Sayfa 531/672 İlkİlk ... 31431481521529530531532533541581631 ... SonSon
Arama sonucu : 5370 madde; 4,241 - 4,248 arası.

Konu: ISGYO İş Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı

1. e blokta 86 adet bolum var
    bunun 18 i satilmis
    hasilatin %28 i tecime kalani isgyo ya
    brut maliyet 2017/12 ofisler icin 1800 tl idi yanlis hatirlamiyorsam
    bunun ustune finansman maliyetini ve 2018 e sarkan insaat ek maliyet varsa koymak lazim
    toplam e blok icin max insaat alani 20k m2 dir

buradan hesabi siz yapin ne kadar finansman maliyeti yukleeyeceklerine bagli
    bana gore ilk goruste iyi bir satis olmus 10 mio tl nin ustunden net satis geliri yartabilir sanki buda kari bu kadar arttiriir

sevgiler kotu haber degil
    malesef satmak zorunda kaliyorlar oysa amac konut tarafindaki satis ile ofis leri portfoye atmak ve kira gelirini yukari cekmekti

2. sn GVA74 yazılarınızı zevkle okuyorum. Analizlerinizi beğenerek okuyorum.
    itibar puanı daha önce verdiğimden yeni puan veremiyorum.
    Son düzenleme : mustican; 19-10-2018 saat: 20:31.
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

3.  Alıntı Originally Posted by mustican Yazıyı Oku
    sn GVA74 yazılarınızı zevkle okuyorum. Analizlerinizi beğenerek okuyorum.
    itibar puanı daha önce verdiğimden yeni puan veremiyorum.
    Gva74 bey, sizde kaç lot var, tutuyor musunuz, sizin kendi stratejiniz nedir alım satım veya tutma konusunda?

Bu hafta 100 milyon ciro yaptı, üşüştüler bi anda, sonuç elde var sıfır. Neler oluyor? Bir görüşünüz var mı

4. Elde Edilen Maddi Duran Varlık Satış Karının/Zararının Tutarı
    Yasal kayıtlara (VUK) göre yaklaşık 5,6 milyon TL, UFRS'ye göre hazırlanan bilançoda ise yaklaşık 5,1 milyon TL tutarında kar elde edilmesi beklenmektedir.
    Varsa Satış Karının Ne Şekilde Değerlendirileceği

Finansman yukunun ne boyutta oldugunu gosteriyor elde kalan kar rakami ... Ilave dun kisa vade 10 mio tl daha kredi actilar, eldeki nakit neden kullanilmaz anlasilmaz malesef ..

bende 6 sifir li hisse os var, stratejim, temettu geliri uzerinedir.. cari fiyatlar suan icin onemli degil lakin temettu de bir bozulma gorursem tekrar bakarim. ilginc bir yil olacak, %0 ila %10 arasi bir temettu olabilir, yavas yavas belli olacak.. Ritmik dozen bozulabilir..

fiyatlama icin temettuoalsi gelirin yillikta %5 I, gorulebilecek degerdir diye dusunurum, %5 icin 1.00 %7.5 1.5 %10 icin 2.00 tl, yani bu fiyatlar gosterilebilir, bir neden arayacaklarsa.. su an icin 1.00 tl hedeftir.. altinda kaldigi surece digger endeks 30hisseleri ile air trade dusunulebilir ki bunu deniyorum, lakin betasi zayif,bu da ayri bir kumar tabii..

sene sonu degerleme sonuclari da cok onemli, faaliyet kari disinda buradan gelecek kar yada zarar dagitilabilir temettuyu belirleyecek
    burada bir dusus ki cok olasi, temettu vermeden gecilecek bir yil anlamina gelir, eldeki nakit ile kalan tabii, borclara mi gider yoksa suren insaatlara mi ifm gibi bilemiyorum...

cok sorun var malesef.. bu hisse kisacilara gore degil, arada birileri dener bilemem keske olsada degerlendirsek.. dedigim gibi benim acimdan 1.00 tl max gozukuyor, su donem icin.. ileride enflasyon dusus kanalina girerse, guven endeksi guclenir,konutta bir canlanma olursa vs vs vs iskuleleri cat diye satarlarsa gibi gibi bilinmez bir ton olasilik var..
    sevgiler

5. ISGYO halka açıldığından beri temettü ödemesi yapmış. Son 10 yılda da % 5 ten aşağı temettü ödememiş.
    son 4 yılda da %7-%7 -%7,5-%7,5 Temettü ödemiş.
    Bu durumda 2019 yılında %7,5 gibi bir temettü (%10 olursa bana göre kaymaklı olur)bekliyorum yine. Bence bu kuralı bozmayacak. Bakalım, bekleyip görelim. 1 tl ye satma gibi bir niyetim yok.

Ben isgyo nun bu seviyerin dip olduğunu düşünenlerdenim. Tüm olumsuzluklar fiyatlandı bana göre. Piyasa biraz düzelirse bu da hakettiği yere gelecektir. Şu ana inşaat metrekare fiyatlarına göre elindeki gayrimenkulleri değerlemek lazım. Düşük fiyatlama kalıcı değildir.
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

İsyatirim kâr beklentisi 9 aylık ta

Sadece 10 milyon TL

7.  Alıntı Originally Posted by boran Yazıyı Oku
    Sadece 10 milyon TL
    Kaynağın nedir?

İsyatirim internet sayfası

Sayfa 531/672 İlkİlk ... 31431481521529530531532533541581631 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •