Sayfa 242/540 İlkİlk ... 142192232240241242243244252292342 ... SonSon
Arama sonucu : 4314 madde; 1,929 - 1,936 arası.

Konu: ULUSE - Ulusoy Elektrik

1. Sirket calisiyor. Buyumeye devam ediyor.Alaninda neredeyse tekel konumunda. Halka arz sureci talihsiz bir surec oldu. Her sirket bu gibi olumsuzluklari yasamaya adaydir. Bir gun biri gelir sizin urettiginiz urunu daha ucuza hatta zararina pazara sunar. Kar marjlariniz duser. Satisiniz duser. Ihrac pazarinizda siyasi karisikliklar yasanir, siparisler iptal olur. Bir anda her sey tersine doner.Fakat bunu artik unutturacagi zaman geldi. Yillik getirisi %100 un uzerinde. Buyume ve temettu oldugu surece burdayim. Dinlenmesi normal bir surec. Endekse direniyor adeta. Sacma sapan ithamlarda bulunmanin anlami yok. Malini alan kenara cekilsin. Sessizce ederine ulasmasini beklesin. Ilk alimim 8.80. Bugun de aldim. Almaya devam edecegim.

LG-D802 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by kaptanoglu Yazıyı Oku
    Sirket calisiyor. Buyumeye devam ediyor.Alaninda neredeyse tekel konumunda. Halka arz sureci talihsiz bir surec oldu. Her sirket bu gibi olumsuzluklari yasamaya adaydir. Bir gun biri gelir sizin urettiginiz urunu daha ucuza hatta zararina pazara sunar. Kar marjlariniz duser. Satisiniz duser. Ihrac pazarinizda siyasi karisikliklar yasanir, siparisler iptal olur. Bir anda her sey tersine doner.Fakat bunu artik unutturacagi zaman geldi. Yillik getirisi %100 un uzerinde. Buyume ve temettu oldugu surece burdayim. Dinlenmesi normal bir surec. Endekse direniyor adeta. Sacma sapan ithamlarda bulunmanin anlami yok. Malini alan kenara cekilsin. Sessizce ederine ulasmasini beklesin. Ilk alimim 8.80. Bugun de aldim. Almaya devam edecegim.

Sirketi tanimadan once ben de patronlarin uc kagitci oldugunu dusunuyordum,fakat yanildim, bu sirkete guveniyorum.

3. seninde bildiğin birisinin dünkiyazısı

Ben bu hissede en az 5 operasyon gördüm derken bunu anlatıyordum.Satan- bozan-baskılayan GEDİK bir anda melek oldu, 2 gün sonra da övenler olacakdır.2'nci ve 3'ncü çeyrek bilançolarından sonra yaşananlar bir operasyondur.Endeks çıkarken yeni gelenlere sattırmak için bastılar, sıktılar, bozdular, bıktırdılar. Endeks düşerken de bastılar,sıktılar,bozdular, bıktırdılar.VE SATTIRDILAR.

Halka arz dan alan bir yatırımcının zararsız satış fiyatı şuan için 27 tl.dir, durumu anlatabildim mi.1.000 lot alan birisi 2.2 tl. iken 6.363 $ bozdurup aldı. 6.363 $ * 3.86 =24.56 + 3 yıllık $ faizi ,

Tl olarak hesapta ise 14 tl. yıllık % 15 ( kümülatif )= 14 + % 45 = 20.3 tl. zararsız durumudur.

Halkaarzdan almış olsaydın böylemi konuşacakdın..........3 YIL OLMUŞ adamlar hala zararda, çoluğunun çocuğunun rızkını yatırmış.adamı sinir hastası etmişler , şeker hastası olmuş, ADAM OLSUNLAR HALKA ARZ MALİYETİNE GETİRSİNLER, ONDAN SONRA TAMAM DİYELİM, HALKAARZDAN ALANLARIN YERİNE KOYSANA KENDİNİ................
    UNUTMAYIN HER KOYUN KENDİ BACAĞINDAN ASILIR.Yazılarımın tamamı SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı olarak değerlendirilemez. Asla yatırım tavsiyesi değildir

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    1,443
     Alıntı Originally Posted by kingsailor Yazıyı Oku
    Bunlar neden ky den mal toplamaya çalışıyorlarki.. Patronun elinde satılık 4 milyon lot var.. Alsalar ya onu...

hepsi patronlara bağlantılı hangi malı alacak

5.  Alıntı Originally Posted by ayıboğa Yazıyı Oku
    hepsi patronlara bağlantılı hangi malı alacak
    Patron malını cok seviyordu madem neden verdi 4 milyon lotunu?

6.  Alıntı Originally Posted by kingsailor Yazıyı Oku
    Patron malını cok seviyordu madem neden verdi 4 milyon lotunu?
    patron daha önce ne demişti , yabancıda benim kurumda( hepsinden geri aldım) , şimdide 4 milyonu verdim diyor KİME diyorsun çıt yok, ufak yatırımcı zarar görmesin diye 6 ay satmayacaklar diyor, e bu kadar işlemi kim yapıyor, patron iş ve gedikse GEDİK sattı zaten, milleti telef etti.GEDİK KİM . Halkaarzdan alanların zararını çıkarttırmadan ne derse inanmam güvenmem,

Güvenmiş, anasını ağlattıklarına söyle onu, çoluğunun çocuğunun geleceği için biriktirdiği ona inanıpta şirketine yatırım yapanlara anlat, güvenmiş,

yabancıların, kurumların hisselerini geri alıpta ,KÜÇÜK YATIRIMCIYA verdiklerini geri almamaları, bırak hissenin 14 den aşağı inmesine müsade ettiğinde güveni kaybetti , söz ağızdan çıkan değildir sadece , ağızdan çıktıktan sonra artık seni temsil eder,

EY ULUSOY AİLESİ SÖZÜNÜZDE DURDUNUZ MU ?
    Son düzenleme : adnanadnan; 18-11-2017 saat: 16:15.
    UNUTMAYIN HER KOYUN KENDİ BACAĞINDAN ASILIR.Yazılarımın tamamı SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı olarak değerlendirilemez. Asla yatırım tavsiyesi değildir

7. [QUOTE=kaptanoglu;444015]Peki patron boyle demis. Resmen uçmuş. Halka arzdan once bir dergiye verdigi bir roportaj bu. O donem kuzey afrika muthis bir pazardi.Halka arzdan sonra ciro nereye dusmus hic baktiniz mi ? Hic sirkete şu soruyu sordunuz mu ? 2015 de ne oldu ? Neden ciro düştü? Ben patronlar dahil kimseye inanmayabilirim. Rakamlara bakarım. Ilk dort aylik siparis 100 milyon deeplara( gerçektende insan faktörü ,paylaşımı iyi okuyun)anlayamıyorsanız sorun . 3.500.000.000 TL hasilattan bahsediyorsunuz. Akli selim davranin lutfen. Ben hayal dedigimde zorunuza gidiyor. Bu sene 300-350 milyon ciroya raziyim. Her sene yuzde 20 -30 buyusun ustu sizin olsun...

Alıntı Originally Posted by deeplara68 Yazıyı Oku
    volkan özsökmen yönetİm KURULU ÜYESİ( 2017 ocak-şubat-mart dergisi röportaj)
    bu müşteri odaklılık, esneklik ve rekabetçilik üçgenin devam ettirebilirse, Ulusoy Elektrik 5-10 sene içinde sektörün ilk beş global devinin arkasındaki grupta yerini alacaktır.(kısaca diyor ki uluslararası platform ve yerel-SON % 51 YERLİLİK ŞARTI- olmak üzere hedef 1 milyar $ diyor)( unutmadan bu adam sıradan şubu değildir araştırın, sonra UÇMUŞ VS gibi kelimeler kullanmayın)
    Ulusoy Elektrik in de faaliyet gösterdiği orta gerilim (OG) salt sistemleri ve dağıtım transformatörleri sektörü yılda yaklaşık 20-22 Milyar Avro nun döndüğü bir sektör. OG salt sistemleri ise bunun yarısından biraz fazla, yıllık 12 Milyar Avro lük çok önemli bir sektör. Sektörün yaklaşık %50 sı ABB, Eaton, GE, Schneider ve Siemens gibi 5 global devin elinde. Geri kalan % 50 sı ise, bu sektörün en önemli özelliğini temsil eden, çoğunluğu lokal, binlerce küçük ve orta ölçekli firma arasında paylaşılmakta.
     Alıntı Originally Posted by kaptanoglu Yazıyı Oku
    9.17 den giden 750.000 lot avrupada yerlesik fonlara satildiSu an en buyuk sorun tahta cok sığ. Yuklu Satis yapmaya kalksan akla karayi secersin. Bu nedenle halka aciklik artmak zorunda.

BIRAK KAP ta da yok, hangi fonmuş bu ,söylediğinin anlamı patron gizliden hisse satmış ,ya içeriden haber alıyorsun yada hayal dünyasında yaşıyorsun,
     Alıntı Originally Posted by kaptanoglu Yazıyı Oku
    Yazmayacağım diyorum dayanamıyorum.
    Bütün bilgiler sadece sizdeymiş gibi kesip kesip buraya yapıştırmanın ne anlamı var ?
    Amacınız itibar puanı ise ben verdim.
    Kaynak neden paylaşmıyorsunuz ?
    Ben paylaşayım:
    Ulusoy Elektrik Kök Hücre Dergisi

http://www.ulusoyelektrik.com.tr/Upl...zine/22017.pdf

Biri okusun da faydalansın.
    Tarzınız hiç hoşuma gitmiyor.
    Dönüp dönüp aynı şeyler...
    Amaç bilgi ise bende daha fazlası var emin olun ama buradan paylaştıktan sonra kesin gerçekleşmesi lazım. Bu beklentiler olmazsa bana güvenerek, inanarak alan adamın hali ne olur ?
    Patronlardan biri ile yakın bir geçmişte tanışma fırsatım oldu.
    İşler yolunda iç talep iyi, ihracat iyi, Endonezya fabrika imalata hazır. Test sonuçlarına istinaden Endonezya' daki resmi mercilerden izin bekleniyor. 2017/12 konsolide bilançolarda inşallah Endonezya fabrika satışlarını görmüş olacağız. Cezayir de aynı şekilde. İşler tıkır tıkır yolunda gidiyor.
    2023 için 1 milyar usd ciro hayal. Bunu burdan açık ve net söylüyorum. 1 milyar TL makul bir hedef.
    Patron da dediyse biraz uçuk bir hedef olmuş
    .(yani diyorsun ki patron pilot olmuş hayal satıyor )

Hayal satanlara inanmayın. Kendiniz araştırın, sorun.

Kendinizin elde ettiği bilgi dünyanın en değerli bilgisidir.

Selamlar,saygılar.

Bu hayal taciri saçma sapan şeyler paylaştığı sürece düzeltmeye devam edeceğim !!!
    Hayırdır patrona güveniyorum falan , ne iş.Bu hayal taciri saçma sapan şeyler paylaştığı sürece düzeltmeye devam edeceğim !!!
    Son düzenleme : adnanadnan; 18-11-2017 saat: 18:58.

8. bu yıl 300.000.000 tl ciroyu bence yapar bence

Sayfa 242/540 İlkİlk ... 142192232240241242243244252292342 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •