Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 594/1002 İlkİlk ... 94494544584592593594595596604644694 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 4,745 - 4,752 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    FED o paralari cok cok uzun sure boyunca cekemeyecek

Cekmeyi birak bence daha coooook para basacaklar

Cunku Amerikan ekonomisi para basarak yuruyor teknolojiyle uretimle degil
    Üstad 2013 2019 arası saglam para cekti, bizim anamızı aglattı : D

2. Ben yardımcı olayım tam 50 yıl önce bağcılar siyah beyazmış o günler hatta güneşin Gsi yok

Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Ben foto ekleyemiyorum. Bağcılardan, gazi mahallesinden de fotolar koyabilir misin ? Orda güneşin eve girmesi imkansız. Onların da fotolarını ekler misin ?

Bence gelişme var.

50 sene önce evlere güneş girmiyordu, şimdi giriyor.

Bunlar gelişmedir arkadaşlar.

3. Antalya konusunda bende aynı şeyi düşünüyordum. Herşey turizme bağlı bu nedenle ev fiyatları çakılır diyordum. Sahibinden endekse bakınca tam tersi olmuş görünüyor.
     Alıntı Originally Posted by feray007 Yazıyı Oku
    Ben de foruma Antalya 'dan konut hakkında bilgi vereyim eksik kalmayayım.Antalya da konut fiyatları TL bazında 2 yılda %100 arttı. Ev almak neredeyse imkansız hale geldi. Özellikle Konyaaltı bölgesinde vatandaşlık ayağına 1 milyon altında ev kalmadı.Ha evler güzel mi güzel yaşanabilir mi yaşanabilir ama bu fiyatlarla konut almak çok zor. 2016 yılında evimi satmak zorunda kalmıştım 315 bin liraya. Bu yıl kredi falan yeniden evimi alayım dedim alabileceğim ev 750 bin.Nakit fazla bağlamadan oturacağım evi almak mantıklı geliyor bana. Bu arada kiram 2 bin lira. Kirada Oturduğum evin değeri 1 milyon üstü. Gelecek 10 yıllık toplam kiram 400 bin civarı olacak.Faizlerle falan alacağım evin bedeli 1 milyon olacak.Yani kendi evimde oturmanın konforu bana 10 yılda 600 bin liraya patlayacak. Kira da oturmaya devam etsem hem daha konforlu bir evde oturacağım hem de daha az para ödeyeceğim ancak kendi evinin verdiği rahatlık zor olacak. Sonuçta bu bir seçim. Ev fiyatları pahalı mı insanlar fırsatçılık yapıyor mu evet yapıyor ama serbest piyasa sonuçta kimseyi yargılamak hakkımız yok bence.Ancak Antalya özelinde insanların akılsızca davrandığını düşünüyorum.Çünkü Antalya turizm şehri.Burda turizm yoksa hiçbirşey yok. Bu yıl Turizm maalesef yok.Sezon sonunda sıkışan insanlar konut satmak zorunda kalacak. O zaman bu fiyatlar belli oranda düşecek.O nedenle ben olsam düşük kredi ortamında konutumu abartmadan satar kendimi garantiye alırdım.

4.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Ben yardımcı olayım tam 50 yıl önce bağcılar siyah beyazmış o günler hatta güneşin Gsi yok

Bu arazilerden kimler kimler zengin oldu ya..Şuan kodomanları cogu bu rantlardan para kaldıranlardır.

Ahmetg Guest
    Nereyi vardı..Istanbul her zaman, her dönem leş bi yerdi...Istanbulun bi haritasına tepeden bak. 40-50 yıl önce yapılanlara bi bak. Esenler, şirinevler, bagcılar, sultangaziler, tarlabaşılar, kuştepeler, bogazdaki gecekondular, gaziosmanpaşalar... Bunlar 20 sene önce yok muydu ?

Buranın gettolaşmasının uzun gecmişi var.

Şimdi hiç yoktan krediye uygun imarlı, güneşin odalara girdiği evler yapılıyor.

Git bi bagcıları, şirinevler, gazi mahallesini bir gez...Hepsinin 30-40 yıllık mazileri var. Onları gez, sonra bu bok attıklarına bi bak : D

Beyler burası fakir cografya..Kabullenin : D
    Istanbul her zaman les gibi bir yer degildi

Anadolu yakasinda buyudum 75 ten 93 e kadar yasadim. Bu zaman araligi icin konusabilirim. O beton binalar dikilmeden once yesillikler icinde yasiyorduk. Minibus yolunun az uzerinde piknik yapiyordu insanlar. Kucukyali Camliktan denize girdinizmi o deniz billur gibiydi, Adalarda denize girdiginizde kiyidan ufakta olsa baliklari sayiyordunuz

Istanbul her zaman les gibi degildi

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    yaw hehe..

biz ülkemiz için iyisini istiyoruz..

bütün dunyada kabul görmüş bir sistem değil.. uydurma..
    Ben gittim gordum

sen gordunmu?

Elinin altinda youtube var git o ulkelerdeki apartman sitelerine bak

Uydurma! diye cocuklara denir. Benim yasim senden buyuk.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    19,713
    Hocam cadde konusunda destekliyorum sizi. Orada %25 emsal artırdılar, lazlara rant sagladılar. 2023 secimleri öncesi yine emsal artar orda ikinci bi dalga ile betonlaşma devam eder. Beklentim o yönde.
    Nasıl %25 arttırdılar cadde de, biraz ayrıntı vermeniz mümkün mü. ?
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya/satmaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: hisse başlıklarında dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Istanbul her zaman les gibi bir yer degildi

Anadolu yakasinda buyudum 75 ten 93 e kadar yasadim. Bu zaman araligi icin konusabilirim. O beton binalar dikilmeden once yesillikler icinde yasiyorduk. Minibus yolunun az uzerinde piknik yapiyordu insanlar. Kucukyali Camliktan denize girdinizmi o deniz billur gibiydi, Adalarda denize girdiginizde kiyidan ufakta olsa baliklari sayiyordunuz

Istanbul her zaman les gibi degildi

bak bu doğru gözlemle kendini yanlışladın.. yukarıda "tüm fakir ülkelerde aynı" dedin..

ama Turkiyede geçmişte özellikle istanbulda seninde belirttiğin gibi gayet nezih yerler vardı.. fakir bir ülke olmasına rağmen..

olay estetik ve kaliteyle alakalı.. son 30 yılda kalitesiz ve lümpen bir toplum olduk.. olayın fakirlikle alakası yok..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Sayfa 594/1002 İlkİlk ... 94494544584592593594595596604644694 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •