Sayfa 199/486 İlkİlk ... 99149189197198199200201209249299 ... SonSon
Arama sonucu : 3888 madde; 1,585 - 1,592 arası.

Konu: USAK - Uşak Seramik

1.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Arkadaşım keşke senin dediğin gibi olsa.

2.5 milyon nereden harcanacak? Tabi ki kardan.
    Eğer 2.5 milyon kar beyan edilseydi, yüzde 25 vergi ödenecekti, kasada 1.875 bin TL kalacaktı.
    2.5 Milyon kardan bağış yapılınca kasadan 2.5 milyon eksilmiş olacak.

Sonuç; 2,5 milyon Bağış Yapmanın şirkete maliyeti 625 bin (vergi) yi kar sayarsak 1.875 bin TL.

Haaa bu bağış nedeniyle bir takım yeni işler alınması vs hesaplanıyorsa o zaman başka bir hesap yapmak gerekir.
    o öyle degil. muhasebeci tanıdıgın varsa sorup ögrenebilirsin. bu tür bagışlar eger şirketin esas sözleşmesinde varsa, yapılabilir ve ödenecek vergiye (kdv ve kurumlar vergisi) mahsup edilir.koç ve sabancı şirketleri her yıl düzenli olarak kendi vakıf faaliyetlerine göze batmamak şartıyla bütçe aktarırlar

2.  Alıntı Originally Posted by traderage Yazıyı Oku
    adamlar milletin parasını soyarak, imam hatip lisesi yaptırıyor, vergi kaçırıyor, üstünü de kasadan denkleştiriyor.... bir de okul yaptırdı diye kahraman oluyor. Bir taşla 5 kuş vuruyor.
    İmam Hatip yaptırdığı bilgisine nasıl ulaştınız haber kaynağını yazarmısınız merak ettim .

GT-I8552 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bilinsin ki çakalların hükmü kurt ayağa kalkana kadardır.

3.  Alıntı Originally Posted by alibey Yazıyı Oku
    İmam Hatip yaptırdığı bilgisine nasıl ulaştınız haber kaynağını yazarmısınız merak ettim .

***USAK*** UŞAK SERAMİK SANAYİİ A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel)

***USAK*** UŞAK SERAMİK SANAYİİ A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

İlgili Şirketler []
    İlgili Fonlar []
    Türkçe
    Özel Durum Açıklaması (Genel)

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
    Hayır (No)
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
    Hayır (No)
    Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
    -
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
    Hayır (No)
    Bildirim İçeriği

Açıklamalar

Şirketimiz Bağış ve Yardımlar kapsamında Uşak ili Banaz İlçesinde 8+8 derslik Anadolu imam hatip lisesi yaptırarak 07.12.2017 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığınca kullanılmak üzere Uşak İl Özel İadaresine Devir işlemi yapılmıştır. İlgili okul için Bağış ve yardımlar kapsamında 2.494.155,03 TL harcama yapılmış olup, 2017 Kurum kazancından indirim konusu yapılarak 2017 Olağan Genel Kurulunda Bağış ve yardımlar kalemi içerisinde genel kurulun onayına sunulacaktır.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/644727

BIST
    08 Aralık 2017 11:12

4. Demekki inşaat en az1 yıl önce başlamış.

Bilinsin ki çakalların hükmü kurt ayağa kalkana kadardır.

Alıntı Originally Posted by emekli2 Yazıyı Oku
    o öyle degil. muhasebeci tanıdıgın varsa sorup ögrenebilirsin. bu tür bagışlar eger şirketin esas sözleşmesinde varsa, yapılabilir ve ödenecek vergiye (kdv ve kurumlar vergisi) mahsup edilir.koç ve sabancı şirketleri her yıl düzenli olarak kendi vakıf faaliyetlerine göze batmamak şartıyla bütçe aktarırlar
    Arkadaşım şu an araştıramayacağım ama bildiği kadarıyla yazayım.
    Kurum kazancının yüzde 5 ini geçecek bağışlar gider olarak yazılamıyor. Yani 10 milyon vergi öncesi kar ederseniz, 500 bin lira gider gösterebilirsiniz. Ya da başka deyişle 2,5 milyonun tamamını gider gösterebilmesi için 50 milyon vergi öncesi kar elde etmesi gerekir.

Benim bildiğim bağışlar belli ölçüde (%5) gider yazılabiliyor, Yani vergi matrahı hesaplanırken gider yazılıyor.
    Sizin dediğiniz gibi vergiden düşülmesi konusunu bilmiyorum. Hiç duymadım.
    Kaynak gösterebilir misiniz?

.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

7. Yapma bole menim babam.. bah yabanci ufak ufak yokliyi.. çoh beklersen kapıvıracahlar ucuzdan malları.. akyatirim kustu zati tüm malini.. daha ne galdi.. fonudami istisin ki.. neyse..yine de sen bilirsin agam..
    Yazdığım hiç bir ileti Yatırım Tavsiyesi Değildir...

8. A7694614-45BC-47E3-AABB-D8D9F321F606.jpg
    Derinlıhhh

Ha bu arada Z-K seviyamda 210 olmiştir..
    Yazdığım hiç bir ileti Yatırım Tavsiyesi Değildir...

Sayfa 199/486 İlkİlk ... 99149189197198199200201209249299 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •