Sayfa 216/538 İlkİlk ... 116166206214215216217218226266316 ... SonSon
Arama sonucu : 4298 madde; 1,721 - 1,728 arası.

Konu: MSGYO Mistral Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş

1. bence gyo lar arasinda rasyoları en iyisi alarko gyo..sermaye 10 milyon.yil sonu beklenen 140 milyon kar. temettülü.
    yalniz özsermaye karliligi acisindan msgyo % 70 algyo % 20 civarlarinda.

Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Ben dim kesinlikle doğru olmaz.Maşallah her hisse işlem gördüğü fiyatın 3 te birine gelirse alırım modundasın.Bak sana söz bende hiç alasım yok ama ISGYO 0,4-0,45 olursa alıcam sırf senin hatrın için.

Arkadaşlar kusurabakmayın halka arz fiyatının altında günlerce işlem görmüş almamışsınız.5,5 almayıp 10-12 ye hisse alıp serzenişte bulunmak olmaz.Patron uyanık adam ne yapsaydı halka açılmadan önce kar ettirip % 25 vergi mi ödeseydi.
    sn Zdx&Lunar Soul eski kurttur.O ne derse haklıdır.(bence)
    Üstat İŞGYO o fiyatlara gelirmi bilemem ama sorun yok her yıl temettüyü alır parasını yerim.

selamlar üstat.

YTD

3.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Ben dim kesinlikle doğru olmaz.Maşallah her hisse işlem gördüğü fiyatın 3 te birine gelirse alırım modundasın.Bak sana söz bende hiç alasım yok ama ISGYO 0,4-0,45 olursa alıcam sırf senin hatrın için.

Arkadaşlar kusurabakmayın halka arz fiyatının altında günlerce işlem görmüş almamışsınız.5,5 almayıp 10-12 ye hisse alıp serzenişte bulunmak olmaz.Patron uyanık adam ne yapsaydı halka açılmadan önce kar ettirip % 25 vergi mi ödeseydi.
    5.50...inşaattı o zaman.topraktan girme fiyatı...şimdii rezidans....bir fark olacak tabiki.

4. gyo sektorunun pd/dd si genelde dusuk olur.sebebiyse kazandigi paraciklari tekrar gayrimenkule yatirmak zorunda kaldigindan ve temettü sorunu olduğundan hisseye akım az olur. Temettu geliri taahhut ettikleri gibi olursa durum farkli olabilir.
    Bir de şurası var 6 aylikta bu 165 milyon aciklanmadan once msgyo nun pd/dd si 5.5 idi. hatirlayan vardir. 165 aciklandi ve defter degerine yakin kabul edilen özkaynaklar kalemi bir anda artti ve pd/dd 1.2 lere düsmüştü.
    Önemli olan ne f/k ne de pd/dd dir. ÖNEMLI OLAN PD/DD YI F/K YA ORANLAMANIZDIR.BU DA SIZE OZSERMAYE KARLILIGINI VERİR. yani su an elindeki tum kaynaklarla ne kadar kar edebildigindir.
    Örnegin bana 100 tl paranizi verseniz.seneye ne yaptiniz diye parayi sorsiniz hangi cevabi duymak istersiniz. tabiki özsermaye karliligı. 100 tl olan özsermayenizin su an 140 ciktigini soylesem% 40 olan Ö.k. ile mutlu olursunuz.

5.  Alıntı Originally Posted by dr.kademe Yazıyı Oku
    bence gyo lar arasinda rasyoları en iyisi alarko gyo..sermaye 10 milyon.yil sonu beklenen 140 milyon kar. temettülü.
    yalniz özsermaye karliligi acisindan msgyo % 70 algyo % 20 civarlarinda.
    Arkadaşlar kusurumabakmayın bu topiclerde çok hikaye konuşuyorsunuz.Farzet bu şirket yıl sonu tamamen sallıyorum 100 mln kar etti.Hepiniz ağlarsınız kötü değil mi?e 160 dan 100 e düşmek kötü.SOnra kalktı hisse başı atıyorum 2 lira temettü dağıttı.O zamanda 45 lira verip 0,7 kuruş temettü alan ALGYO alanlar ağlar.Mühendislik okumadığınız bazen o kadar belli ki.

Bu şirket şu an pandoranın kutusu gibi şu an.Hiç belli olmaz bazı şeyler.Harbiden bişey bildiğim yok kendimi tutamadığım için 1-2 kelime karaladım.

Ama şöyle gyo ları alt alta sıralayıp sanki 5.koşu tabela yapar gibi borsa yatırımcısı görünce dayanamıyorum.Bunların hepsi ayrı birer karekter genellemeler ile bu işler olsaydı piyasaya traderlar değil argeciler yön verirdi.Şimdi herkese hayırlı bol kazançlar dilerim.Bazı soruları burada sormak yerine telefon açıp şirkete sormanızı tavsiye ederim.

6. Bence ne bilanço nede başka bişeyde değil sıkıntı.
    ...asıl sıkıntı patron satışları..gemiyi terkeden kaptan hissi....
    Diğer taraftan 1 yknın 8.80lerden 5000lot alması daha ilginç...5k lotta 10k bıraktı...elinde 300k falan vardı...orda bıraktığının yanında bu sadaka

Alıntı Originally Posted by iki gozum Yazıyı Oku

Kar kağıt üzerinde henüz. Kasada sizin yazdığınız meblağda kar dağıtımı için para yok ve banka borçları var..!!
    YTD
     Alıntı Originally Posted by nakama Yazıyı Oku
    Çarşı kendi mülkü kira amaçlı bilançoda ne diye hangi kalemde kaç para gözüküyor ve arsalar kaç TL'den bilançoda hangi kalemde görülüyor kaç para olarak iki gözüm son olarak şirket borçunu son altı ayda kaç para ödemiş,kaça indirmiş ve hangi kaynaktan özellikle, bilgilendir bizi bir zahmet aydınlat forumu.....
    Kalben teşekkürler cevap verirsen eğer

ytd
    sn Nakama Bilanço kısmen yukarıda inceleyebilirsiniz.
    Uzun vadeli borcu 20.236.814 tl den 13.808.789 tl ye düşmüş.
    Öz kaynakları 223.475.061 tl den 206.221.343 tl ye düşmüş.

YTD
    Son düzenleme : iki gozum; 14-11-2017 saat: 23:16.

8. halniz bu f/k ya bir aciklik getireyim. en son olan bilanco kari degil.tahmini yil sonu kara göre hesaplaniyor.
    tuprs a bakin% 40 ö.k. asels % 28. egeen % 40. bu sirketlere bu yuzden yatirim yapiliyor. Yani aktif büyüklük gitgide artiyor. örnek % 40 ö.ķ ile aktif büyüklük 100tl-140tl-196tl-274tl....bu yuzden hisseler 20 yilda genellikle hep artar.onemli olan düşüste dayanabilmek. insallah faydali olabilmisimdir.

Sayfa 216/538 İlkİlk ... 116166206214215216217218226266316 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •