Sayfa 283/672 İlkİlk ... 183233273281282283284285293333383 ... SonSon
Arama sonucu : 5370 madde; 2,257 - 2,264 arası.

Konu: ISGYO İş Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by viopandtrade Yazıyı Oku
    evet, ben böyle biliyorum. Geçen sene böyleydı. yoks 300 küsür milyon kar nasıl çıktı.
    Anladığım kadarıyla tüm taşınmazlar değer kazanıyor ve bu değer kazancı net kar (bilanço kar) oluyor.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

2.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Anladığım kadarıyla tüm taşınmazlar değer kazanıyor ve bu değer kazancı net kar (bilanço kar) oluyor.
    evet ama temettü kira ve satış gelirlerinden ödenir, değer artışı bedelsizle. Yüzde 7-10 temettü bekliyorum, inşallah. 1.44 alış yazdım, 1.43 tekilerin bir kısmı gelmedi. Halk dün 1.44 alışlarını 1.44-43 e tekrar bugün satıyor, sağolsun. Haykırışımı duydu, 1.42 de gelse iyi olur.

3.  Alıntı Originally Posted by viopandtrade Yazıyı Oku
    evet ama temettü kira ve satış gelirlerinden ödenir, değer artışı bedelsizle. Yüzde 7-10 temettü bekliyorum, inşallah. 1.44 alış yazdım, 1.43 tekilerin bir kısmı gelmedi.
    Net karda çıkıyorsa ödenmesine ne engel var ki...

10 ya da 14 kuruş temettü mü bekliyorsunuz?

4. Edas faaliyet karı kiralar ve satş gelirleri, faaliyet dışı yeniden değerlemeler, temettü 7-10 kuruş bekliyorum, tabi naçizane fikrim.

5.  Alıntı Originally Posted by viopandtrade Yazıyı Oku
    evet ama temettü kira ve satış gelirlerinden ödenir, değer artışı bedelsizle. Yüzde 7-10 temettü bekliyorum, inşallah. 1.44 alış yazdım, 1.43 tekilerin bir kısmı gelmedi. Halk dün 1.44 alışlarını 1.44-43 e tekrar bugün satıyor, sağolsun. Haykırışımı duydu, 1.42 de gelse iyi olur.
    İş yatırım'ın beklentisinin doğru çıkacağını düşünüyorum. 139mil. kar düşük ama hisse başı 7kr temettü oldukça iyi.

6.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    İş yatırım'ın beklentisinin doğru çıkacağını düşünüyorum. 139mil. kar düşük ama hisse başı 7kr temettü oldukça iyi.
    hisse başı 7kr ile %7 farklı şey. 1.40'ın %7'si desek 10 kuruş eder. Arasında %33 fark var. Beklentilerimizdeki tanımları netleştirelim diye yazıyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by viopandtrade Yazıyı Oku
    Edas faaliyet karı kiralar ve satş gelirleri, faaliyet dışı yeniden değerlemeler, temettü 7-10 kuruş bekliyorum, tabi naçizane fikrim.
    Faaliyet dışı yeniden değerlemelerden sonra en altta net kar çıkıyor diye biliyorum.
    temettü 7-10 kuruşa düşmüş

8.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    hisse başı 7kr ile %7 farklı şey. 1.40'ın %7'si desek 10 kuruş eder. Arasında %33 fark var. Beklentilerimizdeki tanımları netleştirelim diye yazıyorum.
    %7 temettü bekliyorum demek 7kr demek. sizin dediğiniz temettü verimi olarak tabir edilir.

Sayfa 283/672 İlkİlk ... 183233273281282283284285293333383 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •