükselmiyor. Ama ben düzenli olarak alıyorum. Son aylarda hızlı bir yükseliş oldu. (şu ana bayağı bir kara geçtim. ama 4 yıl zararda gibi görünüyordum) Ben bu hissenin yükselmesini ister miyim istemez miyim? ??
    Yani ben bu hissenin bir gün gerçek değerine geleceğine emindim. Biraz erken oldu. Bundan sonra daha çok para vererek alacağım. Ucuza almak varken?

7. 28e satis geldikce, hisse eksiye gecmesin diye birileri surekli alis giriyor. 27 calisacak mi, nereye kadar tutacaklar bakalim.

8. Hisse senetlerine ilişkin Borsada yapılan işlemler, Şirketlerin bilgisi dahilinde gerçekleşmemektedir. Şirketimiz olağan faaliyetlerine ve yatırımlarına planlandığı şekilde devam etmekte olup, hisse senedimizin Borsa performansını olumsuz yönde etkileyebilecek ve kamuya açıklanmamış herhangi bir gelişme söz konusu değildir.

*

Saygılarımızla,

*

Yatırımcı İlişkileri Bölümü

İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Sayfa 224/672 İlkİlk ... 124174214222223224225226234274324 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz