Sayfa 297/486 İlkİlk ... 197247287295296297298299307347397 ... SonSon
Arama sonucu : 3888 madde; 2,369 - 2,376 arası.

Konu: USAK - Uşak Seramik

1. buralarda bu muhabbetler bitmez,malını satıp aşagıdan almak isteyen kötüler,alıp da yukardan satmak isteyen ucuz der.Netice şu anki piyasada bedelli artırımını tamamlamış bir şirket var.Bistte seans içinde bir hisse alıp sabahında bedelliyle uyanmak var.bu yüzden rahatım.sermayesi 100 milyon.özsermayesi 179 milyon.p/d değeri oanı:0,52 (egsere göre ucuz0,75) defter değeri:1,79 TL.Bundan sonra yapılacak tek şey beklemek.Piyasa bozarda endeks aşagılara gelirse elle gelen düğün bayram der tutarız.gerisi boşşş...

2. Evet bu birleşme haberi şuan yönetim kurulunun aldığı bir karar SPK nin onayladığı bir karar değil bu işi bilmiyor larsa öğrensinler spk eksik evrak kabul etmez ilkönce bir uzman kuruluşa değerleme yatırmaları lazım onuda biz yatırımcılarla paylaşması lazım bakalım şirket nasıl bir şirket sonra spk incelesin ve kararını versin inşallah iyi olur hakkımızda hayırlısı olur tavsiyem benim canım sıkıldıkça açıyorum YouTube yi şirketin videoları ni izliyorum.y.t.d

General Mobile 4G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Bazıları devamlı olumsuzluk pompalıyor buradan. Kağıtta olumsuzluklar zaten satıldı. Bedelli olumsuzluktu satıldı. Şirketin bedelli parası cebe girdi. Finansal yapısı güclendi. Aşağı düsmezmi düser. Ama buradaki insanlar kağidîn speği gibi olumsuzluklar pompaliyor. Korkmayin kardesim Uşak bu fiyatlardan cok güzel firsatlar verecek. Trade yapmaya calisin paraniz varsa maliyet dusurun. Guzel gunler yakindir.

SM-N9005 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by u100@30 Yazıyı Oku
    İşte bu yüzden patron çok önemli. Yatırımcının güveni nasıl sarsılır, temeli güçlü şirket nasıl hiç edilir gerçek bir tez konusu bu Uşak. Patronu nedeniyle alınmayacak şirketler grubuma ekledim. Mndrs, doğan grubu , ihlas grubu , zorlu grubu , Galip kagitlari , yatırım ortaklıkları gibi kendi yasaklı listemde artık bu Uşak..

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    . Borsada eskisiniz ve tecrubelisiniz belli...yazdıklarınız tumu bende de yasaklı,okuyunca şaşırdım bu kadarmı aynı olur dedim,gsd nin sahibide aday bende...svg
    @karahanager

5.  Alıntı Originally Posted by bt1975 Yazıyı Oku
    Bu tip çağrı fiyatının spot fiyatın üstünde veren satın alınacak şirketin değerleme rapor ile edinim değerini açıklamadan gönüllü çağrı yapan ve bunu gerçekleştiren bir firma söylerseniz ben aksini iddia etmeyi bırakırım ama bu tip bir örnek hiç duymadım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    yapılan gönüllü bir çağrı değildir.
    suan sadece birleşme ile ilgili yünetim kararı alındı.ve bu birleşme kararı önemli nitelikteki bir işlem olduğu için ayrılma hakkı 30 günlük ao.ların ortalamasıdır.ve bu ayrılma hakkı ilk açıklamada belirtilmek zorundadır.bu rakamda bir hata varsa zaten düzelir.

süreci şöyle özetleyim;
    bilançolar açıklanacak şubat
    bilançolardan sonra şirketlerin uzman kuruluş raporları hazırlanacak.açıklanınca merak ettiğiniz konuları burada göreceksiniz.
    spk ya başvuru muhtemelen mart başı
    spk nın cevabı nisan diyelim
    spk nın olumlu cevap vermesi durumunda genel kurul kararı alınmasıyla ilgili yönetim kurulu kararı,
    genel kurul mayıs
    birleşme işlemi olumlu sonuçlanırsa, genel kurula katılıp şerh düşenler için ayrılma hakkı kullanımı , mayıs sonu

bu normal prosedür ve tahmini tarihlerdir.çünkü genel kurul tarihini soranlar var.daha bilanço,uzman kuruluş raporu.başvuru ve sonucu yokken ortada genel kurul nasıl yapılsın. 2018 yılı genel kurulu harıcınde ayrı bir olağanüstü genel kurul şeklinde bile olabilir.
    şirketin bu süreçte alacağı tavır ve ciddiyet bu süreci uzatıp kısaltabilir.özellikle uzatma konusunun ucu açık.
    şöyleki spk.ya başvuru sırasında gerekli evrakların tamamının doğru ve eksıksız bir şekilde hazırlanması gerkiyor.yoksa spk nın muhtemelen 30 günde vereceği cevap ,yeni evrak talepleriyle uzadıkça uzar. birleşme ile ilgili genel kurulun bilanço tarihi önemli olmakla birlikte tahminen ağustos sonuna kadar bitmesi gerekir.yoksa süreç bozulur.
    bedelli sermaye arttırımı aralıkta başlayıp ocakta bitti.. spk.ya başvuru 12 aylıklarla yapılacaktır.uzman kuruluş raporu soru işareti bırakmayacak netlikte olmalıdır.spk sürecinde sonucu değiştirecek herhangi bir değişiklik te ek uzman kuruluş raporu gerektirebilir.
    gelelim 5 milyon sınırı meselesine.bu tür sınırlamalar, sanırım son adana genel kurulu hariç tamamında vardı ve bazılarında bu oran geçmişti.bu durum için bir sonraki maddede
    eğer bu rakam geçerse ne olacağı tekrar oylanıyor.yapılacak işlem şirketin lehine ise tabiki bu rakamın yükseltilmesi kabul ediliyor ve birleşme önerisi genel kurul onayından geçiyor.bunun aksini bir genel kurulda yaşadım ancak zaten bunun olacağı %99 garantiydi benim gözümde.
    risksiz kolay para yok.alınacak riski bilgi ve tecrübe ile en aza indirgemek esastır.
    bu arda hayatımda ilk kez usak hissesi aldım.şirketin temel verilerini ve patronun ciddiyetini bilmiyorum.ancak 3 gündür şirketle görüşme konusunda yaşadıklarım kocaman bir eksi olarak şirket hanesine yazılmıştır.ayrıca birleşmenin ertesi günü bu kararın açıklanması da ilginçtir.önümüzdeki süreçte şirketin hızlı davranması bu olumsuz düşüncemi değiştirebilir.

yatırım tavsiyesi değildir

egpro pimas birlesmesinde pay geri alim limiti yoktu. iyiniyetli bir durum olsa alim limiti konmaz. 5milyon lotu illaki geri veren olur. bu da birlesme olmayacak demektir. hele ki bedelliden sonra bu kadar tahta derinlesmisken. hissenin temelinden ziyade patronaj sikintili. halka aciklik orani da mide bulandiriyor. davul ky nin sirtinda tokmak ise patronlarda. spek kagit. alan alir satan satar ben biraz izlerim

7. Ben inaniyorumki çok kisa surede kagit 1.10- 1.20 arasina kendini atacak ve oralarda biraz oyalandiktan sonra 1.40 seviyesine kadar gelecek.

.

SM-N9005 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. 3-4 ay sonraki içi boş kıytırık bir şirketle birleşme haberinin pek bir önemi yok bence.alım satım kararını etkileyecek birşey değil yani.
    1 tavanlık uzaklıktaki bir fiyattan bahsediyoruz altı üstü.Son gün tavan yapar ,kimse katılmaz endişelenmeyin
    Son 2 gün motorlar yavaşladı.dursun iyice soğusun bir bakalım.90 lar da takılsın yeter ki.
    Ytd

Sayfa 297/486 İlkİlk ... 197247287295296297298299307347397 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •