Sayfa 16/538 İlkİlk ... 614151617182666116516 ... SonSon
Arama sonucu : 4298 madde; 121 - 128 arası.

Konu: MSGYO Mistral Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş

1. Sn entelekia, dediğiniz doğru. Ama ne amaçlıyorlar belirsiz. Çok sığ bir hisse, korkutma amacı bile olabilir, planlanan bir operasyon var ise.

Temelde durum parlak, ama işler karışık. Son bilançoda bir hisse başına düşen kar miktarı: 4 liradan fazla. Zaten şimdi bir hisse 7-8 lira. Kaldı ki izmirdeki diğer proje de sona yaklaşılmış diye biliyorum. Belki sadece bu 3. Çeyrekte bir hisse başına ettiği kar 7-8 liradan fazla olacak.

Zaten bunu anladıkları için %25 lik arzın %22,5 unu geri topladılar diye düşünüyorum. (Eğer böyle plabları varsa, Bu durum bile soygundur bence. 5 liradan topla 10 a 15 e geri sat) ama şu anda ortak satışına bir anlam veremiyoruz. Fakat şu da önemli bir nokta ki, bu ortak satışları devede kulak.

Eğer bir spkülatör ile anlaşılmışsa ya da bir operasyona falan uğrayacaksa hisse hiçbir Ky nin kendi sırtlarından kazanmasını istemiyor da olabilirler. Zaten bugün bile benim diyen duramazdı, dayanamaz insan. 7 tl ve 8 tl görüyor aynı gün içinde. Dün de tavandan 7,94 ten 7,25 e düştü mesela. Ama bu kadar sığ bir hisse bu karla normalde böyle aşağı hiç gitmeden iki haneye giderdi o kesin. Burada başka bi şeyler dönüyor ama :/ ...

Bakalım

Ytd

2. MsGYO Genel Bir Bakıs;7.47
    F/K:1.84
    Pd/Dd:1.30
    Ödenmiş Sermaye:39 M
    Satış G:270 M
    Maliyet:107
    Net Esas F.Kari:161 M
    Net Dönem Kari:165 M (2016/6 ı 3 M)
    Ozsermaye:65 ten 223 M
    Ertelenmiş gelirler (Önemli) 2017/3 te 245 M 2017/6 da 10 M
    İşte hikaye burda başlıyor...
    245 Milyon 10 milyona inmiş yani gelirler tahsil edilmiş ki 10 inmiş...
    Basitçe düşünelim
    1.Odenmis S: 39 M
    2.Gecmis yıl Karı: 18,8 M
    3.2017/6 Karı: 165 M
    Üçünü topladığınızda 223 milyon
    Öz sermaye kaç 223.510
    Defter değeri;5.73 TL oluyor...

Peki bu basit hesaplamalara rağmen bir arkadaşımız devam etmekte olan 390 Milyonluk bir proje varken neden hisse satışları durmuyor...Bu tuhaf değil mi....
    Olağanüstü yukarda belirttiğim rakamlara sahipken bir hessede neden hissedarlar bu satışları yapıyor...

SM-J700H cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by kdrhsmkb Yazıyı Oku
    Sn entelekia, dediğiniz doğru. Ama ne amaçlıyorlar belirsiz. Çok sığ bir hisse, korkutma amacı bile olabilir, planlanan bir operasyon var ise.

Temelde durum parlak, ama işler karışık. Son bilançoda bir hisse başına düşen kar miktarı: 4 liradan fazla. Zaten şimdi bir hisse 7-8 lira. Kaldı ki izmirdeki diğer proje de sona yaklaşılmış diye biliyorum. Belki sadece bu 3. Çeyrekte bir hisse başına ettiği kar 7-8 liradan fazla olacak.

Zaten bunu anladıkları için %25 lik arzın %22,5 unu geri topladılar diye düşünüyorum. (Eğer böyle plabları varsa, Bu durum bile soygundur bence. 5 liradan topla 10 a 15 e geri sat) ama şu anda ortak satışına bir anlam veremiyoruz. Fakat şu da önemli bir nokta ki, bu ortak satışları devede kulak.

Eğer bir spkülatör ile anlaşılmışsa ya da bir operasyona falan uğrayacaksa hisse hiçbir Ky nin kendi sırtlarından kazanmasını istemiyor da olabilirler. Zaten bugün bile benim diyen duramazdı, dayanamaz insan. 7 tl ve 8 tl görüyor aynı gün içinde. Dün de tavandan 7,94 ten 7,25 e düştü mesela. Ama bu kadar sığ bir hisse bu karla normalde böyle aşağı hiç gitmeden iki haneye giderdi o kesin. Burada başka bi şeyler dönüyor ama :/ ...

Bakalım

Ytd
    Mesele empati kurabilme ya da kurabilememe meselesi Sn. kdrhsmkb. Bunlar ya hayatında hiç kavga etmemiş ya da korumaları sayesinde her kavgayı yumruk yemeden bitirmişler. Hayatın kavgasının içinden gelen adamın halinden anlamazlar. Bilançonun detaylı irdelenmesi ve şüphelerimle ilgili, en önemli böyle şatafatlı bilanço sonrasında yılsonu bilançosunun ve vergi dairesine sunulacak kar miktarının takibi için bulabildiğim tüm kamu kuruluşlarına başvuruda bulundum.Takip edin bakalım yıl sonunda ne bilanço gelecek demek istedim. Hergün gelebilecek düzenli ortak satışları karşısında tahtanın güçlü kalması mümkün değil. Elinde hisse bulunduranlar için yanılmış olmak isterim. Ben de sizin dediğiniz gibi bugün dayanamadım ve aldıklarımı verdim. Ama büyük bir oyun döndürüldüğünü hissettiğim için vatandaşlık görevimi yerine getirdim. Yarın sabah yeni ortak satışlarını görmek sanırım kimseyi şaşırtmayacak. Kalın sağlıcakla, aslında uzun yatırımcı olmak için girmiştim bilanço sonrası amma velakin ortakların ortalık yerde bulunmayıp kayboldukları hissede ben ne diye kalayım daha fazla diye düşündüm. Elimde hisse bulundurmadığım hisse topiklerine yazmak gibi bir üslubum yoktur. O yüzden bundan sonra yazmayacağım hisseyi olur da birgün tekrar alıncaya kadar. Bu mesaj ise hem bugün seans bitimi öncesi elimde hisse olduğu ve hem de bana hitaben bir mesaj yazıldığını gördüğüm için yazıldı. Herkesin kazançlı olması dileğiyle. Yatırım tavsiyesi değildir.

4. kim ne asatarsa satsın hisse yükselişine devam eder son 2 günki düzeltme bunun işareti satan patron değil bi hissedar, velevki patron dahi satsa şirkete ekstra kaynak sağlamak amacıyla olur bu satışlar zaten çoğunluk hisse onlarda bizdeki 500-2000 lotun hesabını yapmazlar. sermaye tavanı kadar kar olduğunda bedelsiz % de kaç eder!? benim düşüncem yarın yükselişine devam edeceği yönünde,eder etmez tahta sahibinin ve para babalarının insiyatifinde. ihlgm uzaya çıktı ne gelir var ne gerçeğe dönüşen bir iş.bunda hepsi var ve yaptıkları iş talep görüyor ve kaliteli. endeks dahi bundan daha çok pirimli! Fiili Dolaşımdaki Pay Oranı
    2,76%............. Özsermaye(TL)*
    223.441.000

Sermaye(TL)
    39.000.000

Net Kar(TL)
    165.130.00

5.  Alıntı Originally Posted by garigen Yazıyı Oku
    kim ne asatarsa satsın hisse yükselişine devam eder son 2 günki düzeltme bunun işareti satan patron değil bi hissedar, velevki patron dahi satsa şirkete ekstra kaynak sağlamak amacıyla olur bu satışlar zaten çoğunluk hisse onlarda bizdeki 500-2000 lotun hesabını yapmazlar. sermaye tavanı kadar kar olduğunda bedelsiz % de kaç eder!? benim düşüncem yarın yükselişine devam edeceği yönünde,eder etmez tahta sahibinin ve para babalarının insiyatifinde. ihlgm uzaya çıktı ne gelir var ne gerçeğe dönüşen bir iş.bunda hepsi var ve yaptıkları iş talep görüyor ve kaliteli. endeks dahi bundan daha çok pirimli! Fiili Dolaşımdaki Pay Oranı
    2,76%............. Özsermaye(TL)*
    223.441.000

Sermaye(TL)
    39.000.000

Net Kar(TL)
    165.130.00

Hissedar satışı bitmiş galiba. Satış haberi yok. Yeni iki haber yönetim ile ilgili. Müdür asalaten atanmış.

6. Hisse satışlarına takılmayın. Kimin paraya ne için ne zaman ihtiyacı var bilinmez. Krontta ben 1.4lardan ortağın hisse sattığını hatırlıyorum, şimdi nerelerde hisse.

Bilançoda ertelenmiş gelirler kısmında da bir 10milyon gözüküyor. Zaten iki mistral kulesinde de satışlar devam edecek. Bu sene hasılat yüksek olacak görünüyor.

Şimdi asıl önemli olan şirketin bu nakitle ne yapacağı. Arsa yatırımı veya kendi arsalarına inşaata başlarsa yolu daha uzun olur.

7. Bugünü özetlersek açılışla beraber 7.74 e kadar gitti akabinde aşağıya hareketler git geller ve 7.04 e kadar satışlar ve ordan 7.50 ye kadar tepki ardından 7.22 kapattı.İstikrarsız bir görüntü izledik.
    Yön hususunda bir ipucu göremedik...İnanılmaz bir kar edilmiş 5.50 lerden hızlanan hareket 8.18 e kadar gitmiş %50 e yakın bir artış şuan bu hareketten kalan%30 civarı soru şu bundan sonra bu %30 u da verecek mi ?
    Yoksa bu ky uzak tutmak için taktik mi?
    Peki 5.50 lere geri gelecekse 165 milyon karın ne anlamı kalır?
    Umarım birlikte bu soruları cevaplarını öğrenebiliriz...

SM-J700H cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. SM-J700H cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 16/538 İlkİlk ... 614151617182666116516 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •