Sayfa 154/216 İlkİlk ... 54104144152153154155156164204 ... SonSon
Arama sonucu : 1727 madde; 1,225 - 1,232 arası.

Konu: Pmvr3 - tokı park mavera 3 projesi

1. Sayın Kennym anladığıma göre sertifikanız yok satışları yüksek gösteriyorlar diyorsunuz bilmediğinin konulara ve sizi ilgilendimiyen işlere karışmayın lütfen TOKİ arsasını hasılat paylaşımı sistemiyle firmaya veriyor yani yaptığı satışın belli yüzdesini alıyor kim yüksek gösterip TOKİ ye fazla ödeme yapar.Hisseniz yok lütfen bilir bilmez yazmayın saygılarımla

2.  Alıntı Originally Posted by Kimyacı Yazıyı Oku
    Sayın Kennym anladığıma göre sertifikanız yok satışları yüksek gösteriyorlar diyorsunuz bilmediğinin konulara ve sizi ilgilendimiyen işlere karışmayın lütfen TOKİ arsasını hasılat paylaşımı sistemiyle firmaya veriyor yani yaptığı satışın belli yüzdesini alıyor kim yüksek gösterip TOKİ ye fazla ödeme yapar.Hisseniz yok lütfen bilir bilmez yazmayın saygılarımla
    Sayın kimyacı size ne benim sertifikam olup olmamasından ? buraların muhtarı siz misiniz ? sertifikası olanlar yazabilecek olmayanlar yazamayacak mı ? babanızın malı mı forum saygıdeger forumdas?

yazdıklarınıza nedenleri de yazardım da boşver .. sizlere laf anlatmak faydasız.. kendi kendime yazıyorum burda, beğenmiyorsanız okumayıp, alıntılayarak yorum yapmazsınız olur bıter..
    hatta profilime girip beni engellerseniz yazdıklarımı da görmezsiniz. rahat edersiniz böylece..

3. nakitin en kıymetlı olduğu döneme giriliyor ..

sertifika çıktığında Nisan 2017 42 tl'den arz oldu dolar kuru 3.63 tl yani 1 hisse = 11,7 dolar ile arz oldu .. (2+1 daire 12000 sertifika ile değeri 140.400 dolar )

Bugün ise Temmuz 2018 fiyat 33,72 dolar kuru 4,67 yani 1 hisse = 7,21 dolar.. (12000 hisselik daire değeri = 86.600 dolar )

kabaca bir yıl önce dolarını bozdurup asli edinim ile daireyi alan şuan 54000 dolar zararda ..

2001 krizi sırasında 2+1 daire fiyatlarını incelersek gidişatın ne olabileceğine dair fikir verebilir önümüzdeki dönem için ;

---------------------- bu kısım 2008 yılında yazılmış bir yazıdan alıntı , google da bulabilirsiniz )
    Elde edilen verilere göre, Şirinevler'de 2001'de 85 metrekare bir ev, 7 bin YTL'den alıcı bulabiliyorken,
    Maltepe'de 120 metrekarelik bir ev 2001'de 15 bin YTL'den satılırken,
    ----------------------

2001 yılında dolar kuru 1,4 tl .. yani 5000 dolara şirinevlerde 85 metrekare daire alınabiliyormuş ..
    maltepede ise 120 metrekarelik ev 11000 dolarmış..

bu projede ise 2+1 daire 140.000 dolardan satışa çıkmış ve şuan 86.600 dolar seviyelerinde..

bakalım önümüzdeki dönemlerde bu rakamlar hangi değerleri gösterecek ?

4. şunu da buraya bırakalım , bakın bu sitedeki insanlar neler düşünüyor anket yapılmış ..

http://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=20855

5.  Alıntı Originally Posted by kennym Yazıyı Oku
    Syn cafer76 sinirlenmeyin,

Valla ben bu mali almicam sart olsun.

Bakin cok net soyledim 5 liraya da dusse almayacagim.

Kimsenin malinda gozum yada niyetim yok.

Artik gorus belirtmeyecegim sadece kisisel beklentim 2+1 ev fiyatlarinin 200 k ve alti seviyelere dusmesi.

Gene de ev almayacagim belirteyim.

Selametle..
    daha dune kadar almayacam diyodu noldu😂😂. senin gibilere anlatabildik sonunda sertifikayi. bu kadar zamani nerden buluyosun anlamiyorum, elinde kagit yok niye israrla kotuluyosun anlamiyorum ama galiba sen fetocusun ve isten atildin bu yuzden hukumetin yaptigi boyle bir olaya bu kadar saldiriyosun. bu kadar bos zaman, issizlik ve kin baska turlu aciklanamiyor. sen saldirdigindan beridir yukseliyor, aferin kocum boyle devam et.. ha bu arada senin gibi bos degil burdaki insanlar, o yuzden fazla giremiyoruz teknikci kenan😂😂

6.  Alıntı Originally Posted by radiation Yazıyı Oku
    daha dune kadar almayacam diyodu noldu😂😂. senin gibilere anlatabildik sonunda sertifikayi. bu kadar zamani nerden buluyosun anlamiyorum, elinde kagit yok niye israrla kotuluyosun anlamiyorum ama galiba sen fetocusun ve isten atildin bu yuzden hukumetin yaptigi boyle bir olaya bu kadar saldiriyosun. bu kadar bos zaman, issizlik ve kin baska turlu aciklanamiyor. sen saldirdigindan beridir yukseliyor, aferin kocum boyle devam et.. ha bu arada senin gibi bos degil burdaki insanlar, o yuzden fazla giremiyoruz teknikci kenan😂😂
    hala almayacagım .. yazdıklarımı iyi okursan bunu hep söyledim .. ama işte eğitim seviyeniz göz önüne alındığında yazılanları anlamayacak seviyede oldugunuz anlaşılıyor zaten.

kötülemek yada pazarlamak sizlerin alışkanlıkları olsa gerek. ben teknik ve tahminlerle ilgileniyorum. yoksa istersen 20 tane daire satın al benana..

basit insanlardan basit düşünceler çıkar sayın radiation. hakkımda istediğinizi düşünmekte özgürsünüz. ben de 42 liradan almış olsam bu kağıdı ve fiyatı 33 tl ye düşmüş olsa ben de herkesi düşman olarak görürdüm , yatırım yapmaya başladığım ilk yıllarda çocukca da olsa bu şekilde düşünüyordum ..

pskolojinizi anlamak zor değil..

eğer size iyi gelecekse bir öneride bulunayım , mahalleden iş yerinden arkadaşlarınızı toplayın hepsi gelip bu forumda bu kağıt uçacak bu kağıt kaçacak yazsın siz de mutlu olun ama son 1 yılda % 30 zararda olduğunuz gerçeği değişmeyecek sadece pskolojik olarak tatmin olacaksınız. söyleyin eşe dosta gelip yazsınlar burda..

burayı takip etme nedenim emlak sektörünün nasıl etkileneceğini görmek .. dogrudan bir proje hissesi olduğu için takip ediyorum ..

7. Insaat seviyesi ne durumda bilgisi olan var mi? kagit uyuyor borsada. muteahhit calisiyor mu acaba? epeydir toki insaat seviyesi ilerleme bilgisi vermiyor. en son 2018 basinda %30 ilerleme diye bilgi vermislerdi.

8.  Alıntı Originally Posted by privetcan Yazıyı Oku
    Insaat seviyesi ne durumda bilgisi olan var mi? kagit uyuyor borsada. muteahhit calisiyor mu acaba? epeydir toki insaat seviyesi ilerleme bilgisi vermiyor. en son 2018 basinda %30 ilerleme diye bilgi vermislerdi.
    Hizla ilerliyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 154/216 İlkİlk ... 54104144152153154155156164204 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •