Sayfa 270/486 İlkİlk ... 170220260268269270271272280320370 ... SonSon
Arama sonucu : 3888 madde; 2,153 - 2,160 arası.

Konu: USAK - Uşak Seramik

1. Sanırım neredeyse birileri tum kyyi buna toplamıs bunu beklenti olusturarak surekli kullanıp al sata dondurebilirler ky her yukselis basladı sandıkca onlar reelize eder ve zamanla bunalan ky pes edebilir 10 15 yıllı gecmisine bakınca zaten dogru durus 2 kez hareket etmis ama kalıcı olamamıs geri donmus eger bir sirketin yonetici tayfası sirketine sahi cıktıgı gibi hissesinede sahip cıkarsa o hisse yıllarca ivme yapıp sirkette itibarlı hale geliyor yoksada 5 6 yılda bir vurgun yapıp kendilerine sovduruyorlar. Eninde sonunda ya batıyor yada elden cıkıyor. Bt1975 guzel analiz yapmıs.

2.  Alıntı Originally Posted by bt1975 Yazıyı Oku
    Benim dediğim net kendi şirketinin hissesine patron 1 tl vermemiş

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yalnış anlaşılmasın ,herkes yorumunu yapsın ama Bu tip yorumlar için erken olduğunu düşünüyorum ben naçizane.
    Şirketin %46 sına sahip 3 ortağın da sermaye arttırımına katılmaması ve paylarının %20 ye düşmesi pek akla yatkın bir durum değil.
    (3.ocak kapa gönderilene göre)
    Bu ortakların bu operasyona girmesi ve kağıdı aşağıya baskılıyarak kullanıulmayan rüçhanları birincilden toplaması bir şirket patronu için etik ve ahlaki değil ama malesef bu adamlar halka açıklığı bu şekilde kullanıyorlar.
    Öngörüde bulunabilmemiz için bence ptesi akşamı sonrası çıkan manzarayı incelememiz ve yorumlamamız gerekiyor.
    Sermaye yapısının son durumunu kapa göndermek zorundalar.göndersinler bakalım.
    Diğer taraftan yatırım fonuna atılan 4 milyona yakın mal da operasyonun başka bir ayağı mı?Bu fon hangi fon ve ne kadar tutacak elinde? Benim fona mal atılması çok hoşuma gitmez ama erken konuşmayalım yine.belki de çok tutmaz çıkar ufak bir karla.
    Teknikçilere bakıyorum 90-80-70 ihtimallerinden söz etmeye başladılar.95-97 altını gösterip stopları patlatabilirler mal dökmek istiyorlarsa..
    Patronun ne istediği önemli.Ama şu var 1 in altında ne kadar tutarlarsa o kadar mal kaptırırlar gibi duruyor artık bu saatten sonra.
    İzleyelim görelim..
    Ytd

Gelecekle ilgili öngörü yapabilmemiz için

3. USAK - Uşak Seramik

Alıntı Originally Posted by Black Diamond Yazıyı Oku
    Yalnış anlaşılmasın ,herkes yorumunu yapsın ama Bu tip yorumlar için erken olduğunu düşünüyorum ben naçizane.
    Şirketin %46 sına sahip 3 ortağın da sermaye arttırımına katılmaması ve paylarının %20 ye düşmesi pek akla yatkın bir durum değil.
    (3.ocak kapa gönderilene göre)
    Bu ortakların bu operasyona girmesi ve kağıdı aşağıya baskılıyarak kullanıulmayan rüçhanları birincilden toplaması bir şirket patronu için etik ve ahlaki değil ama malesef bu adamlar halka açıklığı bu şekilde kullanıyorlar.
    Öngörüde bulunabilmemiz için bence ptesi akşamı sonrası çıkan manzarayı incelememiz ve yorumlamamız gerekiyor.
    Sermaye yapısının son durumunu kapa göndermek zorundalar.göndersinler bakalım.
    Diğer taraftan yatırım fonuna atılan 4 milyona yakın mal da operasyonun başka bir ayağı mı?Bu fon hangi fon ve ne kadar tutacak elinde? Benim fona mal atılması çok hoşuma gitmez ama erken konuşmayalım yine.belki de çok tutmaz çıkar ufak bir karla.
    Teknikçilere bakıyorum 90-80-70 ihtimallerinden söz etmeye başladılar.95-97 altını gösterip stopları patlatabilirler mal dökmek istiyorlarsa..
    Patronun ne istediği önemli.Ama şu var 1 in altında ne kadar tutarlarsa o kadar mal kaptırırlar gibi duruyor artık bu saatten sonra.
    İzleyelim görelim..
    Ytd

Gelecekle ilgili öngörü yapabilmemiz için
    Arkadaşım ben gerçekleri yazdım patronlar yada elinde %5 üzerinde hisse bulunanlar diyelim bedelliye katılmamışlar bu gayet açık aşağıda son iki gün hariç 3 ve 4 ocağın genel takasları var A1 günlerdir elinde olmayan kağıdı satıyor bu çok riskli çünkü temerrüde düşebilir bu risk sattığı kadar elinde hisse olan biri tarafından yapılırsa risksiz bir işlem olur. Yatırım fonu ise son iki gün hariç elinde 2.3 milyon lot kalmış Perşembe cuma satmadıysa biliyosunuz ki aracı kurum dağılımları son iki günlük işlemleri genelde göstermez ama son günkü işlemleri hesaba katarsanız bulabilirsiniz hepsini atıyorum inceleyince Pazartesi akşamını beklemeye gerek olmadığını görürsünüz.

A1-Marbaş-invest günlerdir elinde olmayan hisseyi satıyolar onun için bunun adını şimdiden koyabilirsiniz

4. Neyi gördük şimdi ben tam anlamadım .aydınlatırsanız sevinirim.
    Yazınızdan anladıklarımı özetlersem,
    Patron ve Ortaklar bedelliye katılmadı ve ortaklık payları azaldı?
    (yani patronu kendi hissesine 1 tl bile değer biçmiyor.bu demektir ki fiyat aşağı gelecek)
    A1 ve yandaşları elinde olmayan 25-26 milyon malı sattı.(zaten adı üstünde açığa satış). Bu çok riskli ama bu riske girdiler.
    Yatırım fonu malın yarısını hemen satmış.

Ben bunları anladım.başka birşey anlamadım.

Ayrıca A1 ve yandaşları cuma günü 12 milyon lot alım yaptı.Muhtemelen 13 milyon da ptesi alacaklar.Bunu neden dikkate almadınız bu hesaplarda? Gerçek ise o da gerçek değil mi?

Dediğim gibi çok güzel bir operasyonun sonuna geliyoruz.Patronun da müsade etmesi ile (ya bilinçli ya da gücü olmadığından ) 8 kurum üzerinden operasyon başarı ile tamamlanmış görünüyor.

Ben yukardaki takas ve işlemlerde bir sıkıntı görmüyorum.
    Son 2 günkü satışlarda A1 ve yandaşları 9 milyon satmış.satmış da İŞ+OYAK+DENİZ+AK 6 milyon almış.ilave olarak da kullanılmayan 12 milyonu aldılar.Sadece satışlara değil kimin aldığına da bakmak lazım.
    Yat fonuna atılan malın yarısının hemen patronun kasası Oyak a geri alınması benim için olumlu.Kalanı da hemen geçerse sevinirim.

Sonuç olarak hiçbirşey göründüğü gibi değil zaten.40 tilki var çuvalda.Patronun aklını okumak lazım ama çok zor.
    Salı günü yeni sermaye yapısı ile ilgili bilgi gönderecekler mi? Onu bir görelim bakalım.
    Salıdan sonra top palada..ister 95 i kırar stopları patlatır.ister hemen 1.20 üstüne atıp kimseyi bulaştırmaz.ister 1-1.10 arasında birkaç ay tutup bezdirir.Onu da elinde 60-70 milyon mal olan patron düşünsün
    Ytd

5.  Alıntı Originally Posted by Black Diamond Yazıyı Oku
    Neyi gördük şimdi ben tam anlamadım .aydınlatırsanız sevinirim.
    Yazınızdan anladıklarımı özetlersem,
    Patron ve Ortaklar bedelliye katılmadı ve ortaklık payları azaldı?
    (yani patronu kendi hissesine 1 tl bile değer biçmiyor.bu demektir ki fiyat aşağı gelecek)
    A1 ve yandaşları elinde olmayan 25-26 milyon malı sattı.(zaten adı üstünde açığa satış). Bu çok riskli ama bu riske girdiler.
    Yatırım fonu malın yarısını hemen satmış.

Ben bunları anladım.başka birşey anlamadım.

Ayrıca A1 ve yandaşları cuma günü 12 milyon lot alım yaptı.Muhtemelen 13 milyon da ptesi alacaklar.Bunu neden dikkate almadınız bu hesaplarda? Gerçek ise o da gerçek değil mi?

Dediğim gibi çok güzel bir operasyonun sonuna geliyoruz.Patronun da müsade etmesi ile (ya bilinçli ya da gücü olmadığından ) 8 kurum üzerinden operasyon başarı ile tamamlanmış görünüyor.

Ben yukardaki takas ve işlemlerde bir sıkıntı görmüyorum.
    Son 2 günkü satışlarda A1 ve yandaşları 9 milyon satmış.satmış da İŞ+OYAK+DENİZ+AK 6 milyon almış.ilave olarak da kullanılmayan 12 milyonu aldılar.Sadece satışlara değil kimin aldığına da bakmak lazım.
    Yat fonuna atılan malın yarısının hemen patronun kasası Oyak a geri alınması benim için olumlu.Kalanı da hemen geçerse sevinirim.

Sonuç olarak hiçbirşey göründüğü gibi değil zaten.40 tilki var çuvalda.Patronun aklını okumak lazım ama çok zor.
    Salı günü yeni sermaye yapısı ile ilgili bilgi gönderecekler mi? Onu bir görelim bakalım.
    Salıdan sonra top palada..ister 95 i kırar stopları patlatır.ister hemen 1.20 üstüne atıp kimseyi bulaştırmaz.ister 1-1.10 arasında birkaç ay tutup bezdirir.Onu da elinde 60-70 milyon mal olan patron düşünsün
    Ytd
    Daha açığı şu patronun bedelli katılmayacağını tahmin gücü çok yüksek birisi öngördüğü için, 1.3 den itibaren açığa sattı ve 1.02 den birincil piyasadan geri alarak kapadı/kapayacak

6.  Alıntı Originally Posted by bt1975 Yazıyı Oku
    Daha açığı şu patronun bedelli katılmayacağını tahmin gücü çok yüksek birisi öngördüğü için, 1.3 den itibaren açığa sattı ve 1.02 den birincil piyasadan geri alarak kapadı/kapayacak

Peki sizin ongorunuz nedir? Hisse düşer mı çıkar mı bu noktadan.

SM-G531F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by GreenStone Yazıyı Oku
    Peki sizin ongorunuz nedir? Hisse düşer mı çıkar mı bu noktadan.

SM-G531F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ben hisselerde tekniğe bakarım ve hissenin bu seviyelerde olması grafiklere göre mümkün değildi ama bu danışıklı satış herşeyin ters gitmesine yol açtı bu kadar hacimli bir düşüşün toplanması için iyi haberlerin düşmesi gerekir son iki bayi sözleşmeleri ile olmaz bu işler zaten o haberlerde içi boş şeyler sözleşmede alım taahhütü varmı yada hazır şiparişmi verilmiş yok bu haberlerin gelmeside ayrı bir fiyasko zaten.
    Düşermi çıkarmı bilmem ama günlük grafikte son mumun düşüşün sonlandığı doji olmasını umuyorum yarın yüksekten kapatmazsa işi zor

8. tahtada A1 yaptıkları SPK nın incelemesi lazım.Sattıklarını biarzdan birincil piyasadan yerine koyacak.
    SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı olarak değerlendirilemez.

Sayfa 270/486 İlkİlk ... 170220260268269270271272280320370 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •