Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 760/1002 İlkİlk ... 260660710750758759760761762770810860 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 6,073 - 6,080 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. [QUOTE=Kar_Adam;4754889]
     Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Evlenme rituellerini degistirmeli toplum.
    Nikahtan evlenmeli ciftler....
    Cok rituel cok masraf...
    Kiz arkadasim kabuk etse nikahtan evlenirim harcayacagim paranin 5 te 1 iyle de avrupa seyahati mis gibi...
    Kalani da yatirima eklenir...
    Millet salak salak ziplicak diye dunya kadar masraf;)
    Sonra bir de bosanmalar oluyor vs vs masraf ya her sey masraf...
    Evlenmeyince de.toplum basarisiz algiliyor kisiyi....
    Ulan evlenmeyen uzun yasiyor iste ne geliyonuz ustumuze;)
    Evli ciftlerde genelde kadinlar daha uzun yasiyor;);)nedense;)

Hindistan dan, Hintli kız bulup evlenin.:-))
    Ben evlilige karsiyim;);)
    Basimi derde sokucam ama bu aralar;);)

"Bir ülkenin bağımsızlığı yabancıların lütuf ve merhametine bırakılamaz."M.Kemal ATATÜRK
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.
    "Memleketim varsa ben de varım."

2. Yahudi ve ermeni ve rumlar emlak aliyorsa aldiklari ayni yerden siz de alin kazanirsiniz.
    Ama emlak diye her yerden almaya kalkarsaniz ayni getirileri ve mutlulugu kazanamazsiniz...
    Mucevher isi yapan bir tanidik gayrimuslim kordonda sahip oldugu daireleri 2013 ve 2014 te satmisti sonra napti bilmiyorum ama urla da oturdugu villaya siz ona saray yavrusu deyin kira ödüyor...;)
    Ytd

"Bir ülkenin bağımsızlığı yabancıların lütuf ve merhametine bırakılamaz."M.Kemal ATATÜRK
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
     Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku
    Temel ekonomik veriler ..!!
    Üretimde ve tüketimde dışa bagımlılık..!!!
    Kredi genişlemesi.!!
    Cari açık.!!
    Bütçe açığı.!!
    Giderek artanİşsizlik verileri..!!
    Teknik iflasın 2023 yulına dek ertelenmesi.!!
    Turizm gelirleri..!!
    Sürekli karşılıksız para basma.!!
    Hızla yükselen enflasyon
    Sürekli vatandaşın azalan real alım gücü.!!
    Sürekli artan Vatandaşın temel giderleri.!!
    CDS oranınız..!! 500-600 baz puan civarında
    Sürekli düşen ülke notu.!!
    Vadesi gelen ve gelecek milyarlarca dolar dış borç
    Yabancıların finans sisteminden kaçmaları
    Kimse artık ekonomi yönetimine güvenmiyor.!!
    Kimse önünü göremiyor.!!
    Pandemi salgını.!!
    Kısacası tulumbada su kalmadı.!!
    İspanya örneği.!!
    Emlak balonu.!!
    https://m.youtube.com/watch?v=gKJaULg56Kw
    Sn bosforos;
    Siz ve çoğu kişi öyle düşünüyor da, Dışarıda hayat hiçte öyle değil...
    Az önce işten gelirken dikkatimi çekti..
    İstanbul da;topkapi -mescidiselam traway yolu üzerinde künefeci açmış, başkası da bitişiğin de döner burgerci açmış, kaldırımda masalar full dolu..Millet oturacak yer bulamıyor...
    Bunun haricinde İstanbul da her taraf, lüks nargile kafe restoran..Hepsi de iş yapıyor..Araba galerileri, daire parasına araba satıyor...
    .Eeee .Bu millet o harcamaları için öpücük vermiyor herhalde.!..
    Sonuçta;Bu Ülke de, Elden ele dolaşan para var..Amma eski ,kirli para,amma taze, sıcak para...
    Bugün altına, dövize akan para.. Yarın yön değiştirir, farklı sektörlere akar...
    Son cümle de; Türk Milleti uyanıktir.. İşini bilir..:-)

4. Türkiye'nin kendine has dinamikleri var. Bir süre yatay seyertse de, iyi yapılmış bir g.menkul yatırımı hiçbir zaman yatırımcısını enflasyona ezdirmemiştir. Tersine, satan kolay kolay yerine koyamaz. Hisse senedi yatırımındaki gibi trader olmak, trendleri doğru yakalamak gerekir ki çoğumuzun buna vakti ve eforu yok. Ha bir de çok net bir gerçek var. Arz yok ... Pandemi istediği kadar devam etsin(fazla abartmasın tabi) Yeni konut olmadıktan sonra neye göre ev fiyatları inecek? Ekonomik kriz varsa, krizde parası aksine değerlenen (ama altında ama dövizde) onbinlerce insan var...Bu insanlar da, mevduat faizleri yükselişe geçse dahi, enflasyona ezileceğini bildiği için yine yeniden konut veya arsa yatırımına yönelecektir. Kendime ve çervreme tavsiyem uygun fiyata ,hele de beğendiği bir yatırım seçeneği varsa hiç dip avcılığı yapmadan kendi şartlarına uygun bir yatırım yapmaları yönünde.

5.  Alıntı Originally Posted by Kar_Adam Yazıyı Oku
    Sn bosforos;
    Siz ve çoğu kişi öyle düşünüyor da, Dışarıda hayat hiçte öyle değil...
    Az önce işten gelirken dikkatimi çekti..
    İstanbul da;topkapi -mescidiselam traway yolu üzerinde künefeci açmış, başkası da bitişiğin de döner burgerci açmış, kaldırımda masalar full dolu..Millet oturacak yer bulamıyor...
    Bunun haricinde İstanbul da her taraf, lüks nargile kafe restoran..Hepsi de iş yapıyor..Araba galerileri, daire parasına araba satıyor...
    .Eeee .Bu millet o harcamaları için öpücük vermiyor herhalde.!..
    Sonuçta;Bu Ülke de, Elden ele dolaşan para var..Amma eski ,kirli para,amma taze, sıcak para...
    Bugün altına, dövize akan para.. Yarın yön değiştirir, farklı sektörlere akar...
    Son cümle de; Türk Milleti uyanıktir.. İşini bilir..:-)
    Kazın ayagı öyle değil...
    Gecen alt gelir grubundaki elemanlarla oturuyoruz alt gelir dediysem yeni mezun bilgisayar muhendisleri fln var.Tabi evlilik fln dusundukleri icin kısıyolar her seyden.
    Bir arkadasim da audi araba alcam 200 bin hazirladim bakiniyorum dedi soz ekonomiden acildi dedi ki kafeler dolu herkes araba aliyor luks fln kendisi emlak danismani bizim evler milyon euroluk gidiyor satiliyor dedi kafeler de herkes tiklim tiklim kriz yok dedi.
    Ona dedim ki ulan sen iyi ortamda takiliyon babanin serveti var luks yerde kirada oturup komisyon usulu calistigin icin maas yan gelirlerin yuksek....burdakilerin yarisi issiz diger yarisi da maasini enfladyona karsi koruyamayip kit kanaat para biriktiriyor.
    Yani demem o ki kriz cok feci var 3 4 yildir ve agir agir daha da derinlesiyor.
    Öyle muhitler var ki kriz firtina gibi esiyor onlari....
    Sehrin gobeginde muhitlerde cocuklarini birakip evde en buyuk cocuguna yakindaki tarim alanlarina yevmiyelik giden kadinlar var.
    Emekli ve isciler ve memurlar bir kere markete girdiklerinde en az 300 fln birakiyorlar.
    Enflasyon ve issizligin oldugu yerde millet bilir isini para var ya herkeste laflari bos seylerdir.
    Ya takildiginiz muhiti degistirip halka inin ya da iktisadin temel gostergelerine inanin....

6. bence sen matematik bilmiyorsun! yeterli eğitim almamış olabilirsin. sorun değil.

alaha sana gerçek bir hikaye; sallama değil!

2014 te evi satıp parası ile 400bin$ lık fiziki külçe altın almıştım. şimdi bu hafta gittim baktım aynı evin fiyatı 180bin$ a düşmüş. benim para ise şimdi oldu 700bin$. :-)

Olayın özeti budur!!! Bana o zaman çok martaval okuyan olmuştu. Ben kimseyi dinlemedim evimi sattım fiziki külçe altınımı aldım bankadaki kasama koydum.

2022 sonunda aynı para ile sattığım daireyi değil komple o apartmanı satın alacacağım! Muhtelemen evin fiyatı dolardaki bu artışla 100bin$ değerinin altına iner, Altında onsu 3000$ üstüne atarsa benim para en az 1.2milyon$ eder.

Gider tiko peşin para verip 12 tane daireyi 2022 Aralık ayında satın alırım kısmetse! :-)

Alıntı Originally Posted by seenop Yazıyı Oku
    Türkiye'nin kendine has dinamikleri var. Bir süre yatay seyertse de, iyi yapılmış bir g.menkul yatırımı hiçbir zaman yatırımcısını enflasyona ezdirmemiştir. Tersine, satan kolay kolay yerine koyamaz. Hisse senedi yatırımındaki gibi trader olmak, trendleri doğru yakalamak gerekir ki çoğumuzun buna vakti ve eforu yok. Ha bir de çok net bir gerçek var. Arz yok ... Pandemi istediği kadar devam etsin(fazla abartmasın tabi) Yeni konut olmadıktan sonra neye göre ev fiyatları inecek? Ekonomik kriz varsa, krizde parası aksine değerlenen (ama altında ama dövizde) onbinlerce insan var...Bu insanlar da, mevduat faizleri yükselişe geçse dahi, enflasyona ezileceğini bildiği için yine yeniden konut veya arsa yatırımına yönelecektir. Kendime ve çervreme tavsiyem uygun fiyata ,hele de beğendiği bir yatırım seçeneği varsa hiç dip avcılığı yapmadan kendi şartlarına uygun bir yatırım yapmaları yönünde.

Maalesef ülkece zor günlere gireceğiz... Ama enseyi karartmak yok çünkü bu döngü olmak zorunda... Yatırıma gelince bende 2012 de aldığım hektaşları 2018 de çıktım ama 2017 den beri altın topluyorum.. Kesinlikle kirada olan mülklerimi satmam.. Olaya ecek acak tarzı bakarsak hepimiz toprağın altın girelim gömsünler kurtulalım..Yatırımda sepet gerçeği en az zararla bu işten dimdik çıkmanızı sağlar.. Biliyorum piyasa berbat olacak ama ben sepet hisse senetlerinide koymaya başladım.. İlave mülk nasıl alırım altın pozisyonu 2700 ons u geçerde son golü atacağım derse bende golü atarım.. Sepet yapın gücünüze göre evinizde olsun.. Yarın hiperenflasyon geldiğinde 2000 olan kiranız 6000 olursa mal sahibinize ödemeyeceğim mi diyeceksiniz!!! oldu suyundanda koy! Sade vatandaş için güçlü olmanın kuralı ev sahibi olmaktır.. Bizim gibi esnaf isen ev ve dükkan sahibi olacaksın.. Yoksa gelen vurur giden vurur .. Svg ler.

8. Değer yatirimi....
    Turkiye de bu olmaz deger yatirimi ne demek haksiz da degil ama deger olusmayacaksa emlak ve ev yatirimlari da oyle eskisi gibi olmaz...
    Emlakta arsa favorim...
    Ev yatirimi tatmin etmiyor arsa kadar...
    EhucPnfU4AAx0vn.jpeg

Sayfa 760/1002 İlkİlk ... 260660710750758759760761762770810860 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •