Sayfa 474/672 İlkİlk ... 374424464472473474475476484524574 ... SonSon
Arama sonucu : 5370 madde; 3,785 - 3,792 arası.

Konu: ISGYO İş Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı

1. ege ofis konut tarafinda ise, ilk ceyrek ulasilan 101.6k trllik kira bu ceyrek 35.3k trl ye dusmus, ya kiracilar cikti yada satin aldi..bu da elde kalan stoklarin bos kalmasi anlaminda dusunulurse hafif olumsuz...

2. kabaca kira tarafinda ust hak kullanimi dahil ilk ceyrek 52 mio trl gelir yaratilmisken, bu ceyrek 53.125 mio trl yaratilmistir, Ankara Kule deki bilancoya yansimayan kira geliri (belkide yok) , ile dbazi gmenklullerdeki basta avm ler ve iskule artislari ile notrlesmis gibi..burada 54.25 mio trl kira geliri fiktif dusunulebilinir, yani kabaca yillik 217 MIO TRL KIRA VE UST HAKKI GELIRI var seklinde...

3.  Alıntı Originally Posted by gva74 Yazıyı Oku
    gorduklerimi parca parca yazayim

gelirler ile baslarsam, kira tarafinda

ANKARA ISKULE bildiginiz uzere 14mart tarihli ozel durum aciklamasi ile Ankara Iskule Icisleri Bakanligina 374'463 tl + kdv ile aylik kiralanmisti.. orada isbankasi subesi de var, aylik orasi da 69k trl bir kira yaratiyor.. 2.ceyrek kira geliri icinde icisleri bakanligi uzerinden alinan kira geliri yansimamis, SApMA 1.13 MIO TRL...

kiralama anlasmasi iptal mi edildi, 14 mart aciklamasi ile kiralama aciklandi,odeme sartlari mi farkli ? Sirketten bir aciklama yapilmasi gerekli .....
    Taşınma sürecinde kira alınmıyor 3 ay müsaadesi var. Anlaşma böyle.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. Kira Gelirlerini etkileycek gmenkuller
    Iskule 2 nin 2/3 ununhala bos olusu, Manzara Adalar Ofis tarafininin bos olusu, IFM deki yavaslama, Ege AVM de doluluk orani sorunu, lodge yilsonu ne kadar ilave gelir yaratacak ve olurda yailirsa kadikoy otel ust hakki geliri...

kisa vadede sirketin 217 mio na ulasan kira yillik gelirlerini, iskule 2,lodge , ege avm kisa vadede etkileybilir,manzara ada ofis tarafi orta digerleri uzun vadeli etkiler diye dusunuyorum...

5. harika tesekkurler Serkan74

6. Bu yıl 220 mil kira geliri gelecek gibi.
    Benim gördüğüm olumlu yönler,
    1- bilançoda hatırı sayılır miktarda nakit duruyor 2018 basında 85mil olan nakit 164mil yükselmiş.
    2- stoklar 757mil dan 575 mil inmiş. Bir miktar stok eritmişler ama devamı var 3. Ve 4. Ceyrek satış gelirleri devam edecektir.
    3- beni en çok sevindiren ve şaşırtan finansman giderleri oldu toplam borç 2031mil dan 1897mil düşmüş. Eldeki nakit de 80 mil artış gösterdi. 70 mil finansman gideri var buna mukabil 40 mil finansman geliri var net finansman gideri 30 mil tl. Tahminimden az. Belki ertelenmiş faiz giderleri vardır onu incelemedim.

Kira + satış gelirler + yeniden değerlenme eklenince 400mil net kar çok rahat ulaşılacak gibi.

7.  Alıntı Originally Posted by gva74 Yazıyı Oku
    harika tesekkurler Serkan74
    Elinize saglik.

8. kiralamayi sabit gelir diye dusunursek,bu civarda bir gelir, bu bilancoyu kaldirabilir mi sorusu cikiyor ortaya ???
    yani bu sirket yaklasik 500 mio tahvil, 100 mio bono yaninda , 745 mio tl banka kredisi var, total de 1.35 mia TRL borc un finansmani
    satislarin maliyeti yani isletme giderleri, sigorta, vergi gibi kiralanan menkullerin yillik 50mio gideri yaklasik zaten sabit.. kaliyor 167mionet kira geliri elde.. 12 mio da genel yonetim giderlerine ayiralim, 155 mio tl net gelir yillik,uretim olmayacaksa azarlamam ve satis giderleri, faaliyuet giderleri olmayacak varsayimi ile ...
    kabaca 77 mio trl kar yaratacakken, 95 mio yaratmis diyue dusunebiliriz....

LAKIN konut ofis otel uretimi ve satisi yarattigi 20mio , kabaca 10 mio trl ceyreksel kar, karsiliginda 1.3 mia trl'lik borc, son kullanilan 100 mio bono ve 100 mio tahvil karsiligi bankada nakit benzerleri 165 mio trl,bu borc da yenilmis anlamina gelir...!!!!

ozetle sirket ortfoyu yatirim amacli olanlar 155 mio trl net kira yaratirken, bu gmenkuller total degerininin 3.1 mia trl olmasini beklerim,bunun yaninda kira uretmeyen manzara ofis ada, ifm, Tuzla uskudar arsa bu degerlemenin disinda dir..

tum bunlarin karsiligi ise 500 mio trl yaklasik.. ve borc 1.35 mia trl, kaldi mi 850 mio trl, duz mantikla en az bu tabloda 2.25 mia lik degeri var derim,ancak bunu olumluya kiralamalardaki doluluk artisi, yeni kiralamalar degistirebilir...

Sayfa 474/672 İlkİlk ... 374424464472473474475476484524574 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •