Sayfa 398/455 İlkİlk ... 298348388396397398399400408448 ... SonSon
Arama sonucu : 3638 madde; 3,177 - 3,184 arası.

Konu: MRGYO - Martı GYO A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by ufuktakiler Yazıyı Oku
    erken seçim açıklanmadan evvel 1.00 tl ve üzeri toplamaya alıştıkları hisseyi erken seçim açıklanmasıyla birlikte hacimsiz aşağıya çektiler.
    1.00 tl civarından satmayan garanti ve tebin hisselerini 060 seviyelerinden aldılar.
    seçim sonrası 083 lere yükselen hisseyi bakanlar kurulunun açıklanmasıyla doların ani yükselişi ve meri teyzenin garanti bankasında tahtayı olabildiğince aşağı basması ile birlikte mrgyo da her hisse gibi hacimsiz düştü 1.00 tl civarından alamadıkları yabancı hisselerini de 070 seviyelerinden aldılar.
    galip öztürkün operasyonundan sonra karşılanan satışlarla alanların maliyetleri ortalama 1.50 civarındadır.
    teb elindeki hissenin çoğunluk kısmını 060 lardan satarak kol kesmiş elinde kalanların maliyeti 4.00 tl civarındadır.
    garantini maliyetide 1.70 tl civarına yükselmiştir.
    bu arada tanıdık birilerininde eren meyveleri topladıkları görünmektedir.
    hissenin açıkladığı 12 aylık blanço berbat bir blanço olmasına okadar zarar açıklanmasına ramen hissenin defter değeri 2.62 tl dir.
    şirket tüm mal varlıklarını yeni değerleme yaptırmıştır 6 aylık blançıda yeni değerleme farkını görebiliriz zarar azalabilir.

hisse kısa vadede bişeyler olurmu bilemem ama yakın takibimde ağanın kamikaze dalışını bekliyorum.

bilgilendirme amaçlıdır yatırım tavsiyesi değildir.
    önceki blanço
    MARTI GYO'NIN 01.04.2017 - 31.03.2018 DÖNEMİ KONSOLİDE OLMAYAN NET ZARARI 57.206.398 TL (ÖNCEKİ: -105.084.319 TL)

buda yeni blanço
    MARTI GAYRİMENKUL YO'NIN 01.04.2018-30.06.2018 DÖNEMİ KONSOLİDE OLMAYAN NET ZARARI 11.803.868 TL (ÖNCEKİ DÖNEM: 5.906.100 TL)

defter değeride 2.62 den 2.73 e yükselmiş.
    turizm sezonunun iyi olmasıyla 9 aylık blançoda dahada düzelme olabilir.

2. Şirketimizin dün açıkladığı 01.04.2018-30.06.2018 dönemi Finansal
    Tablolarında faaliyet gelirimiz 7.513.894 TL, operasyonel karlılığımız (FAVÖK)
    5.217.654 TL olarak gerçekleşmiştir. FAVÖK oranımız % 69,44'tür. Geçen yıl bu
    dönem faaliyet gelirimiz 4.648.750 TL, operasyonel karlılığımız (FAVÖK)
    2.663.083 TL olarak gerçekleşmiştir. Geçen yıl FAVÖK oranımız % 57,29'dur.

Geçen yıla göre; faaliyet gelirimiz % 61,63 ve operasyonel karlılığımız
    (FAVÖK) % 95,92 oranında artış göstermiştir.

Kamuoyuna
    saygıyla duyurulur.

3. hisselerimin yarısını martıgyo yaptım..tektuda zamanında çıkamamıştım..bunda inşallah zamanında çıkarım..gitmesine daha vakit var..ama biz pusuya erken yattık..kağıdın hareketi ekim 21...bu benim öngörüm..ytd..dirençler 0,84-1020--1300--1600..üstü lazım değil bana o kadar yeterli...bol şans mrgyo yatırımı yapana..kazançları bereketli olsun..zararda olanlar kurtarsın..bereketli yatırımlar..AMİN..

4. Eylüle geldik sayılır. bakalım Eylülde hareketine başlayacak mı?

5.  Alıntı Originally Posted by neden07 Yazıyı Oku
    Eylüle geldik sayılır. bakalım Eylülde hareketine başlayacak mı?
    ben hareketi ekim öngörmüştüm ama bu martı 15-20 gün sallayabilir..kağıt dokunsan uçacak seviyede..tabi dokunanın kimliği önemli..bizim dokunmamızla bir şeycik olmaz..inşaallah burdan iyi bir karla ayrılırım..sonradan gelenlere acıyorum..zararda uzun süre bekliyor veya kar etmeden ayrılıyorlar..al dediğin mal mundar olur..Sabır güzel bir şeydir..sabretmesini bilene

ZARARDA DEĞİŞİKLİK YOK

SORU-Yaklaşık altı aydır MRGYO hissesinde beklemedeyim. Maliyet 1,93. Kötü düşüş yaşadım. Hissenin yükselme ihtimali nedir?

Özgür Değerli

CEVAP-Ocak 2018’de en yüksek 2,54 TL’ye kadar yükselen Martı GYO, sonrasında gelen satışlarla birlikte hızla değer yitirdi. Yaşanan düşüşün ardından mayıs ayında nominal değerinin altına kayan hisse son olarak 5 Eylül 2018 günü kapanışını 60 kuruştan tamamladı. 2010 yılından bu yana borsada işlem gören hissenin mevcut fiyat seviyesi halka arz rakamının gerisinde bulunuyor. Bu itibarla arada çıkışları olsa da uzun vadede yatırımcısına kazandırmayan bir yapısı bulunuyor. Hissenin bu denli zayıf kalmasında ise içinde bulunduğu sektörün performansının yetersiz olmasının etkisi bulunuyor. Kuşkusuz bundan daha önemli olan ise firmanın zayıf mali yapısı. Son açıklanan ilk çeyrek bilançosunda zarar eden şirket, geçmiş üç yıllık faaliyet döneminde de zarar etmişti. Firma ilerleyen dönemlerde önemli bir gelişim kaydetmemesi halinde 2018 yıl sonunda da zarar etmesi şaşırtıcı olmayacak. Borsada bir şirket zarar ettiği sürece uzun vadeli bir çıkış beklemek fazla iyimser bir yaklaşım olur. Şüphesiz her hissede olduğu gibi Martı GYO hissesinde de piyasadaki genel dalgalanmalarla bağlantılı olarak inişler çıkışlar yaşanabilir. Ancak istikrarlı bir çıkış için her şeyden önce firmanın kârlı bir yapıya kavuşabilmesi gerekiyor. Bu olmadığı sürece hisseye yönelik gerçekleştirilecek alımlar gereksiz risk içerecektir.

Borsagündemde yatırımcı sorusuna verilen cevap

Alıntı Originally Posted by marinsea Yazıyı Oku
    Borsagündemde yatırımcı sorusuna verilen cevap
    Bugunde buna karsılık mrgyo da hareketiyle akılları karıştırıyor. Birşeyler planlanıyor tahminimce.

Sayfa 398/455 İlkİlk ... 298348388396397398399400408448 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •