Sayfa 126/216 İlkİlk ... 2676116124125126127128136176 ... SonSon
Arama sonucu : 1727 madde; 1,001 - 1,008 arası.

Konu: Pmvr3 - tokı park mavera 3 projesi

Acaba inşaat ne durumda zamanında teslim edebilecek mi bu adamlar evleri

2.  Alıntı Originally Posted by Çerkes Yazıyı Oku
    Bilmiyorlar... Bence %99,99 gerekçe bu. Güvenmiyorlar demek pek doğru olmaz bilseler güvenirlerdi. Burada SPK, BİAŞ, TOKİ Makro ve Türkiyen'in En saygın kurumları bu halka arzı yaptılar. Sistemi azıcık anlasalar %30 paraları ceplerinde kalacak aslında.

Borsa ve sertifikanın yatırımcı algısını ise kısmen kabul ediyorum. Dediğiniz gibi elinde somut bir şeyler görmek istiyor gayrimenkul yatırımcısı. Ama bunun aslında sadece sertifika toplayana kadar olduğunu bilmeleri lazım. Sertifika toplayıp evi aldığınızda artık sizin borsayla işiniz yok. Hatta ev alacak adamın borsa fiyatıyla da işi yok. Mesela 12000 sertifikayla ev alabilecek adam 10.000 tane almış olsa ve fiyatlar %10 düşmüş olsa, bu adamın daha fazla sertifika biriktirmesini gerektirmiyor. daha ucuz fiyattan 2000 sertifika daha almak yetecek adama. Borsa fiyatı sadece vur-kaç niyetindeki ya da bunu bir yatırım fırsatı olarak gören için anlamlı. Ev alıcısı için ise her düşen fiyat asında fırsat ve keşke düşse diye beklemek lazım.

Selamlar

Çerkes
    Turkiye de hic bir kuruma guvenmemek lazim.
    twitter/borsasihirbazi

3.  Alıntı Originally Posted by Çerkes Yazıyı Oku
    Bilmiyorlar... Bence %99,99 gerekçe bu. Güvenmiyorlar demek pek doğru olmaz bilseler güvenirlerdi. Burada SPK, BİAŞ, TOKİ Makro ve Türkiyen'in En saygın kurumları bu halka arzı yaptılar. Sistemi azıcık anlasalar %30 paraları ceplerinde kalacak aslında.

Borsa ve sertifikanın yatırımcı algısını ise kısmen kabul ediyorum. Dediğiniz gibi elinde somut bir şeyler görmek istiyor gayrimenkul yatırımcısı. Ama bunun aslında sadece sertifika toplayana kadar olduğunu bilmeleri lazım. Sertifika toplayıp evi aldığınızda artık sizin borsayla işiniz yok. Hatta ev alacak adamın borsa fiyatıyla da işi yok. Mesela 12000 sertifikayla ev alabilecek adam 10.000 tane almış olsa ve fiyatlar %10 düşmüş olsa, bu adamın daha fazla sertifika biriktirmesini gerektirmiyor. daha ucuz fiyattan 2000 sertifika daha almak yetecek adama. Borsa fiyatı sadece vur-kaç niyetindeki ya da bunu bir yatırım fırsatı olarak gören için anlamlı. Ev alıcısı için ise her düşen fiyat asında fırsat ve keşke düşse diye beklemek lazım.

Selamlar

Çerkes
    Borsa fiyatı ile değerleme fiyatında iskonto GYO'larda da var. Bunda da olması normal. Sertifika'nın vade sonu yaklaştığında fark kapanacaktır diye düşünüyorum.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Gayrimenkul sertifikalarına talep patladı! Yetişen alacak...

BİST Başkanı Himmet Karadağ, gayrimenkul sertifikalarına bireysel yatırımcıdan da kurumsal yatırımcıdan da çok ciddi talep olduğunu belirterek, "İlk sertifikada talebi karşılayabileceklerini düşünmüyorum. Yetişen alacak" dedi.

Bu adam PARK MAVERA millete itelendiğinde böyle demişt bari çıkıp şimdi de kusura bakmayın bana zorla böyle dedirttiler ,YANDAŞ müteahhidin kıçını kurtarmak adına küçük yatırımcıları SATMAK zorundaydık deyip özür dilesin. Zaten bunların ZİHNİYETİ bu önce YAPIYORLAR sonra özür diliyorlar. BALIK BAŞTAN kokar boşuna dememişler...

5. Talep patladida niye yerde sutunuyor bu tuvalet kagidi
    twitter/borsasihirbazi

6. Bu hisseye girdiğimde çok umutluydum bu hissenin bu performansına göre Gayrimenkul hissesine aklı başında olan yatırım yapmaz.
    bu hisseye yatırana kadar THY alsaydım yada gecen arkadaşım almadım diye küstüğü safkarı alsaydım yüzde 60 kardaydım.
    hata bir kere yapılır 2. yapmam bir daha gayrimenkul hissesine girmem yatırımcıyı düdüklemekmiş.
    2 sene beklesem ne olacak gayrimenkul balonu varken bir şey kazandırmaz.Bize yedirmezler zaten bu nedenle
    günlük al sat yapıp yüzde 1 le 2 senede daha çok kazanırdım.Akıllı olan bu hisseye girmesin hisse toplayıp daire alacaksa bilmem artık o daireleri nasıl yerden verirler bilmem giriş kat mı olur

7.  Alıntı Originally Posted by CMY1903 Yazıyı Oku
    Bu hisseye girdiğimde çok umutluydum bu hissenin bu performansına göre Gayrimenkul hissesine aklı başında olan yatırım yapmaz.
    bu hisseye yatırana kadar THY alsaydım yada gecen arkadaşım almadım diye küstüğü safkarı alsaydım yüzde 60 kardaydım.
    hata bir kere yapılır 2. yapmam bir daha gayrimenkul hissesine girmem yatırımcıyı düdüklemekmiş.
    2 sene beklesem ne olacak gayrimenkul balonu varken bir şey kazandırmaz.Bize yedirmezler zaten bu nedenle
    günlük al sat yapıp yüzde 1 le 2 senede daha çok kazanırdım.Akıllı olan bu hisseye girmesin hisse toplayıp daire alacaksa bilmem artık o daireleri nasıl yerden verirler bilmem giriş kat mı olur
    Gayrimenkule konu dairelerin belli olduğunu, her dairenin sertifika sayısının bilindiğini ve istediğin daireyi seçebileceğini bilmeden nasıl buraya yatırım yaptın valla hayret ettim. Lütfen bilinçli yatırım yapınız ve yatırımcıları yanlış bilgilendirmeyiniz.!!

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir!!!

6 Nisanda Sertifikaların halka arzının seneyi devriyesi olacak . Zamanında forumda inşaat ilerledikçe sertifikaların fiyatı artar diyenler vardı ama inşaat ilerledikçe fiyat düşüyor acaba neden !...

Sayfa 126/216 İlkİlk ... 2676116124125126127128136176 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •