Special Days Image
Sayfa 219/486 İlkİlk ... 119169209217218219220221229269319 ... SonSon
Arama sonucu : 3888 madde; 1,745 - 1,752 arası.

Konu: USAK - Uşak Seramik

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,011
     Alıntı Originally Posted by tarkank Yazıyı Oku
    Usakcılar naptınız bilanço kotu geldi gibi.bakalım spek yarın napcak
    Borclarda bi miktar azalma olmuştur umarim.. yurtdisindayim, haftasonuna kadar bilancoyu inceleme imkanim pek olmayacak, hayirli olmasını dilerim ama salarlarsa da 2 sene vadeli toplamaya devam derim

2. 2 sene sonraki hedef noktanız neresi acaba sorabilir miyim?

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

4. burasıda amma sessizmiş biraz aldık bakalım hayırlısı olur inşallah

5.  Alıntı Originally Posted by karakaya88 Yazıyı Oku
    burasıda amma sessizmiş biraz aldık bakalım hayırlısı olur inşallah
    Sessizlik iyidir kafanı yorma

6.  Alıntı Originally Posted by emekli2 Yazıyı Oku
    uzun süredir uşak seramik arafta bekilyor neyi bekliyor. borsada böyle fırsat barındıran hisse sayısı iki elin parmakları sayısını geçmez. gelelim uşak seramiğe,
    43 milyon ödenmiş sermaye yıl sonu ciro hedefi 270 ila 300 milyon arası yani ortalama hisse başı 7 tl ciro. sanayi şirketi olarak %10 karla çalışsa (ki uşak %25 faaliyet karı ile çalışıyor. normal şartlarda net kar marjının %20 olması normaldir) hissenin ederi minimum 7 tl olur. benim uşak seramiğin mevcut kapasitesiyle nihai olarak, 450-500 milyon ciro ve % 20 kar marjı ile 90 milyon kar yazma kapasitesinin oldugunu düşünüyorum. ancak neden olmuyor. şirket yatırım yaptı. borçlandı. faiz ve ana para borç ödüyor. bu borç ömür boyu ödenecek degil,elbette zaman içinde borç biterken, faiz giderleri sıfırlanacak. bu ne demek? hisse 18-24 tl ye kadar çıkabilir demek. ilk defa son 4 çeyrektir özkaynak artışı %20-30 aralıklarında devam ediyor. 2018 de benim görüşüm, özkaynak artışı şiddetlenerek artacaktır. Yani borç ödendikçe özkaynak artacak ve özkaynak tutarı maddi duran varlık tutarının üzerine çıktığında borç bitti, artık karların ya dagıtılması, ya da yeni yatırımlara yöneltilmesi aşamasına gelinecektir. Tabi o aşama ya gelindiğinde hisse fiyatı çoktan onu fiyatlanmış olacaktır. asıl olan, bunu dogru tahmin ederek yatırım yapmaktır.yoksa şu an normal şartlarda kar edip de dagıtan şirketlerde öyle uçuk paralar kazanmak zor. Benim gözümde şu an uşak seramik tam bir 10 luk hissedir. bu tür hisseler meşhur twiter fenomenlerinin listelerine şu anda girmezler ancak hisse temettü ödeme aşamasına geldiğinde o listelere girmeye başlar. tabi o listeye girerken de fiyatı çoktan 10 tl nin üstünde olacaktır.

Bu kerhane karısı kılıklı şirketin temettü ödediğini rüyanda gördün herhal, ya da gaipten haber alma kapasitesine sahipsin

7.  Alıntı Originally Posted by mubas Yazıyı Oku
    Bu kerhane karısı kılıklı şirketin temettü ödediğini rüyanda gördün herhal, ya da gaipten haber alma kapasitesine sahipsin
    Borçlar ödenmeden o yazdıkların masal

8. Sıçtı habermi var

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 219/486 İlkİlk ... 119169209217218219220221229269319 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •