Sayfa 26/216 İlkİlk ... 1624252627283676126 ... SonSon
Arama sonucu : 1727 madde; 201 - 208 arası.

Konu: Pmvr3 - tokı park mavera 3 projesi

Alıntı Originally Posted by capadocia Yazıyı Oku
    aslında bu hissede tamamen alış amacınıza bağlı hareket etmek gerek.
    çünki bu hisse diğerleri gibi değil 3 yıl vadesi var

açıkçası benim giriş amacım şu bu projeden bir konut almak . asgari 11000 adet hisse toplamak .olurda düşerse daha iyi çünki zaten 450.000 tl yi göze almışım konutun maliyeti daha aşağı gelir . konut maliyetim düşer yok tamamlayamadan hisse yükselirse o zaman da kar etmiş olurum konut almadan hisseden çıkarım. ( Kızmasın arkadaşlar ama gönül isterki hisse 10 tl ye gelsin )
    ben bu hissenin ikiye katlamasını düşünmüyorum hiç bir zaman ama max % 50 ye kadar prim öngörüyorum .
    bu arada emlak konut nevşehir de 2+1 i 350 -400 bin aralığında satıyor. Nevşehirde bir daire bu para ediyorsa başakşehirde dünden eder.
    bu hissenin iyi tarafı şu eline para geçtikçe alabilirsin kimse sana bu ay şu kadar öde bu kadar al demiyor. ben projeye gayet olumlu bakıyorum.

al sat tut tavsiyesi değildir. Kişisel görüşümdür.
    Size tavsiyem her söylenen fiyata inanmayın, araştırın bakın ikinci el fiyatlar ne alemde kimse elindeki konutu istediği fiyata satabiliyor mu ? Beton piyasası durgun, Sarphan ın battığı gibi başka betoncularda batma durumunda olabilir, bu ataşehirdeki SARPHAN `ın da arkasında TOKİ vardı takip etmekte yarar var bu projeden konut yada ofis almış ama hala teslim alamamış yatırımcıların durumu ne olacak. Kısacası doğmamış çocuğa don biçmemek heleki bu dönemde atacağımız adımlarda çok dikkatli olmak lazım.

2. Park Mavera dan ev alma amacıyla hissenın halka arzına katılanlar unutmamalıdır ki Büyük yatırımlara elverişli, planlamaya uygun arazilere sahip olan Yeni İstanbul un merkezi olan bu bölge, özel sektör yatırımlarının yanı sıra İstanbul un yıllardır ihtiyaç duyduğu dev kamu yatırımlarıyla büyümeye devam ediyor. Kendi içerisinde yaşadığı bu gelişime ek olarak, yanı başında yapılan 3. Havalimanı ve yapılması planlanan Kanal İstanbul projeleri ile bölge gerek hava gerekse deniz lojistik üssü haline dönüşecek.

Fakat hisse fiyatı olarak talep-arz dengesıne göre borsada fıyatlandığı için iskontolu fıyat kımseye uygulanmadığı guvencesı varken zararına mal satanlar hissenın ilk gunden prım yapmasını bekleyıp hayal kırıklığı ile satış yapanlar olmalı ve 37 tl den satılan mallar toplanmaya başladı 40-41 aralığında dengelendi ...11 bın adet toplamak isteyen yatırımcılar çoğaldıkça hıssenın fıyatı gunden gune artacaktır zaten 2018 de 3.havalımanın açılışıyla bu fıyatlarda m2 fıyatları kalmayacağı aşikar...
    “Benim kudretimin ulaştığı yere onların hayalleri bile ulaşamaz!”
    Fatih Sultan Mehmet

3. 41,26 fiyat 170 bin TL işlem hacmi

4. Hocam Başakşehir'de oturan birisi için bu 450000 tl'yi gözden çıkardığınız dairenin özelliklerini yazabilir misiniz ? Mevcut satışta olan fiyatlarla bir kıyas yapalım ?

Ben araştırdım

http://www.toki.gov.tr/AppResources/...%20Listesi.pdf

Üst kat olarak örnek bir daire : D2 45 8.K 876 2 D2 45 8.K 2+1 KD 0 87,93 97,95 112,71 132,33 1 489.005 11.506

11506 sertifika = 474000 tl 8. kat net: 98 mt2

Bu bölge Kayabaşı - Kayaşehir bölgesi , Başakşehir Bölgesi değil ilçe Başakşehir
    Çok uçuk değil ama bölge biraz şehrin dışında.

Alıntı Originally Posted by capadocia Yazıyı Oku
    aslında bu hissede tamamen alış amacınıza bağlı hareket etmek gerek.
    çünki bu hisse diğerleri gibi değil 3 yıl vadesi var

açıkçası benim giriş amacım şu bu projeden bir konut almak . asgari 11000 adet hisse toplamak .olurda düşerse daha iyi çünki zaten 450.000 tl yi göze almışım konutun maliyeti daha aşağı gelir . konut maliyetim düşer yok tamamlayamadan hisse yükselirse o zaman da kar etmiş olurum konut almadan hisseden çıkarım. ( Kızmasın arkadaşlar ama gönül isterki hisse 10 tl ye gelsin )
    ben bu hissenin ikiye katlamasını düşünmüyorum hiç bir zaman ama max % 50 ye kadar prim öngörüyorum .
    bu arada emlak konut nevşehir de 2+1 i 350 -400 bin aralığında satıyor. Nevşehirde bir daire bu para ediyorsa başakşehirde dünden eder.
    bu hissenin iyi tarafı şu eline para geçtikçe alabilirsin kimse sana bu ay şu kadar öde bu kadar al demiyor. ben projeye gayet olumlu bakıyorum.

al sat tut tavsiyesi değildir. Kişisel görüşümdür.
    Son düzenleme : yosunga; 17-04-2017 saat: 15:35.

5. İslem hacmi vasat degilmi?

6. Evet bugün en sığ gününü yaşıyor. 41,26 fiyat ve saat 15:50 itibari ile 270 bin TL işlem hacmi.

7. Küçük yatırımcılar hissenin %60 orana sahip olanlar malı zararına satışa koymazlar.
    Maliyeti düşürmek için aldıklarını düşünürsek %60ı halkın eline geçmiştir.
    Bence hacim gittikçe düşecek çünkü şu anda ky alıyor.
    Fonlar ciddi alışa geçtiğinde fiyat direk yükselir diye umuyorum hayal ediyorum.

8. Arkadaşlar elinize sağlık siz çok güzel araştırmışınız . Açıkçası ben sizler kadar araştırma yapmadım .
    ben sadece konut sertifikası modeli hoşuma gittiği için ufak ufak yatırım yapıyorum. hedef 3 yıl içinde sertifikaları biriktirmek zaten ben çok yükselmesini istemem gönül isterki 20 tl ye düşşün ama olurda yükselirse bu durumdada hisseleri satar çıkarım.

Bu arada en iyi fiyatı piyasa yani borsa belirler ki bu hissede borsada işlem görüyor.
    Mesela ben 37 tl ye düştüğünü gördüm ama alamadım banka gayrimenkul risk bildirim formumu imzalamamı istedi .

Proje bitene kadar hissede inişler ve çıkışlar olacaktır mutlaka . mesela proje geçikiyor diye bir haber çıkacak hisseler düşecek tir. 3.havalimanı açılacak artacaktır.
    bu hissede bir süre var ve hedef var.
    Diğer hisselere yatırım yaparsınız 10 yıl beklersiniz zarar edersiniz ama burada durum şu
    düşerse ev alırsınız çıkarsa zaten para kazanırsınız .
    tabi birde 42,5 tl ye sertifika alan bir dünya yatırımcı var bu rakadaşlarda bir hesap yaptı ve aldı bu hisseleri.

Kişisel görüşlerimdir . Al sat tut tavsiyesi değildir.

Sayfa 26/216 İlkİlk ... 1624252627283676126 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •