Sayfa 43/84 İlkİlk ... 33414243444553 ... SonSon
Arama sonucu : 667 madde; 337 - 344 arası.

Konu: YGGYO Yeni Gimat Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. Geri alımlara devam ediyorlar...

Toplam adet 3.137.815 ve oran % 1,946 oldu...
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir, vereceğiniz kararlar tamamen size aittir...
    Az yazıp, çok okumak istiyorum...

2. 3.146.766 adet % 1.951 oldu...
    Gıdım gıdım alıyorlar...
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir, vereceğiniz kararlar tamamen size aittir...

3.  Alıntı Originally Posted by MSB Yazıyı Oku
    3.146.766 adet % 1.951 oldu...
    Gıdım gıdım alıyorlar...
    Bugünkü alım 9,000 adet civarı, neredeyse bütün işlem hacmini bizim yönetim yapmış. Bu sefer daha öneceki alımlara göre daha akıllıca davranıyorlar. Neydi o 80-90 bin adedi bir günde kaldırmak, başlık altında eleştirmiştim bile. Aferin şu anda dediğiniz gibi gıdım gıdım alarak maliyeti yükseltmeden topluyorlar.

Benim kaba hesabıma göre hala 500 bin tl nominallik alım yapmaya yetkileri var. Sanırım temettü açıklanıncaya kadar ufak ufak alımlara devam edecekler. Oteli de boşta bırakmadan yeniden kiralamayı başarmışlar. Yönetime bu vesileyle teşekkürler eder, kolaylıklar dilerim.

Yerlerinde olsam temettüyü 50 kuruş ilan eder, 7 tl ve altından toplamaya başlardım. (şaka şaka, hemen linçe başlamayın )
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

4.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Bugünkü alım 9,000 adet civarı, neredeyse bütün işlem hacmini bizim yönetim yapmış. Bu sefer daha öneceki alımlara göre daha akıllıca davranıyorlar. Neydi o 80-90 bin adedi bir günde kaldırmak, başlık altında eleştirmiştim bile. Aferin şu anda dediğiniz gibi gıdım gıdım alarak maliyeti yükseltmeden topluyorlar.

Benim kaba hesabıma göre hala 500 bin tl nominallik alım yapmaya yetkileri var. Sanırım temettü açıklanıncaya kadar ufak ufak alımlara devam edecekler. Oteli de boşta bırakmadan yeniden kiralamayı başarmışlar. Yönetime bu vesileyle teşekkürler eder, kolaylıklar dilerim.

Yerlerinde olsam temettüyü 50 kuruş ilan eder, 7 tl ve altından toplamaya başlardım. (şaka şaka, hemen linçe başlamayın )
    Olsun olsun...
    Ben bi taş atayım adettendir...

5. Yönetim Kurulumuz 07.03.2018 tarihli toplantısında şirketimiz paylarında nominal bedeli 1.500.000 TL tutarına kadar geri alımın gerçekleştirilmesine ve geri alım için ayrılacak fonun en fazla 20.000.000 TL olarak belirlenmesine karar vermiştir.
    Söz konusu karar kapsamında 21.01.2019 tarihine kadar 1.336.524 adet pay geri alınmış (Bedelsiz sermaye artırımı sonrası düzeltilmiş olarak 1.133.911 adet) ve bu paylar için toplam 14.953.531 TL bedel ödenmiştir.
    Yönetim Kurulumuz 21.01.2019 tarihli toplantısında geri alım tavanımızın nominal bedel için 6.250.000 TL'ye ve geri alım için ayrılacak fon için ise 50.000.000 TL'ye yükseltilmesine karar vermiştir.

Bugünkü işlemlerde 92.954 adet alım yapmışlar...
    Toplam 3.245.340 adet, oran % 2,012 olmuş...

6.  Alıntı Originally Posted by MSB Yazıyı Oku
    Yönetim Kurulumuz 07.03.2018 tarihli toplantısında şirketimiz paylarında nominal bedeli 1.500.000 TL tutarına kadar geri alımın gerçekleştirilmesine ve geri alım için ayrılacak fonun en fazla 20.000.000 TL olarak belirlenmesine karar vermiştir.
    Söz konusu karar kapsamında 21.01.2019 tarihine kadar 1.336.524 adet pay geri alınmış (Bedelsiz sermaye artırımı sonrası düzeltilmiş olarak 1.133.911 adet) ve bu paylar için toplam 14.953.531 TL bedel ödenmiştir.
    Yönetim Kurulumuz 21.01.2019 tarihli toplantısında geri alım tavanımızın nominal bedel için 6.250.000 TL'ye ve geri alım için ayrılacak fon için ise 50.000.000 TL'ye yükseltilmesine karar vermiştir.

Bugünkü işlemlerde 92.954 adet alım yapmışlar...
    Toplam 3.245.340 adet, oran % 2,012 olmuş...

Paylaştığınız bilgiler için teşekkürler. İzninizle ben de biraz yorum katayım.

En önemli husus bugün yggyo'da büyük bir alıcının bulunmasıydı. Toplam nominal hacmi 253 bin oldu, bunun 93 bini geri alım olduğuna göre ilave 160 bin nominallik, günlük ortalama hacmin 5 katı bir işlem hacmi oluştuğu anlamına geliyor.

Ben bu gün KAP'ta "geri alımların sonuna geldik" açıklaması beklerken kararlı bir şekilde "alımların devam edeceği" açıklaması geldi. Güzel bir sürpriz oldu. 7,96 TL ile alım yapan arkadaşı buradan tebrik ediyorum, çünkü çok olağanüstü gelişmeler olmadıkça, bedelsiz sermaye artırımı-temettüden kaynaklanan düşüşler haricinde, bir daha o seviyelerin görülmeyeceğini düşünüyorum.

Şu anda temettü ödemesine esas nominal sermaye 158 mio tl civarına inmiş bulunuyor. Açıklanan geri alımlar gerçekleşirse temttüye esas sermaye 153-154 mio tl'ye kadar düşecektir. Bu da hisse başına düşen temettünün düzenli şekilde artacağı anlamına geliyor.

Şirket yönetim kurulu üyeleri de tebriği hak ediyor. Dükkanların doluluğuna dikkat ediyorlar, kira artışlarında gözü kara değiller. Yönetim giderleri kontrol altında tutuluyor, hissede spekülatörleri sevindirecek hatalar yapılmıyor. Bu kriz ortamında bu başarıyı yakalamaları takdire şayandır.
    Winter is coming...

7.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Paylaştığınız bilgiler için teşekkürler. İzninizle ben de biraz yorum katayım.

En önemli husus bugün yggyo'da büyük bir alıcının bulunmasıydı. Toplam nominal hacmi 253 bin oldu, bunun 93 bini geri alım olduğuna göre ilave 160 bin nominallik, günlük ortalama hacmin 5 katı bir işlem hacmi oluştuğu anlamına geliyor.

Ben bu gün KAP'ta "geri alımların sonuna geldik" açıklaması beklerken kararlı bir şekilde "alımların devam edeceği" açıklaması geldi. Güzel bir sürpriz oldu. 7,96 TL ile alım yapan arkadaşı buradan tebrik ediyorum, çünkü çok olağanüstü gelişmeler olmadıkça, bedelsiz sermaye artırımı-temettüden kaynaklanan düşüşler haricinde, bir daha o seviyelerin görülmeyeceğini düşünüyorum.

Şu anda temettü ödemesine esas nominal sermaye 158 mio tl civarına inmiş bulunuyor. Açıklanan geri alımlar gerçekleşirse temttüye esas sermaye 153-154 mio tl'ye kadar düşecektir. Bu da hisse başına düşen temettünün düzenli şekilde artacağı anlamına geliyor.

Şirket yönetim kurulu üyeleri de tebriği hak ediyor. Dükkanların doluluğuna dikkat ediyorlar, kira artışlarında gözü kara değiller. Yönetim giderleri kontrol altında tutuluyor, hissede spekülatörleri sevindirecek hatalar yapılmıyor. Bu kriz ortamında bu başarıyı yakalamaları takdire şayandır.
    Harika yorumlamışsın...
    Yönetimi beğendiğimi Antalya Muratpaşadaki avm ihalesine girdiğinde de belirtmiştim...
    İhaleyi almaktan ziyade pagyo yada kendi hisselerimizi usulca almasını tercih etsemde Antalyadaki Avm' ninde bölgesindeki eşsiz bir AVM olduğunu belirtmiştim...
    Ama ihaleyi ciddi ciddi almak ama ihaleye giren olmadı dedirtmeyip hükümete de destek vermek için olsun, pagyo hisselerinin alınışı, kendi hisselerimizi toplayışları hepsi ben yönetsem bunları yapardım dedirtiyor...
    Hala yönetimi beğeniyor, alkışlıyorum, duyduğum güven sayesinde de hisselerimi arttırıyorum...
    Darısı diğer tahtaların başına...

8. Ufak ufak alımlar devam ediyor, bugün de 10,039 lot geri alım gerçekleştirilmiş.

Gördüğüm ve desteklediğim kadarıyla geri alımlar çok dikkatli yapılıyor. En son isgyo ve algyo'da yapılan agresif ve plansız geri alımlar spekülatörlerin işine yaradı. Bu hisselerde spekülatörler şirketlerin kendilerine yüksek fiyattan hisse verdiler, şu andaki fiyatları geri alım zirvelerinin çok gerisinde bulunuyor.

Yggyo elindeki nakdi ve geri alım kararını hissede spekülasyonları önlemek için şu anda kullandığı gibi kullanmaya devam etmeli. Amaç hisse fiyatının çok yükseltilmesi değil, belli bir bantın altına düşmemesini sağlamak olmalı. İleride çok sıkıntılı günler var, amaç bugünlerde hisse fiyatını 9-9,5-10 tl'lere çıkartmak olmamalı, 31 mart yerel seçimlerinden sonra ortaya çıkacak sıkıntılı ekonomik ortamda hisse fiyatını bu seviyelerin biraz üstünde tutmak olmalı.

Yaklaşan krizde başka yatırımlarındaki olumsuzluklar nedeniyle yggyo'yu elinden çıkarmak zorundak alacak küçük esnaf ortaklar makul bir fiyatla bunu yapabilmeliler, burada da asıl görev şirkat yönetimine düşüyor, geri alımı ağırlıklı olarak 31 mart'ta sonraki 6 aylık döneme yaymak. Bunu yapacaklarından da kuşku duymuyorum, şu ana kadar hep aklı selim davrandılar çünkü.
    Winter is coming...

Sayfa 43/84 İlkİlk ... 33414243444553 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •