Sayfa 82/216 İlkİlk ... 3272808182838492132182 ... SonSon
Arama sonucu : 1727 madde; 649 - 656 arası.

Konu: Pmvr3 - tokı park mavera 3 projesi

1.  Alıntı Originally Posted by Kimyacı Yazıyı Oku
    Kaç lot alış girdiniz
    300 girdim ama 290 falan alabildim

2.  Alıntı Originally Posted by radiation Yazıyı Oku
    36.54 den destek verdim. her maas gunu gorusmek uzere
    hayırlı olsun kardeşim aynı şekilde önümüzdeki 28 ay boyunca bende alacagım.

3.  Alıntı Originally Posted by radiation Yazıyı Oku
    300 girdim ama 290 falan alabildim
    100 lotda ben aldım

4.  Alıntı Originally Posted by supersinan Yazıyı Oku
    Aylıkları alıncamı bende öyle yapacağım

5.  Alıntı Originally Posted by supersinan Yazıyı Oku
    sevgili süper sinan dostum;
    aman gözünü seviyim sen alma, geçmiş yazıları okudumda, affına sığınarak gözlemim ağlama duvarına çevirmişsin, yatırım hesabı açarken imza attığın kağıtları okumamışsın diye anlıyorum, orada şöyle bir cümle var "sermaye riski içerir" paranı kaybedebilirsin yani.geçmiş yorumlarında zaten 1 daire kadar lot sahibi olduğunu yazmışsın,neden hala almak istiyorsun anlamış değilim. düşen bıçak tutulmaz altın kural. menkulleştirilmiş her ürün spekülasyona açıktır(veya şöyle söyleyeyim senin düşündüğün fiyat oranlarını başkaları düşünmeyebilir). bu üründe maliyet düşürmen mantıklı değil. yani adamlar resmen bizi kazıkladı yorumu yazmışsın,ne güzel işte adamlar proje bitirme garantisi vermiş, ama ne istediğini anlamış değilim fiyat garantisidemi istiyorsun,bunu kim verebilir anlamış değilim. bende aldım ve zarardayım ama tutupta kazıklandığımı hiç ama hiç düşünmedim,benim kararım benim hatam,adamlar bana zorla 42,50'den zorla aldırmadılar, hesabımı kitabımı yapmalıydım, başka kağıtlarda alıyorum, düşenler için şimdi beni kazıkladılar diyebilirmiyim? veya halka arz fiyatından aldığım ve düşen kağıt için beni kazıkladı bu firma diyebilirmiyim?veya battı bu firma benim kağıtların parasını versinler? birde şu yazıların bence hiç doğru değil, hadi herkes destek atsın biraz alsın. bırak milleti almak isteyen alır almak istemeyen almaz.KY'nin alacağı 3-5 lot'la bu iş olmaz. şöyle koyarsın 2 daire fiyatı o zaman fiyat zıplar. birde neden fiyatlar bu seviyede diye düşünüyorsak tamamen arz talep meselesi, bir mütahit yapacağı bir binanın dairelerini topraktan satmaya başlar, bazen bina bittikten 5-6 yıl sonraya veya daha uzun sürede ancak hepsini satabilir. ama mütahit fiyatta direttiği için fiyat seviyesi inmez. ama 5-6 yıl beklemek istemez ise fiyatta indirim yapar 1senede satar. bu ürünün halka arz mantığıda bu şekildedir fiyat 42,50tl dir, piyasaya bu ürünü ihraç eden(mütahit diyelim) 42,50'den sattı, senin benim gibi alıcılar aldı, bizim haricimizde bu dairlere alıcı gelmez ise, bende sana veya sen bana 43 veya 44'den satamayacağıma göre fiyat düşüyor, çünkü hala gerçek alıcılara satılmamış çok fazla daire var, talep gelince vakıf veya diğer kurumların elindeki lotları talep sahiplerine veriyorlar. vakıf günün sonunda daire sahibi olmak için lotları tutmuyor, makyol'un lotlarını topraktan bize veriyor. bu kadar basit bence. kırmak veya sizi yermek gibi bir niyetim yok, böyle anlaşılmış isem şimdiden özür dilerim,saygılar

6. "KY'nin alacağı 3-5 lot'la bu iş olmaz. şöyle koyarsın 2 daire fiyatı o zaman fiyat zıplar." eksik kalmış bu cümle sonra tekrar düşer çünkü hala satılacak daire var veya dolaşımdan çekilecek lot var.

7. arkadaşlar birde şunu ilave edeyim bir düşünün, biz makyol'un park mavera 3 projesinin kreditörleriyiz, makyol bu proje için bankalardan kredi kullanması gerekiyor değilmi? bankalardan kredi kullanırsak bunun projeye maliyeti şu kadar, oturup hesap ediyorlar diyorlarki projede satılacak daire fiyatı m2 fiyatı 42,50 piyasa fiyatı, farklı bir finans modeli olarak vakıf ve diğerlerini yetkilendirip bizim gibilere satılıyor proje, ve kredi maliyet oranına kadar vakıf ve diğerlerine yetki veriyorlar. anlatmaya çalıştığım bir daireniz var emlakçıya diyorusunuzki 100.000tl sat, olurudu 98.000tl'ye kadar. emlakçı bu fiyat aralığında satıyor eğer talep az ise fiyatta indirim yapıyorunuz değilmi(emlakçı size 95.000 isteyen var derse) eğer paraya ihitiyacınız var ise,95000 oluyor. makyol'un nereye kadar sat dediğini bilmiyoruz aracı kurumlara(vakıf), yoksa vakıfın 42,50'den alıp 36,50 sattığına inanan yok herhalde? yatırım tavisyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by Mr.No.Name Yazıyı Oku
    "KY'nin alacağı 3-5 lot'la bu iş olmaz. şöyle koyarsın 2 daire fiyatı o zaman fiyat zıplar." eksik kalmış bu cümle sonra tekrar düşer çünkü hala satılacak daire var veya dolaşımdan çekilecek lot var.
    Sayın kardeşim yazdıklarınız borsadaki diğer hisseler için doğru bu hisse arz olurken ne dediler hisse düşer mi İstanbul'da ev fiyatları düşerse düşer bizi kandırdılar ayrıca 213 ev arz oldu atış ofisine gittim eşdeğer evi peşin alırsanız arz ettikleri fiyata satıyorlar soruyorum 213 ev almakla tek ev almanın fiyatı aynı olurmu resmen aldatırdık neyi savunuyorsunuz anlamadım Sinan beye gelince halka arzdan kaç lot aldı merak ediyorum elinde bir evlik hisse var devamlı alıyor ortalaması yüksek herkese saygı ve sevgiler

Sayfa 82/216 İlkİlk ... 3272808182838492132182 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •