Special Days Image
Sayfa 184/486 İlkİlk ... 84134174182183184185186194234284 ... SonSon
Arama sonucu : 3888 madde; 1,465 - 1,472 arası.

Konu: USAK - Uşak Seramik

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,011
     Alıntı Originally Posted by traderage Yazıyı Oku
    Oyak Yatırımın araştırma raporunu okuyunca benim de dikkatimi çekmişti. Ama patron kağıdıymış.Biraz karla çıktım, gidiyorum. Bu bile bana fazlasıyla yeter. Patron kağıtlarından bir hayır gelmez genelde. Piyasadaki senetlerin dağılımına göre istedikleri zaman, istedikleri gibi bilanço açıklarlar. Çıkarlarına göre oyun içinde yeni kurallar koyarlar. Sizin elinizdeki kağıtları almadan o dediğiniz rakamlara gitmesi hayal. O kadar büyük şirket varken, böyle patron şirketlerine yatırım yapmak zaman ve para kaybı bence.Hepinize bol şanslar.
    haklı olabilirsiniz., patron hissesi.
    ama yatırımlarını bitirmiş, sermayesi kadar yıllık faaliyet karı üretme kapasitesine ulaşmış, ve bu fiyatta fazla şirket de yok borsada. bütün paramı asla bu hisseye yatırmam, ama uzun vadeli olarak sermayemin enaz %10'u enfazla %25'i sürekli bu hissede olacak.
    ytd.

3. bu hisse daha 1,5 yıl önce günlük 5-20 milyon lot günlük işlem yapıyordu. hiç unutmam 1,1 den 1,35 giderken bir günde 35 milyon işlem hacmi yapmıştı. yani piyasadaki toplam hisseden daha fazla işlem hacmi. oysa yaklaşık 1 yıldır günlük işlem hacimleri 2-4 milyon arasında geziniyor ve hisse %100 den fazla prim yapmış. bunu yorumlayacak üstat var mı?

4. 2017/6 aylık bilanço 9 Agustos ta yayınlanmış. 10 agustos ta 3,40 ı görüp düşüş trendine girmiş. ancak 6 aylık bilanço açıklanana kadar 10 mayıs tan (3 aylık bilançonun açıklandığı tarih) 9 Agustos arasında 2,40 tan 3,40 kadar yükselmiş. 9 aylık iyi gelecek diye bekleniyor ama şu ana kadar herhangi bir hamle gelmedi. bu bana çok garip geldi. değişik hesaplar dönüyor.

5. İşte bu oyunlar yüzünden bilanço açıklandığında bu adam zaten her haltı biliyordu diye kendinizi tutun.para kazandırmayın ciğersize

6. Ayrıca bilançoda üç kağıtçılık yapacaklarını düşünüyorum

7. Hacim çok düşük. Oyakyatırım bu kağıdın neresini beğenmiş anlamış değilim. Bugün aşağıda kapatarak teknikte hafif alış sinyali yakmış.

8. Cümleten hayırlı geceler.
    Şimdiden teknikten felan anlamadığımı söylemek isterim, size sadece ufak bir uşak maceramı anlatmak istedim 2011 yılının son ayı idi sanırım bedelli sermaye arttırmıştı 18 tl lerdeydi bölünmeden önce yanlış olmasın takibe aldım. Yeni evliyiz ve altınları yeni bozdurmuştum hadi bir şansımızı deneyelim diyerek 7.30 tl den girmiştim ki kağıt 18 lerden soluksuz gelmişti bunun dibide olmaz dedik 7.30 'dan soluksuz 3 leri görmüştük. Dicem o ki zarar ziyanla büyük bir tecrübe ettik dedik cana gelmesin diye avuttuk kendimizi, neyse nasip yine bu zamanlaraymis tekrar kâğıda geldim birşey olmamış gibi ama simdi şükür toparladık hayatımızı yani keyif için takip ediyorum desemde aklım halen o kaybettiğim meblada. Tekrar yaşayıp göreceğiz ama simdi uzunca bir süre buradayım yani hikaye bıraktığım yerden devam ediyor.
    Belki yükselir belki düşer ama agresif ve 6 senedir uykuda olan bir kâğıt.
    Belki bizde birgün kazanırız beklemeye devam...hepimize bol şanslar...

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 184/486 İlkİlk ... 84134174182183184185186194234284 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •