Sayfa 41/84 İlkİlk ... 31394041424351 ... SonSon
Arama sonucu : 671 madde; 321 - 328 arası.

Konu: YGGYO Yeni Gimat Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. Alımlara başlamışlar bugün yine...

29/11/2018
    Alım 91.485 adet...
    % 1,859' dan % 1,916 çıkmış oran...
    Toplam 3.090.287 adet...

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir, vereceğiniz kararlar tamamen size aittir...
    Az yazıp, çok okumak istiyorum...

2. Bugünkü alımları akıllıca yapmışlar, fiyatı zıplatmadan. Bütün işlemler tek fiyat 8 tl'den gerçekleşmiş.

Bugün soteye yatmıştım, 8'in altnda bir fiyatla alım için, fırsat vermeyince üstelik hacim de yüksek olunca geri alım olduğunu tahmin etmiştim. Bizimkilerin alımı bitinceye kadar 8'in altında alım fırsatı vermez, bekleyeceğiz mecburen.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

3. Bugün saat 15.08'de birileri 8,14 ortalama ile 60 bin lot alım yaptı. Geri alıma benziyor, ufak ufak alsalardı daha ucuza alabilirlerdi.

Bu işlem geri alım değilse büyük bir yatırımcının hissemize göz koyduğu anlamına gelir, etkisi de geri alımdan fazla olurdu. Akşama belli olur, KAP'a bir haber düşer ya da düşmez, böylelikle her şey anlaşılır.
    Winter is coming...

4.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Bugün saat 15.08'de birileri 8,14 ortalama ile 60 bin lot alım yaptı. Geri alıma benziyor, ufak ufak alsalardı daha ucuza alabilirlerdi.

Bu işlem geri alım değilse büyük bir yatırımcının hissemize göz koyduğu anlamına gelir, etkisi de geri alımdan fazla olurdu. Akşama belli olur, KAP'a bir haber düşer ya da düşmez, böylelikle her şey anlaşılır.
    Dün seans sonu bizimkiler aldık diye birşey bildirmemişler...
    Daha sonra devirlik bir iş de bizimkilerin çevireceğini sanmıyorum...
    Açık açık alıyorlardı...
    Birisi dediğiniz gibi hisseye girdi sanırım...
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir, vereceğiniz kararlar tamamen size aittir...

5.  Alıntı Originally Posted by MSB Yazıyı Oku
    Dün seans sonu bizimkiler aldık diye birşey bildirmemişler...
    Daha sonra devirlik bir iş de bizimkilerin çevireceğini sanmıyorum...
    Açık açık alıyorlardı...
    Birisi dediğiniz gibi hisseye girdi sanırım...
    Bugünde 15.20'de 8,07 ağırlıklı ortalamayla 75 bin lotluk bir alım gerçekleştirildi. Şu ana kadar KAP'a da geri alım bildirimi düşmediği göz önüne alınırsa stratejik bir alıcı olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Benim hesabıma göre 2019 hisse başına karı 1.40 TL'den aşağı olmayacak. Şu anda kasa ve portföydeki hisselerden hisse başına kabaca 2 tl düşüyor. Böylece hissemizin gerçek piyasa değerinin 6 tl olduğu sonucuna varabiliriz. 6/1,4=4.28 f/k hesabıyla yatırımın dönüş hızının 4,28 yıl olduğu ortaya çıkıyor.

Bu rakamı kira çarpanına çevirdiğimizde karşımıza 52 gibi gülünç bir rakam çıkıyor. Günümüzde emlak piyasasının darbe yemiş durumunda bile kira çarpanlarının halen 250'nin altına düşmediği göz önüne alınırsa hissemizin ne kadar ucuz fiyattan işlem gördüğü ortaya çıkar.

Yatırımcılarda temettü gelirini reel faizler yerine yanlış bir düşünceyle brüt faizle karşılaştırma alışkanlığı var. 1,4/6 yaptığımızda hissemizin yıllık getirisinin % 23 olduğunu görüyoruz, buradan hissemizin karlılığının brüt faizden de yüksek olduğu sonucu ortaya çıkıyor, reel faizle aradaki devasa farktan söz etmiyorum bile.

Sanırım bu hesapları yapmayı beceren birileri hisseye girmeye karar vermiş gibi.

Sayın ortaklar yaptığım hesaplar konusunda fikir belirtirse sevinirim. Bir hata ya da abartı varsa vebal altına girmek istemem. Saygılar..
    Winter is coming...

6. Katılıyorum hatta bazen daha bile umutluyum...

7. Şimdi yıllık kira gelirinden yola çıksak Kabala 200 milyon civarı diyelim . Lot başı Kabala 1.24 tl eder . Su anki fiyatlardan 6.5 -7 sene yapar geri dönüşü.Kasada biriken parayı boşveriyorum .Ben senelik kira gelirim ne kadar ona bakıyorum.
    Ha birde şöyle birşey var şirketin bir senelik kârını bir seferde dağıtacağını sanmıyorum.1 tl verse lot başı ( benim tahminim , Gimat eşrafında 100-105 bin dağıtacak lafları var) o da lot başı 1 tl kabaca .
    Bu şekilde hesap edecek olursak 8 senede yapar geri dünüşü o da senelik %12 civarı olur getirisi
    Buda benim hesabım yani banka faizleri %23-24 ve Halen çok cazip

8. gel artık da 8 altına biraz daha alalım çok nazlanıyorsun düşmemek için...

Sayfa 41/84 İlkİlk ... 31394041424351 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •