Sayfa 465/672 İlkİlk ... 365415455463464465466467475515565 ... SonSon
Arama sonucu : 5370 madde; 3,713 - 3,720 arası.

Konu: ISGYO İş Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı

1. 0.91'i asla göremez gibi

2. Arkadaşlar suçu başkasında aramaya gerek yok bende vardı öncelerden sattım diplerden teslimlere yönelik aldım. Baştan belirteyim burada spek vs. yok. Parça parça yabancı fonlar ve türk fonlar var ve elinde kalan insanlar. Bu kadar kötü yönetilen bir şirket az vardır borsada. İş bankasının arsalarına yatırım yaptığı için cash sürekli bozulmakta ve elindeki malları da satmak zorunda kalıyor. Kadıköy otel örneğinde olduğu gibi. O işi yapmanın hiçbir anlamı yok bu piyasada zaten kendisi işletemeyecek ve net cash e çok olumsuz olacak. Şimdi ilk çeyreğe şöyle bir bakalım;
    Kira artı üst hakkı geliri 52M
    işletme giderleri vergi sigorta 16M
    genel yönetim ve pazarlama giderleri 11.5M

Konut gelirleri hariç yarattığı cash 24.5M. Toplam finansal net borç 1.2 milyar.
    Eskiden cazipti ama şimdi işler değişti 25% faizle bu borcun finansman gideri 300M olur.
    Konut hariç 100-110m cash yaratiyor. Konut tarafında ise kar odaklı çalışmadıkları için piyasa çok iskontoluyor işin o tarafını.
    Yani ben yıllar içinde temettünün düşeceğini düşünüyorum TL bazında bile örneğini PNSUT de gördük.

Yani hissenin kötü olmasının başlıca nedeni positif cash flow yaratamıyor olmak ve kendi arsalarına iş yapıyor olmak.
    Bu fiyatlardan cazip mi cazip ben aldım en azından ama %15-20 ye veririm.

3. Bilanço ne zaman açıklanacak.
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

4.  Alıntı Originally Posted by mustican Yazıyı Oku
    Bilanço ne zaman açıklanacak.
    27.7 olabilir

5. İşgyo artık iyi bilanço ile bir tepki versin... Yıllardır ya düşüyor ya da yatıyor...

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
    Selam.. İşyatırımın yüksek temettü ve kâr beklentisini görünce az bi aldım

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. endeks 100 binlere yol aldı.***hisse kabızlaması**pazarlaması***devam**..halil pazarlamacıların zamanı kalmadı.acele ne pazarlarsak kar havasındalar.**da**bakalım tünelin sonundaki ışık çıkış ışıüımı gelen trenin ışığımı.***
    devam etsinler pazarlamacılar.**hisse hala aşşşşaaa **gitme hevesinde...***
    devam halil pazarşlamacılar...yakında***az kaldı..***devammm...kimse görmüyor**??

Sayfa 465/672 İlkİlk ... 365415455463464465466467475515565 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •